PDA

Zobacz pełną wersję : Simple Image Gallery - ciąg dalszy.



kazz18
23-06-2009, 11:20
Witam. Mam wersje Joomla 1.5.8 oraz Simple Image Gallery prosto ze strony joomlaworks.gr zgodną z wersją Joomla 1.5

Wszystko byłoby okej, wrzucam obrazek do katalogu z którego mają być pobierane ( images/stories/zdjecia/cotam ) i w treści artykułu wpisuje



{gallery}images/stories/zdjecia/cotam{/gallery}


Niestety w artykule nawet się to nie wyświetla, nie pojawiają się żadne miniatury zdjęć nie mówiąc nic o ich rzeczywistych wymiarach...
Chmody mam ustawione biblioteka graficzna GD także jest.


Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

magdaa
23-06-2009, 11:34
a opublikowałeś ten dodatek?

nikszal
23-06-2009, 12:08
Wczoraj instalowałem ten dodatek - działa prawidłowo. Twój błąd polega na źle wpisanej ścieżce dostępu do obrazków, ponieważ plugin standardowo wyświetla grafiki z katalogu images/stories, której wpisywać nie należy. Twoja ścieżka powinna wyglądać następująco:

{gallery}zdjecia/cotam{/gallery}

kazz18
23-06-2009, 13:08
Wczoraj instalowałem ten dodatek - działa prawidłowo. Twój błąd polega na źle wpisanej ścieżce dostępu do obrazków, ponieważ plugin standardowo wyświetla grafiki z katalogu images/stories, której wpisywać nie należy. Twoja ścieżka powinna wyglądać następująco:

{gallery}zdjecia/cotam{/gallery}

Witam ponownie i dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź.
Dodatek ten mam opublikowany jednakże w tej chwili nie wyświetlają mi się miniatury w artykule. Po naciśnięciu na ten mały biały kwadracik pod artykułem wyświetla się prawidłowo cały obrazek, jednakże brak tych nieszczęsnych miniatur.
Screen:
http://i40.tinypic.com/2dvohh0.jpg
Jak zaradzić temu problemowi ?

b0rek
24-06-2009, 11:34
Prawdopodobnie masz polskie znaki w nazwach plików. Wiele galerii ma z nimi problem i nie potrafi sobie poradzić z krzaczkami w nazwach obrazków.

pdgk
25-06-2009, 15:03
z moich doświadczeń z sig to nie czyta obrazów jeśli w naziwe są np # itp, oraz nie czyta png