PDA

Zobacz pełną wersję : Strona, kilka problemów



b3k
27-06-2009, 17:09
Założyłem sobie stronę na Joomla i aktualnie tnę layout.
Pojawiło się jednak kilka problemów, po pierwsze mam spory problem ze stopką strony, która jest umieszczona według pozycjonowania absolutnego co nie jest dobrą opcją gdyż za każdym rozwinięciem menu bądź zmianie zawartości newsów na stronie głównej pojawia się z nią problem... Macie jakiś pomysł jakby ją umieścić tak, aby nie sprawiała problemów?
Po drugie, usunąłem sobie tytuł strony, jednak pozostało po nim tło. Można je usunąć nie ingerując w kod Joomli, opierając się tylko na CSS/PHP szablonu?

Adres strony to: http://dhost.info/b3k/mulan/

pozdrawiam

Bazyl
27-06-2009, 18:11
Jeżeli

aktualnie tnę layout.
to powinieneś znać podstawowe podstawy.
Jeżeli nie, to masz wiki.joomla.pl i forum.

Rybik
27-06-2009, 18:14
Kolega miał na myśli, że skoro chcesz sie opierać na css to znajdź w swoim cssie to miejsce które powoduje tam przerwę, szukaj "height" i "top". Przeglądałem ten css i nie jest to takie oczywiste gdzie to masz.

Co do pozycjonowania absolutnego, odpowiadasz sobie sam: absolutne złe to zmieniam na relatywne.

p.s pod IE7 cos niebardzo to wygląda.

b3k
27-06-2009, 19:00
Spokojnie, dam radę ;) Jeżeli masz pisać posty nasycone ironią to daruj sobie.

Zauważyłem, że jeżeli usunę komponent treści określony kodem
jdoc:include type="component" /> to znika zarówno treść artykułów jak i tamta pozostałość po nazwie strony. Być może trzeba coś wyedytować w components/com_content/ ?
Radził sobie ktoś z podobnym problemem?

Rybik
28-06-2009, 03:49
Szablonów jest dzyliard.

Miejsce można rezerwować na przynajmniej kilkanaście sposobów:
- element o zadeklarowanej wysokości
- element o zadeklarowanej minimalnej wysokosci
- pozycja abs/rel ze wskazaniem polozenia
- margines
- margines wewnetrzny
- nieoCSSowany pusty tag html ktory jest standardowo wysoki (np h1)
- line-breaki
- marginesy wewnetrzne ciała strony
- lokalizacja wewnetrzna (valign) w tabelach
- przezroczysty obrazek
- akapity

Mozna to zrobić:
- w pliku arkusza stylów
- w arkuszu stylow w dokumencie html
- w atrybucie style konkretnego elementu
- javaskryptem dobierajac sie do ukrytych atrybutow przez DOM
- javaskryptem podpinajac niewidocznie css do elementow
- czystym htmlu

Takich rzeczy mozna szukać godzinami i łatwiej będzie zrobić to tobie, który juz ten szablon nieco znasz i sam wiesz co skąd usunąłeś i jakie obiekty otaczaja usuniete miejsce.

Nie zbywam Cie, poswiecilem dluzsza chwile na poszukiwanie tego w Twoim CSSie i nic sie po oczach nie rzuca, podejrzwam ze to ktorys z dodatkowych CSSow albo wyjatkowo niewyspany jestem.

b3k
28-06-2009, 14:39
Poradziłem sobie z tym białym polem jak i tym, że podczas małych artykułów pozostawało odkryte pole z tłem strony. Pozostaje ciągle problem ze zmieniającą się stopką... Osadziłem ją na marginesach jednak ciągle się zmienia:confused: