PDA

Zobacz pełną wersję : Mov'AMP - OK, prawdziwy serwer - ERROR



levyznin
22-06-2009, 15:41
No to tak. Witrynę w Joomla! 1.5 mam na dysku i uruchamiam za pomocą Mov'AMP. Tu wszystko jest OK. Ale gdy witrynę wrzuciłem na serwer (yoyo.pl) już nie jest tak dobrze. Bazę MySQL eksportowałem z Mov'AMP i importowałem na serwerze (mysql1.yoyo.pl). Nie mogło połączyć się z bazą, ale rozwiązałem ten problem zmieniając hasło itp. w pliku configuration.php. Ale niedziałają mi teraz proste adresy, brak polskich liter i po nich już brak czegokolwiek (np. Aktualności wyświetla: Aktualno , i nic więcej). Niektóre podstrony są dziwnie wyświetlane (np. dolne elementy w prawej ramce, brak menu, wszystkie elementy ze strony w jednym polu). Korzystam z szablonu JA_Purity.

Teraz próbuję przesyłać witrynę na cba.pl, ale "421 160 users (the maximum) are already logged in, sorry". Może tu się (kiedyś) uda.

Sprawdzałem witrynę w Mozilla Firefox, IE, Chrome.

Chciałbym dostać odpowiedź na poniższe pytania:
1. Czy będą polskie litery? Jeśli tak, to jak zrobić, żeby były.
2. Czy będą proste adresy? -||-
3. Czy jest możliwość usunięcia błędnego wyświetlania stron. -||-

Nie wiem czy dobrze wybrałem podforum. Jestem niemal pewien, że nie ma podobnego tematu. Wyszukiwarka mi nic nie powiedziała.

ADE
22-06-2009, 17:24
Ja również mam problem: Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

Co trzeba zmienić w pliku configuration.php, aby połączyć się z bazą?
Zmieniłem:

var $user = 'moj_uzytkownik';
var $db = 'nazwa_mojej_bazy';

var $password = 'moje_haslo'; do bazy. Nie wiem czy to dobre miejsce na hasło do bazy. Nie jestem pewny czy nie powinno być jakiejś linijki pod var $db=.
Również korzystałem z Mov'AMP


Mam też taki problem:

Cannot redeclare JConfig::$password in /home/***/***/***/***/configuration.php on line 50

levyznin
22-06-2009, 20:10
w tym pliku i w pliku o takiej samej nazwie + coś tam trzeba zmienić (tak mi się wydaje), tyle że hasło musi być chyba zaszyfrowane (md5). U mnie zaczęło działać, póki nie dałem zaszyfrowanego.


A co do tego drugiego. Może czegoś nie skopiowało ci na serwer? Ja 2x wysyłałem przez FileZillę, bo czegoś brakowało wg Joomla, a FileZilla mówiła, że wszystko skopiowane.

zwiastun
22-06-2009, 20:20
Ad. tekst, który zaznaczyłem na czerwono: bzdura!
Co do drugiego, również bzdura: komunikat mówi o powtórzeniu w pliku configuration.php dwukrotnie tej samej wartości.

@levyznin: to oczywiście dobrze, że chcesz być użyteczny, ale pomagaj jedynie wtedy, gdy wiesz na pewno oraz sprawdzisz wartość swojej rady co najmniej ze dwa razy.

Instalacja i przenoszenie witryny omówione są w materiałach publikowanych na witrynach do tego przeznaczonych!