PDA

Zobacz pełną wersję : Przesiadka z html na joomlę



Bruno13
22-06-2009, 14:22
Witam. Na wstępie mam nadzieje, że piszę we właściwym dziale i ze nie było setki tego typu topiców których nie potrafiłem znaleźć (jeśli się mylę, przepraszam)

Po wstępnym zapoznaniu się z dobrodziejstwami Joomli i względnym opanowaniu podstawowych funkcji (zabawa dzięki Appserv na komputerze w domu) uznałem, że warto przerobić moją stronę z rozjeżdzajacego się na każdym kroku htmla na joomlę. Dlatego chciałbym zasiegnąć rady wyjadaczy, jak sie do tego zabrać, żeby się za wiele nie narobić i żeby wszystko grało. I tu mam kilka konkretnych pytań:

1. Czy istnieje jakieś narzędzie do eksportu zawartości strony z htmla na joomlę? Strona którą chcę przerobić zawiera prawdopodobnie sporo ponad setkę podstron (głównie z racji opisów różnych wydarzeń od 2003 r. zawierajacych sporo zdjęć). Wątpię, żeby istniało takie cudowne narzędzie, ale wolę zapytać zamiast się narobić a potem sie dowiedzieć, ze niepotrzebnie.

2. Gdzie przygotowywać nową wersje? Lepiej działąć nadal na Appservie a gdy wszystko będzie gotowe wrzucić na serwer czy od razu działać na serwerze?

3. Czy na jednym serwerze mogą współistnieć strona html i strona w joomli? Szczególnie jeśli ta na joomli miałaby powstawać na serwerze podczas gdy stara musiałaby cały czas funkcjonować?

4. Czy na jednym serwerze mogą jednocześnie działać 2-3 stronki w joomli. Obecnie mam na serwerze nazwijmy to "strony gościnne" instytucji podległych, które korzystają z miejsca na serwerze i adresu ale mają odrębną szatę graficzną, układ itd. Przy przesiadce przerabialibyśmy również je.

5. Wszystkie poradniki na jakie trafiłem opisują czystą sytuację, gdy mamy swierzutki serwer i bydujemy na niej nową stronę, więc jak chociażby instalować joomlę na takim już zajetym serwerze, żeby wszystko miało ręce i nogi.

Mile widziane dobre rady pomagające świerzakowi uniknąć głupich błędów.

zwiastun
22-06-2009, 14:34
Słownik ortograficzny :) - na pewno świeżakowi pomoże, choć źle nie jest.
Pomoże również zapoznanie się z regulaminem forum, szczególnie z tym kawałkiem o ilości tematów w jednym wątku.

1. Dobrze się domyślasz
2. Tam gdzie chcesz
3. Jakby nie mogła, to na każdą stronę trzeba by nowy serwer
4. j.w.
5. zdaje Ci się chyba
Poradniki zakładają sytuację normalną, tzn. taką, gdy na jednym serwerze jest zwykle dziesiątki witryn.

ppilus
22-06-2009, 14:40
Ad. 1 Brak.
Ad. 2 Jeżeli do serwera masz jak to nazwałeś gościnny dostęp to oczywiście lepiej na localhost. Z przenoszeniem serwisu Joomla! nie ma problemów.
Ad. 3 Mogą, Joomla! zainstaluj w podkatalogu.
Ad. 4 Mogą, w osobnych katalogach. Dla każdej przygotuj inną bazę.
Ad. 5 Poczytaj info na:
http://wiki.joomla.pl
http://joomla.pl

edit: znów się spóźniłem :) zapomniałem dodać, że wszystko znajdziesz w stopce @zwiastuna

zwiastun
22-06-2009, 14:43
Z tą bazą to zależy od serwera!/dostawcy

ppilus
22-06-2009, 14:47
To fakt, ale jak to napisałeś dla poradników, podobnie i ja zakładam "sytuację normalną" (nie ma problemów z limitem baz).