PDA

Zobacz pełną wersję : Przypisanie moduło w menu do przeglądu artykułów ale nie do artykułu



przemoz
28-06-2009, 22:23
J1.5.11. Chciałby mieć moduł przypisany do przeglądu artykułów w sekcji, oraz przeglądu artykułów w kategorii,
ale nie do przeglądanego artykułu.
Oczywiście nie chcę tworzyć w menu linków do pojedynczych artykułów.
Jeżeli w ustawieniach modułu; w przypisaniu menu wybiorę link do przeglądu artykułów to automatycznie podczas wyświetlania artykułu pojawia się moduł.

W dokumentacji ani na forum niestety nie znalazłem jak można to zrobić.

Pozdrawiam.

Rybik
28-06-2009, 23:41
trzeba ręcznie przerobić szablon



<?php if (($_REQUEST['view']!='article')&&($this->countModules('user4')) : ?>
<div class="block">
<jdoc:include type="modules" name="user4" style="rounded" />
</div>
<?php endif; ?>
To przykładowy kod ładujący moduły z pozycji user4 tylko gdy jakieś tam są i jeżeli nie oglądamy pojedynczego artykułu. Takie wykorzystanie $_REQUEST jest zupełnie bezpieczne i można go używać w:
- szablonach
- plikach widoku pluginów frontendowych
i pewnie jeszcze w wielu miejscach :)

przemoz
29-06-2009, 01:37
Wielkie dzięki.

Rybik
29-06-2009, 02:20
tak dla triku, wrzuć sobie do szablonu w stopce <?php var_dump($_REQUEST);?> i zobacz jakie masz jeszcze inne opcje (przeglądając strone obserwuj co tam masz :)). Można z tego requesta całą mase rzeczy zrobić w kwestii wyglądu innego dla kategorii, sekcji, artykułu czy konkretnego komponentu.

Jarekkal
14-04-2012, 12:09
Łatwiejsze rozwiązanie problemu.
Wiem, ze temat jest z przed lat, ale szukałem rozwiązania tego samego problemu i znalazłem, więc pisze dla potomnych - może się przyda.

Najprostszym rozwiązaniem jest zainstalowanie np.: Advanced Module Manager, który można znaleźć tutaj: http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/modules-management/10307&usg=ALkJrhiuh737zb7AE6RhssOozevx94Ecug

W ustawieniach należy edytować zakładki:
1. 'Pozycje Menu'. Tam zaznaczamy: 'Przypisz doWybrane' - i wybieramy z listy pozycje menu do których ma być przypisany moduł.
2. 'Joomla! Content' --> 'Kategorie'. Tam zaznaczyć 'Oprócz Wybranych' i ' Artykuły Inne'

To powinno sprawić, że po otwarciu artykułu wyświetli się sam artykuł, bez modułu.

Reszta ustawień według własnych oczekiwań.

Mała rzecz a cieszy.

Pozdrawiam