PDA

Zobacz pełną wersję : Kupony rabatowe i podatek - błąd w naliczaniu



bruno
28-06-2006, 21:28
Witam
Mam problem z kuponami rabatowymi (procentowe). Źle nalicza się podatek w kolejenych krokach w zakupach. Zamiast odliczyć wartość kuponu od sumy całkowitej zamówienia i dopiero wskazać podatek. Podatek jest liczony jakby kuponu nie bylo od kwoy bazowej.

znalazlem na forum VM (http://virtuemart.net/index.php?option=com_smf&Itemid=71&topic=13256.0)

solucje ale pomogla tylko w przypadku 3 pierwszych krokow, po wybraniu rodzaju wysyłki i przejściu na następną stronę (finalizacja) pojawia się dalej podatek liczony od kwoty bez rabatu (z kuponu)
Czy ktoś ma podobny problem? Oczywiscie mam 1.0.5 VM.

energoserwis
15-02-2007, 19:34
Ja też mam ten problem :|

Jest to bardzo denerwujące bo dajesz klientowi 5% rabatu a w rzeczywistości klient dostaje mniej :|

Póki co obchodzę to "na piechotkę".
Mam arkusz który oblicza mi ile % rabatu muszę nadać kuponikowi żeby klient otrzymał określony % rabatu.

Nestety problem nie dotyczy tylko KUPONÓW RABATOWYCH, to samo jest z rabatem przypisanym do poszczególnych grup klientów ......

MASAKRA :(

canonier
24-02-2007, 13:45
Nie sprawdzałem tego, ale wiem, że jest taki parametr w konfiguracji
Konfiguracja / Ogólne

"Odjąć zniżki przed naliczeniem podatku/kosztów przesyłki?"
"Zdecyduj, czy odejmować rabat dla wybranej płatności PRZED (zaznaczone) lub PO naliczeniu podatku i kosztów przesyłki."

Niewątpliwie ma to wpływ na obliczanie.

Daj znać jak się zmienia cena przy zaznaczonym i odznaczonym tym parametrze. Ja narazie buduje sklep, i nie mam doświadczenia z tymi problemami.