PDA

Zobacz pełną wersję : nethosting.pl a konfiguracja poczty



sh0tek
24-06-2009, 13:38
Witam

Korzystam z bardzo magicznego darmowego hostingu neti z którym są problemy od samego początku.

Na stronie jest możliwość wysłania wiadomości, klikając ta mała paskudna ikonkę poczty przy artykule,
służy ona do informowania znajomego o artykule, wypełniam wszystkie pola ale w momencie wysłania dostaje odpowiedż ze nie może wysłać

Czy ktoś konfigurował to dla nethostingu ? mam problemy z uruchomieniem, 3 razy jakoś niby się wysłało, ale co chwile mieszałem w ustawieniach i najczęściej pojawia się błąd ze nie może wysłać.

Jako ze robię stronę firmowa a szef wymyślił ze skoro korzystamy z neti i mamy u nich serwer narazie powinien wystarczyc.

idek
24-06-2009, 14:11
chcesz, żeby ktoś Ci pomógł?
przeczytaj to co napisałes i zastnaów się, czy to rozumiesz.. bo ja nic, a chce Ci pomóc :P

po pierwsze "mała paskudna ikonka poczty przy artykule" nie jest paskudna, po drugie służy ona do informowania znajomego o artykule

no i po trzecie - tego sie nie konfiguruje, to po prostu jest i działa

a jak Ci host w neti od razu sprawia problemy to nie lepiej zainwestować zlotówek w serwer, który nie sprawia problemów?

sh0tek
24-06-2009, 14:15
troszke to zmieniłem :) może jednak ktoś już walczył na nethostingu z czymś takim

rajfur
24-06-2009, 16:00
Zanim zaczniesz narzekać na hosting powiedz jak u siebie w joomla skonfigurowałeś pocztę.

sh0tek
24-06-2009, 16:03
jak skonfigurowałem ? a mówimy o tym co jest w głównej konfiguracji

testowałem wszystkie opcje.
założyłem sobie konto pocztowe na nethostingu w ramach mojego panelu admina
ustawiłem autoryzacje SMTP wpisałem login swojego konta, hasło serwer smtp

stawiam że albo ja coś źle robie
albo netia jest zapchana... przecież tam tysiące kont są ;)

rajfur
24-06-2009, 16:15
Dla mnie najwygodniejsza jest opcja z funkcją pocztową Php. Czy masz zwroty poczty? Jak długo już czekasz od wysłania? Może hosting ma przerwę techniczną? Może jest jakaś u nich awaria i czekają na twoje zgłoszenie? Lepiej zróbisz gdy kupisz sobie hosting, dziś to są grosze. Wstyd lecieć na darmochę :D

sh0tek
24-06-2009, 16:30
dobra niewazne, jednak google jest bardziej przydatne

wystarczylo zmienic w com_mailform/confirmation czy jakos tak w jednej linicje timeout z < 20 na > 20 czy jakos tak :P

temat do skasowania

zwiastun
24-06-2009, 16:42
Juzaś przypadek "juzasia"!

Nie Twoją rolą decydować o kasowaniu tematów, natomiast na pewno Twoją rolą:
a) podziękowanie tym, którzy próbowali Ci pomóc, a przynajmniej darowanie sobie niezbyt eleganckich uwag!
b) podanie odnośnika do opisu rozwiązania, skoro sam tego nie uczyniłeś!

sh0tek
25-06-2009, 07:26
To resolve this problem, open this file:
components/com_mailto/controller.php
Locate the following line of code (approximately line 57):
if($timeout == 0 || time() - $timeout < 20) {
Change the line to the following:
if($timeout == 0 || time() - $timeout > 20) {


i zeby nie było :) dzieki tym którzy próbowali pomoc...

pozdro