PDA

Zobacz pełną wersję : Odstęp w artykułach



kazz18
21-06-2009, 17:57
Witam, chcę się dowiedzieć jak mogę zmniejszyć obszar zaznaczony na czerwono na screenie. Jest to odstęp między artykułami.
Screen:
http://i41.tinypic.com/2i97nk.png
Próbowałem w pliku CSS jednak nic nie pomogło.

idek
21-06-2009, 18:07
zajrzyj w kod, i zobacz co tam jest, czy BRy powodują odstęp, czy może pusty paragrtaf, albo div z klasą article_separator...

jak już będziesz wiedział co, to wtedy albo to odpowiednio ostylowac w CSSie (o ile będzie taka możliwość), albo wyedytować plik (techniką nadpisywania szablonów) odpowiadający za wyświetlanie artykułów i po problemie

tak na marginesie: pokazany przez Ciebie odstęp nie powinien nikomu sprawiać problemu, gorzej jakby go nie było - strona mofgłaby być bardzo nieczytelna, jakby wszystko było w kupie ;p ja bym radził w ogóle sie w to nie brudzić..

ppilus
21-06-2009, 20:04
Kolejny, który chciałby by wróżyć z obrazka. Podaj link do strony lub przynajmniej napisz co to za szablon.

Rybik
21-06-2009, 20:16
1. zajrzyj w kod czy nie ma pustych elementów typu mijsce na "Więcej...", <br/> itp
2. pokoloruj klasy :) tak, właśnie weź pod lupe wszystkie klasy (i tabele) w otoczeniu - od najwyższych i dodawaj im background - silver, red, yellow (ja uzywam kolorów podstawowych, żeby łatwo je znaleźć potem i usunąć, bo jestem za leniwy na backup

- tabela bloga - może mieć cellpadding i cellspacing
- klasy contentpane... artykułu mogą mieć margin i padding
- nagłówek artykułu może miec line-height albo górny margines

... obejrzyj też article separator

No a nastepnym razem koniecznie podaj linka

kazz18
23-06-2009, 11:17
Odstęp zwiększyłem. Wystarczyło lepiej poszukać w pliku CSS i poczekać na reakcje serwera po ponownym zuploadowaniu ów pliku.

przemoz
30-06-2009, 01:45
1. zajrzyj w kod czy nie ma pustych elementów typu mijsce na "Więcej...", <br/> itp
2. pokoloruj klasy :) tak, właśnie weź pod lupe wszystkie klasy (i tabele) w otoczeniu - od najwyższych i dodawaj im background - silver, red, yellow (ja uzywam kolorów podstawowych, żeby łatwo je znaleźć potem i usunąć, bo jestem za leniwy na backup

- tabela bloga - może mieć cellpadding i cellspacing
- klasy contentpane... artykułu mogą mieć margin i padding
- nagłówek artykułu może miec line-height albo górny margines

... obejrzyj też article separator

No a nastepnym razem koniecznie podaj linka

Do tego typu zabawy plecam Firefoxa z zainstalowany Firebugiem i Web Developer Toolbarem.
Przy odpowiedniej znajomości tych narzędzi, tego typu problemy usuwa się błyskawicznie.

Pozdrawiam.