PDA

Zobacz pełną wersję : Wyswietlanie newsow - czy jest taka mozliwosc w mambo



tobi223
29-11-2005, 16:37
Chcialbym zebyscie mi pomogli o ile to mozliwe zrobic taki uklad newsow jak na rysunku. Wytlumacze dokladnie o co chodzi bo sam rysunek nie bedzie zrozumialy. okno A ma byc oknem ktore przy kazdym wejsciu na strone wyswietla losowa informacje z okien b, c i d wraz ze zdjeciem. Ponizej maja byc okna B, c i d dzialajace mniejwiecej na zasadzie ostatnich, popularnych z tym ze po nacisnieciu tytulu czyli okno B, okno C, okno D ma sie wyswietlic zbior newsow tak jak nizej na rysunku. Czyli jezeli interesuja nas inne newsy nize te 3 ktore wyswietlane sa na stronie glownej to naciskamy okno B i wyswietla nam sie strona na ktorej sa newsy, artykuly z "okna B" jeden pod drugim, z fotkami i z wieksza czescia opisu, jezeli zainteresujemy sie danym kawalkiem newsa to naciskamy czytaj wiecej wchodzac do konkretnego newsa, artkulu ktory wyswietla sie w calosci. Mam nadzieje ze zrozumieliscie mniej wiecej na tej samej zasadzie dzialaja artykuly na onet.pl ;) Bardzo prosze o pomoc ewetualnie o info ile bedzie kosztowalo takie ulozenie newsow na gg:4533932 albo tobi223@o2.pl
http://serwer.housemusic.com.pl/newsy.jpg
pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

zwiastun
30-11-2005, 00:08
Na moje oko w 1000 się zmieścisz. Jak spuścisz trochę z wymagań, to myślę że ewentualny reallizator z ceny też spuści

tobi223
30-11-2005, 06:35
kurcze to jak juz sam "zwiastun" mi cos takiego napisal to chyba bede zmuszony zamienic mambo na jportal2 a szkoda :( mimo wszystko dzieki za odpowiedz
ps. kurcze ale myslalem ze cos takiego w mambo to zaden problem biorac pod uwage to ze w innych portalach to nie jest problem :|
a tak swoja droga to ktos kto sie dobrze zna powinien napisac arytukul jak ustawic takie wyswietlanie newsami ;) chyba ze moze macie jakies zagraniczne linki albo jakies podstawowe informacje jak to zrobic

zwiastun
30-11-2005, 17:30
A swoją drogą o to właśnie chodzi, że artykuły niekoniecznie same przychodzą na biurko czy ekran.
Nikt Cię przy Joomla trzymać nie będzie (Twoje zdanie brzmi jak szantaż).
Wymyśliłeś sobie, na przykładzie czegoś innego, bardzo precyzyjną konstrukcję strony startowej, oczekując, że ktoś odrobi za Ciebie zadanie domowe. To i dostałeś odpowiedź, której sedno tkwi w tym, że za odrabianie takich zadań domowych trzeba zpłacić czasem słono.
Sam przeczytaj ten swój opis. Co to jest: pytanie cy też zlecenie dla programisty, webmastera?
Podejrzewam, że nikt by Ci przez jakiś czass w ogóle nie odpowiedział, a Ty czułbyś się zignorowany. Zwykle odpowiadam od razu, gy jestem przy kompie, Twój problem zostawiłem na kilkanaście chyba godzin.

Joomla User
30-11-2005, 17:49
>> Co to jest: pytanie czy też zlecenie dla programisty, webmastera?

Dla mnie to jest jeszcze coś innego, a mianowicie zagadka. Jak zobaczyłem ten pracowicie wykonany rysunek to potraktowałem sprawę poważnie i poświęciłem conajmniej tyle samo czasu na zrozumienie o co autorowi chodzi. Przeczytałem jego post trzy razy, ale niestety bez rezultatu...

tobi223
30-11-2005, 20:18
nie chcialem zeby ktos za mnie odrobil "zadanie domowe" opis staralem sie zrobic tak dokladnie jak tylko potrafilem ale nie kazdy musial to zrozumiec, pewnie tez widzac takiego posta czytalbym go z 3 razy ;) glownie w poscie chodzilo mi o to zeby dowiedziec sie czy nie ma jakiegos modulu, komponentu ktory pozwala na takie ulozenie strony glownej... teraz juz wiem ze nie ma a za zadanie domowe WDS zyczy sobie xxx zl takze duuuuzo nizsza cena niz 1000 mimo wszystko dziekuje wszystkim za udzielenie odpowiedzi
prosze o zamkniecie, wyrzucenie tematu

nexus246
30-11-2005, 21:27
Bez urazy ale prawdę mówiąc gdy czytam takie posty to często odnoszę wrażenie, że piszący się czegoś podjął i nie może sobie z tym poradzić.

Może oczywiście w Twoim przypadku jest inaczej.

Co do cen i ich wysokości to krzywde robisz komuś zdradzając jego cenę (zaniżoną znacznie zresztą (na waciki ;) ).

tobi223
30-11-2005, 22:50
Bez urazy ale prawdę mówiąc gdy czytam takie posty to często odnoszę wrażenie, że piszący się czegoś podjął i nie może sobie z tym poradzić.

chyba oczywiste ze gdybym wiedzial jak to zrobic to postu by wogole nie bylo :rolleyes:

zwiastun
01-12-2005, 01:12
To może zacznij od rzeczy prostszej znaczeni, sprawdź - bo odnoszę wrażenie, żeś tego nie uczynił, jak się buduje blogi, sprawdź jak działają moduły typu Migawki, Ostatnio dodane, Popularne, Porozglądaj się za komponentami do zarządzania stroną główną, a są takie

tobi223
02-12-2005, 11:02
narazie dobieram cmsa do serwisu mambo najbardziej przypadl mi do gustu ze wzgledu na to ze jest ladnie, nowoczesnie (moim zdaniem) zrobiony (z tym nowoczesnie chodzi mi o to ze nie wyglada tak jak np jportal) i mozna na nim zrobic naprawde fajna strone - to jest odpowiedz co do tego ze nie bardzo poznalem mozliwosci mambo ;)
a co do tego wygladu to problem polega na tym ze goni mnie czas (jak nas wszystkich) dlatego nie jestem w stanie dokladnie poznac wszystkiego.

A wracajac do okienek to z tego co sie orientuje wystarczy przerobic tylko category id z ostatnio dodanych zeby wyswietal to jeszcze jako link, do okna a gdzies mi mrugnal jakis modul moze nawet tu na stronce, a to wyswietlanie zostawiam dla magikow od php ;)

ps. ten post pierwszy po paru dniach rowniez odbieram inaczej niz podczas gdy go pisalem :p

zwiastun
02-12-2005, 16:13
ps. ten post pierwszy po paru dniach rowniez odbieram inaczej niz podczas gdy go pisalem :p

Ano, powodzenia