PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz kontaktowy z akceptacją regulaminu



sierzegat
29-06-2009, 09:21
Witam serdecznie!
Mam zainstalowaną J 1.0.15 utf-8
Moje zapytanie brzmi:

Czy w standardowym formularzu można zrobić akceptację regulaminu czy polityki prywatności czy jak zwał tak zwał. Chodzi o to aby po kliknięciu akceptuj lub zaznaczeniu pola "zapoznałem się i akceptuję" formularz siei wysłał.
Jeśli jest taki sposób bardzo proszę o wskazówki.

Z góry dziękuję

DevSoft
29-06-2009, 11:11
Można dorobić takie pole i wprowadzić walidację pola za pomocą javascript, na joomla.org pamiętam że były takie dodatki tylko nie wiem czy dla formularza kontaktowego.

teemka
22-11-2011, 02:55
Też szukałam odpowiedzi na ten konkretny problem, a że nigdzie nie znalazłam zaczęłam próbować możliwości aiContactSafe. Umożliwia on na szczęście utworzenie pola wyboru o etykiecie np: "Potwierdzam, że zapoznałem się z Regulaminem" i oznaczenie tego pola jako obowiązkowe. Bez jego zaznaczenia wysłanie formularza nie przejdzie.

Komponenty/aiContactSafe/Pola -> Stwórz pole (u góry po prawej), "Etykieta" nadajemy polu nazwę, "Typ pola: pole wyboru" i zaznaczone "pole obowiązkowe".

Jedyną wadą tej metody jest to (a przynajmniej mnie się to nie udało), że słowa "Regulamin" nie można zalinkować do Regulaminu, ale to można nadrobić w opisie do Formularza.