PDA

Zobacz pełną wersję : Strona stratowa.Problem.



czarny_85
27-06-2009, 12:20
Mam problem z ustawieniem strony startowej. W komponentach nie mam strony startowej, chyba przez przypadek ją usunąłem i jak teraz robię w mainmenu nowy komponent alians to nie mam tego komponentu. I w żaden sposób nie mogę ustawić aby po wejsciu na strone wyświetlała sie strona startowa. Można sciągnać skaś ten komponent, kub jest inna opcja na ustawienie strony starowej. P.S. Strona startowa to artykuł w sekcji i jest w nim zaznaczone iż ma być na stronie startowej.

Ok widze że nikt się nie kwapi aby pomoc. Można sciagnac skas komponent strony frontowej do joomli 1.0.15 po prostu i go zainstalowac?

PeFik
27-06-2009, 14:13
stroną startową może być - dowolny artykuł ! lub dowolna kategoria.

czarny_85
27-06-2009, 14:18
Mam dany artykuł zaznaczony jako strona startowa, ale mimo to nie wyświetla się na niej. Adres mojej strony to http://spw.kicks-ass.net/morus85/

PeFik
27-06-2009, 16:49
"The page you are trying to access does not exist.
Please select a page from the main menu." - cytat z twojej strony.

słownik ang-pol w dłoń.

Rybik
27-06-2009, 16:54
Menu -> typ linka "Artykuł" / Artykuły na startowej [a nie alias]

W joomla 1.5 komponentów systemowych nie da sie usunac.

Żeby cokolwiek sie pokazywalo musisz oznaczyc jakis artykul opcja "pokazuj na startowej"

czarny_85
28-06-2009, 13:11
Wiem co znaczy ten text "Treść, którą chcesz zobaczyć, nie istnieje.
Wybierz inną z głównego menu." . I co z tego skoro nic z tym nie moge zrobic. Kolego wyżej to jest joomla 1.0.15 i nie ma tam opcji menu-artykuł na stronie startowej. Nawet jak robię łacze-pozycja artykuł to nic nie daje. Mam artykuł przypisany do sekcji i do kategogii a sam artykuł ma zaznaczone "strona frontowa". Ja nie mam w swojej joomli komponentu strona startowa! Nie idzie jej pobrac skas? Mam wielki problem teraz!

zwiastun
28-06-2009, 13:22
Reinstalacja usuniętych rozszerzeń trzonu Joomla 1.0 (http://wiki.joomla.pl/Reinstalacja_usuni%C4%99tych_rozszerze%C5%84_trzon u_Joomla_1.0)
Reinstalację usuniętego com_frontpage musisz sobie, niestety, dośpiewać sam. Zależnie od tego, coś pousuwał, trzeba odtworzyć katalogi:

/components/com_frontpage
/administrator/components/com_frontpage

czarny_85
28-06-2009, 13:27
Rozpakowałem surową joomle do katalogu, sprawdziłem jakich plików brakuje w tych dwóch folderch podanych przez ciebie i ku mojemu zdziwieniu wszystkie są na miejscu. Zabrałem się następnie za baze danych, aby po uzupełniać brakujące zapytanie. Wszedłem w "jos_content_frontpage" tam zanjdowały sie dwa foldery:

"content_id" a w nim:

SELECT COUNT( * ) AS `Rekordów` , `content_id`
FROM `jos_content_frontpage`
GROUP BY `content_id`
ORDER BY `content_id`
LIMIT 0 , 30


"ordering" w nim:

SELECT COUNT( * ) AS `Rekordów` , `ordering`
FROM `jos_content_frontpage`
GROUP BY `ordering`
ORDER BY `ordering`
LIMIT 0 , 30

Jeszcze jak wejde bezposrednio do jos_content_frontpage wyswietla sie taka zawartosc:

SELECT *
FROM `jos_content_frontpage`
LIMIT 0 , 30

Nie wiem czy wklejanie z bazy danych jest dozwolone na forum wiec jeżeli przekroczyłem prawo forum przepraszam. Może ktoś porównać te zapytania ze swoją baza danych i napisac mi czego brakuje aby front pages pojawiło się w komponentach.

czarny_85
29-06-2009, 12:32
Panowie luknie ktoś do swojej bazy danych i zobaczy czego to mi brakuje w mojej?

zwiastun
29-06-2009, 12:40
Wynika z tego, że tabelę jos_content_frontpage masz (zwróć uwagę na przedrostek)

A czy w menu zaplecza masz Artykuły ->Artykuły ->Strona startowa?

czarny_85
29-06-2009, 13:07
Może banalne pytanie. Ale nie chodzi Ci o przyrostek klasy css pewnie? Jeśli o niego to nie mam tam nic wpisane. A jeśli o inny przyrostek, to nie wiem o jaki!

zwiastun
29-06-2009, 13:11
Nie, zwracałem uwagę na przedrostek nazwy tabeli jos_;.
Ważniejsze to drugie pytanie.

czarny_85
29-06-2009, 13:16
Tak mam menu->artykuły->strona startowa. I tam mam własnie ten artykuł co ma byc na stronie frontowej. Nie mam menu->komponenty->frontpages.

zwiastun
29-06-2009, 13:24
To znaczy - nie masz takiego typu pozycji do wyboru przy tworzeniu nowej pozycji menu?
Bo takiego menu (komponenty->frontpages), jak piszesz nie ma (albo nie rozumiem, co masz na myśli).

czarny_85
29-06-2009, 13:33
W mainmanu-> uworz->komponent:alians. I tam powinien być do wybrania komponent strona frontowa i go nie mam. A wszystko się zaczelo od tego iż po zainstalowaniu joomli po usuwalem wszystkie sekcje,kategorie i artykuły w tym ten "Home" odpowiedzialny za strone startowa. I zaczałem od nowa tworzyc swoje sekcje,kategorie itd.

zwiastun
29-06-2009, 13:53
Sory, od pewnego momentu patrzę (i piszę) o 1.5, a Ty masz 1.0.
Porównaj katalogi;
administrator/component/com_menus w swojej wersji z wersją w pakiecie instalacyjnym.
Tak czy owak - nie bardzo wiem, co masz na myśli, pisząc:
W mainmanu-> utworz->komponent:alians

to alians, alias ? o co chodzi?
Komponentu FrontPage (strona startowa) można umieścić w menu, jeśli go usunąłeś, wybierajac opcje Utwórz->Komponent (na liście pojawi się alboFrontPage albo Strona startowa - zależy od tłumaczenia)

Możesz też skorzystać z tego zapytania do bazy danych



INSERT INTO `jos_menu` VALUES(1, 'mainmenu', 'Start', 'index.php?option=com_frontpage', 'components', 1, 0, 10, 0, 2, 0, '0000-00-00 00:00:00', 0, 0, 0, 3, 'menu_image=-1\npageclass_sfx=\nback_button=0\nheader=Witamy na stronie startowej\npage_title=0\ncolumns=2\nleading=1\nint ro=2\nlink=4\norderby_pri=\norderby_sec=front\npag ination=2\npagination_results=1\nimage=1\nsection= 0\nsection_link=0\ncategory=0\ncategory_link=0\nit em_title=1\nlink_titles=\nreadmore=\nrating=\nauth or=\ncreatedate=\nmodifydate=\npdf=0\nprint=0\nema il=0\nunpublished=0');

Może być konieczne dostosowanie niektóych pól do Twojej sytuacji

czarny_85
29-06-2009, 14:09
Tak "alias". Tak robie mainmenu->komponent-> i jest tak strona startowa do wyboru. Lecz po zrobieniu tego i tak nie mam tego artykułu na stronie startowej po odpaleniu strony tylko dopiero gdy wejde do tej zakladki sie wyswietla jego tresc.

czarny_85
30-06-2009, 12:23
Sprawa rozwiazana. Po prostu mimo iz mialem całe menu w topmenu to artykułm startowy musi byc utworzony w mainmenu. Gdy to zrobiłem od razu działała strona startowa. Mimo wszystko dzieki. Sorki za zawracanie glowy.