PDA

Zobacz pełną wersję : tmp i cache



andrzej61
26-06-2009, 16:50
Czy z katalogu /tmp można pousuwać różne pozostałości po instalacji dodatków? Dlaczego one tam zostają skoro po większości dodatków nic nie ma a tylko niektóre? Wynika mi z mojego myślenia silnie nacechowanego tymi 10cioma punktami które lubi cytować Zwiastun, że jakoś te 2 katalogi: cache i tmp mogą być źródłem zagrożeń bezpieczeństwa. A czy w cache te pliki spc nie są jakoś zagrożeniem? Coś tam się chyba pisze w nich i dopisuje a nie wiadomo co za bardzo więc czy się (:eek: ) nie może znaleźć tam coś groźnego?
Czy plik . htaccess skutecznie chroni przy zabronieniu od wszystkich przed tym, żeby w tym katalogu i poniżej coś z zewnątrz weszło?

zwiastun
26-06-2009, 16:56
Przed chorobą skutecznie broni jeno śmierć, przed zagrożeniami Internetu wyprowadzka z Internetu.
Pozostałości poinstalacyjne można i należy pousuwać.
W katalogach /cache przechowywane są pliki tymczasowe z niezmienianymi treściami witryny - chęć ich usuwania wynika zapewne z niezrozumienia, do czego pamięć podręczna służy (czasem trzeba je pousuwać, ale do tego są narzędzia panelu administracyjnego)

andrzej61
26-06-2009, 17:32
A takie coś dziwne jak było kiedyś, że obawiam się że coś było z robot.txt . Normalnie na ftp można sobie każdy plik otworzyć i edytować "na żywca" na ftp. Ale wtedy było tak, że robots wykazywał dziwne cechy. Mianowicie w trakcie otwierania do edycji otwierał się na ułamek sekundy pusty plik ale o nazwie robots bez rozszerzenia, a potem też pusty o nazwie coś jak txt1, znów na następnej joomli obok był to txt2 i tak dalej. Co to mogło być ?