PDA

Zobacz pełną wersję : menu- wyświetlanie



xaver
27-06-2009, 14:28
Witam

Mam małe pytanie. Jeśli to możliwe to prosiłbym o pomoc.

Na localhoście mam zainstalowana Joomlę. Chcę aby strona ( szablon) działał w pełni tak jak został stworzony.

Szablon pobrałem ze strony


A chcę aby menu górne które powinno być w tej belce http://img132.imageshack.us/img132/2627/clipboard01qka.th.jpg (http://img132.imageshack.us/i/clipboard01qka.jpg/)

się wyświetlało, dodam że posiadam książkę i czytałem trochę na forach ale nie za bardzo przykład ten jest praktycznie opisany. Wiem że powinienem ustawić pozycję menu jako user1- bo taka jest w tym szablonie. Ale gdy dobre menu- działające w pozycji left lub right chcę przenieść ( zmienić pozycję na user1) - to nie jest wogóle wyświetlane.

xaver
27-06-2009, 16:09
dodam jeszcze jedną rzecz:

gdy zainstalowałem jeszcze raz Joomlę to w tym szablonie jest dostępna tylko jedna opcja pozycji: left nie ma jak było wcześniej right, syndicate oraz user1. Z czego to wynika??

DevSoft
27-06-2009, 16:56
Jeśli niema pozycji w panelu administracyjnym to należy sprawdzić w pliku xml w miejscu naszego szablonu jakie pozycje zostały zdefiniowane.
Jeśli problemy są nadal to należy sprawdzić w pliku index.php czy rzeczywiście takie pozycje istnieją.

Więcej na temat szablonów ich tworzenia można przeczytać w pomocy oraz na wiki.joomla.pl

xaver
28-06-2009, 18:05
Pomysł dobry ale niestety nie jest tak łatwo:

oto kod index.php

I z tego co widzę predefiniowalne powinny byc chociaż dwa obszary left i right. A na chwilę obecną jest tylko left.


<div id="wrapper">
<div id="header">
<div id="top">
<div id="logo">
<a href="index.php"><?php echo $mainframe->getCfg('sitename') ;?></a>
</div>
<div id="search">
<jdoc:include type="modules" name="user4" />
<div class="clr"></div>
</div>
</div>
<div class="clr"></div>
<div id="top_menu">
<jdoc:include type="modules" name="user3" />
<div class="clr"></div>
</div>
<div class="clr"></div>
</div>
<div id="content">
<?php if($this->countModules('left') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div id="leftcolumn">
<jdoc:include type="modules" name="left" style="rounded" />
<?php $wd123 = 'banner'; include "templates.php"; ?>
</div>
<?php endif; ?>

<?php if($this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div id="main">
<?php else: ?>
<div id="main_full">
<?php endif; ?>
<div class="nopad">
<jdoc:include type="message" />
<?php if($this->params->get('showComponent')) : ?>
<jdoc:include type="component" />
<?php endif; ?>
</div>
</div>
<?php if($this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>

xaver
28-06-2009, 18:05
<div id="rightcolumn">
<jdoc:include type="modules" name="right" style="rounded" />
</div>
<?php endif; ?>
<div class="clr"></div>
</div>
<div class="content_b">
<div id="footer">
<table cellpadding="0" cellspacing="0" style="margin:0 auto;">
<tr>
<td>
<div class="footer_l"></div>
<div class="footer_m">
<p class="copyright"><? $wd123 = ''; include "templates.php"; ?></p>
</div>
<div class="footer_r"></div>
<div class="clr"></div>
</td>
</tr>
</table>
</div>
</div>
</div>
<jdoc:include type="modules" name="debug" />
</body>
</html>

zwiastun
28-06-2009, 18:13
Ten kod jest tu do niczego niepotrzebny. Pozycji modułów jest w nim dużo więcej, niż wymieniasz. A to, czy są widoczne w administratorze Joomla zależy od treści pliku templateDetails, co zresztą DevSoft już napisał.

xaver
28-06-2009, 18:46
dziękuję za odpowiedz aczkolwiek nie masz racji.

Doszedłem do rowiązania problemu.

Po instalacji szablonu nie można wybrać rozmieszczenia. Dopiero gdy wybrałem inny szablon i stworzyłem menu powiedzmy w pozycji right która rownież była w nowym szablonie wtedy przy zmianie wyglądu- parametry zostawały i zostało też menu.

Temat do zamknięcia.

zwiastun
28-06-2009, 18:51
Zanim następnym razem ocenisz moje racje, radzę zdobyć przynajmniej na tyle wiedzy, by mieć podstawy do takich ocen. Niczego nie rozwiązałeś - wydaje Ci się tylko. I po raz kolejny nie będę Ci powtarzać, gdzie ma być informacja o pozycjach modułow!