PDA

Zobacz pełną wersję : Freetext w Exit-poll, PollXT



piotrccs
28-06-2006, 10:15
Witam

Na wstępie pozdrowienia dla wszystkich użytkowników i forumowiczów.

Mam mały (ale dla mnie bardzo ważny) problem z sondami W Exit-Poll Otóz nie działa mi obsługa wolnych odpowiedzi tak jak trzeba. W pole tekstowe mogę wpisać dowolny tekst ale po głosowaniu zamiast odpowiedzi pojawia się tylko cyfra 0. Jeżeli jako odpowiedź wpiszę jakąś liczbę to jest ok. Co może być tego przyczyną? Co ustawić. Moje podejrzenia były takie, że może pole "value" w tabeli exitpoll_data jest złego typu. Sprawdziłem, jest ustawione na "varchar (120)" kodowanie znaków latin2.

Może ma ktoś pomysł co może być przyczyną takiego zachowania?

Acha, sprawdziłem wczoraj komponent pollXT i zachowuje się dokładnie tak samo...

Piotrek

mrmatrix
09-05-2007, 10:05
W pliku exitpoll.php w lini 192 należy wpisać:

$free_txt = mosGetParam( $_POST, 'xtVal');

zamiast

$free_txt = mosGetParam( $_POST, 'xtVal',0);

Powinno działać :)
:)

piotrccs
20-06-2007, 09:01
Dzięki, już straciłem nadzieję
:D:D:D

ennder
19-11-2007, 13:32
Cześć,
Zainstalowałem komponent eXiT-Poll 1.0.0 RC2, zimportowął dotychczasowe sondy, ale nie mogę utworzyć nowej. Wszystko pięknie się tworzy, ale nie widać gotowej sondy na stronie.

nowyr
13-01-2008, 15:12
Witam

Od niedawna korzystam z komponentu ankiet pollxt_1.22.13-pl-utf pobrane z plikowni joomla.pl. Wszystko działa zgodnie z moimi oczekiwaniami, tylko zapis 'wolnego tekstu' do bazy się 'krzaczy'. Pytania do bazy zapisują się poprawnie, natomiast odpowiedzi z pola 'wolny tekst' ucinają się w bazie w momencie pojawienia się polskich czcionek. Moja baza ma kodowanie utf-8 a, metoda porównywania napisów utf8_general_ci.
Proszę o jakąś wskazówkę jak rozwiązać ten problem.

Pzdr.

Odpowiedź.
Jak już kiedyś pisałem, dobrym zwyczajem jest pewnie udzielanie odpowiedzi w przypadku rozwiązania 'własnych' problemów dotyczących 'joomli'. W moim przypadku wystarczy w pliku pollxt.inc.php zmienić linijkę
$val = htmlentities($xtVal[$v]); na
$val = $xtVal[$v]; i życie stało się prostsze :).

Pzdr