PDA

Zobacz pełną wersję : [VirtueMart] Brak miniatur na liscie prodowtow



NoobKillerSM
23-06-2009, 02:03
Witam,

Jakieś 2-3 dni temu przeniosłem moja stronę z darmowego na płatny server, i nagle zaczęły się problemy. Zrobiłem backup stronki wszystko wrzuciłem na nowy serv i działa wyśmienicie poza jednym ale to okropnym problemem. VirtueMart oszalał i nie jest w stanie lądować miniaturek na stronę z lista produktów. Jestem teraz praktycznie na skraju załamania bo obiecałem ze skończę stronę do końca tego tygodnia i ze bedzie juz wszystko smigac. Owszem wszystko działało ale na darmowym serverku, teraz po przewaleniu tych wszystkich plików nagle okazuje sie ze ten sam problem pojawił sie na darmowym serwerze gdzie jeszcze kilka dni temu wszystko działało.

A teraz konkrety: miniaturki produktow sa tworzone i zapisywane w folderze
components/com_virtuemart/shop_image/product/resized
wszystko niby ok ale nie sa one wyświetlane na liście produktow. Gdy wyśle obrazek na zewnętrzny server wszytsko chodzi jak powinno, na lokalnym juz nie. Chodzi mi o to zeby jednak VirtueMart sam sobie zmieniajsszal foty i z lokalego serwera je ladowal.

W miejscu gdzie powinny byc zdjecia pod FF mam puste pole a pod IE pole z czerwonym X. Z tego co czytalem niby wystarczy wylaczyc dynamiczna zmiane rozmiaru obrazka ale nic mi to nie daje poza pojawieniem sie hypertekstu w miejscu miniatury.

Proszę o jakiekolwiek wskazówkowi,
Pozdrawiam

PS. Wydaje mi sie ze to przez to ze gdzies widnieje nadal ścieżka do zdjęć ale ze starego servera. Gdzie może znajdować sie takowa prowadzaca do ladownaia zdjeci z danej lokacji?

mr_jacek
26-05-2011, 13:56
Witam.
Też miałem ten problem po przeniesieniu na serwer z localhost. Pomogła zmiana w konfiguracji Viruemart: odznaczyłem Tworzenie miniatur, później znowu zaznaczyłem. Nie rozumiem dlaczego pomogło, ale może komuś się przyda.