PDA

Zobacz pełną wersję : Uprawnienia edycji danej strony przez użytkownika



oloo
22-06-2009, 14:42
Witam,
szukam pluginu który umożliwi mi przypisanie każdemu zarejestrowanemu użytkownikowi (backend) zarządzanie danym działem na stronie, (modyfikacja, tworzenie nowych stron).

spotkał się ktoś z takim dodatkiem ?

gripsy
22-06-2009, 17:03
1.Nie boisz się spamu?
2. W jaki sposób chciałbyś określać prawa tych użytkowników, jakby to miało działać? Co rozumiesz przez DZIAŁ? Chodzi o kategorię która miałaby być automatycznie tworzona dla użytkownika?

PeFik
22-06-2009, 19:42
poszukaj na forum, było na 1000% - zarządzanie użytkownikami.

Większość z nich jest płatna.
Poszukaj rozwiązań ACL do Joomla

np. darmowe - noixACL - Access Control
Np. płatne - JUGA - Joomla User Group Access

p.s.
w Joomla! 1.6 już to ma być.

oloo
23-06-2009, 13:40
nie boję się spamu bo będzie to wąska liczba użytkowników.

chce utworzyć kilku użytkowników i przypisać im prawa (lub prawa dla grupy) tylko do edycji danej strony lub działu stron.

np. użytkownik: Franek będzie tylko mógł edytować strony z działu Sport.
a Antek tylko z działu Plotki + strona główna.

szukałem z 2 dni różnych dodatków, noxiACL o ile dobrze pamiętam albo nie działa dla 1.5 (spuścizna nie pomaga) albo po włączeniu dodatku nie widzę go na liście lub nie wiem jak działa :D

chętnie poszukam tylko nie wiem jak nazwać zapytanie bo chodzi mi o prawa dla użytkowników odnośnie zarządzania stroną a nie jej widocznością.

PeFik
27-06-2009, 14:06
" zarządzania stroną a nie jej widocznością"

JUGA - Joomla User Group Access - pozwala przyporządkować to o co pytasz i działa w 100% wiem z doświadczenia, na własne oczy widziałem. Inne też ale bez znajomości j.ang. będzie ci cieżko. Plus jak nie chcesz wydać kasy też. Nie można mieć wszystkiego za free, CMS masz , za dodatki płacisz lub zlecasz.