PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja, krok4, własny serwer linuxowy, problem



def
22-06-2009, 17:03
Witam. Mam problem z instalacja joomli ( 1.5.11 ) w kroku 4. ( baza danych )
na 100% login i haslo sa poprawne ( prawa administratora wszystkich baz danych )
host: localhost ( to tez jest ok )

baza danych wpisana jako joomla. Probowalem zarowno bez jej tworzenia przed instalacja jak rowniez z utworzona na podstawie plikow umieszczonych w katalogu (...)/mysql - baza utworzona bez bledow

Probujac przejsc do nastepnego kroku otrzymuje komunikat:
Szczegóły bazy danych zostały wypełnione niepoprawnie.

O jakiej szczegoly chodzi ? login, haslo, host ,czy nazwa bazy ?

Dodam ze na innym serwerze przeszedlem instalacje joomli bez problemu.

Moje haslo zawiera znaki specjalne typu $#\ itp ...

-------

Stworzyłem nowego uzytkownika z loginem i haslem bez jakichkolwiek znakow specjalnych nadajac mu wszytskie prawa do bazy o nazwie joomla. Sprawdzilem to logujac sie do konsoli mysql, tworzac i kasujac rozne dane, wiec jestem 100% pewien ze uprawnienia sa ok.

Problem nadal ten sam.

help ?

----

Dotarlem w kodzie do miejsca w ktorym jest sprawdzany login ,pass, dbname itp ... i zmienne ktore powinny to przechowywac sa ... puste :(
Wersja PHP 5.3.0-dev

Wlaczylem rowniez w konfiguracji serwera pokazywanie ewentualnych bledow: wyskoczylo cos takiego:
Warning: array_map() expects parameter 1 to be valid callback, array given in /usr/local/apache/htdocs/joomla/libraries/joomla/environment/request.php on line 593

Zerkalem w kod: Kawalek generujacy blad:

function _stripSlashesRecursive( $value )
{
$value = is_array( $value ) ? array_map( array( 'JRequest', '_stripSlashesRecursive' ), $value ) : stripslashes( $value );
return $value;
}

linia 593 to pierwsza z metody ( plik KATALOG_INSTALACYJNY/libraries/joomla/environment/request.php ). W dokumentacji php.net nie znalazlem sposobu uruchamiania przez funkcje array_map metody ( tutaj '_stripSlashesRecursive' ) w jakiejs klasie ( tutaj 'JRequest' ). Bug mojej wersji php / konfiguracji ?

Podejrzewam, że z powodu błędnie działajacej tej czesci kodu zmienna $vars, która ma trzymac dane bazy danych ( login, pass, name, host ) nie otrzymuje ich.

Jakieś pomysly ?

----------------

PROBLEM ROZWIAZANY , ale ... podejrzewam ze blad spowodowany bugiem php, lub moja niewiedza ...

Podmienilem w pliku request.php jedna metode i dodalem na jej koncu funkcje:

(...)
function _stripSlashesRecursive( $value )
{
$value = unbugged_stripSlashesRecursive( $value );
return $value;
}
} // koniec klasy JRequest

function unbugged_stripSlashesRecursive( $value )
{
$value = is_array( $value ) ? array_map( "unbugged_stripSlashesRecursive", $value ) : stripslashes( $value );
return $value;
}

p.s. Pierwsze zetkniecie z joomla wcale nie nalezalo do milych i przyjemnych ... :/

-------

No kurde ... Coraz bardzie sklaniam sie ku podejrzeniom ze jest to bug wersji php, poniewaz po zalogowaniu sie do panelu administracyjnego wystepuja podobne bledy tylko z innymi metodami. Wiem juz jak to rozwiazac ale zmiana kodu mi sie nie usmiecha. Zmienie chyba php do starszej wersji

bug zgloszony na forum php.net do rozpoznania

Pozdrawiam