PDA

Zobacz pełną wersję : Ręczne przeniesienie Joomla a chmod i prawa dostępu



lakersfan
29-06-2009, 09:29
Witam,

Przeszukałem forum i wiki.joomla i nie spotkałem się z podobnym tematem. Mianowicie przeniosłem joomle na inny serwer z tym że przeniosłem ręcznie(kopia ftp + baza danych) ponieważ przeniesienie za pomocą joomlapack po wielokrotnych próbach sypało się.

Teraz nie mogę doinstalować żadnych komponentów itd. Ponieważ katalogi są niezapisywalne. Oczywiście chmody się nie zmieniły.
Wyczytałem w innym wątku że zmienił się właściciel i chmod 755 teraz jest niepoprawny. Jednynie zmiana na 777 rowiązuje problem, z tym że nie powinno zmieniać się chmod na 777.

Dlatego moje pytanie czy moje przypuszczenia ze zmianą właściciela plików są słuszne??
W jaki sposób mogę zmienić aby wszystko wróciło do normy ??

zwiastun
29-06-2009, 11:17
Nie wiem, gdzie wyczytałeś to, o czym piszesz, ze wyczytałeś, ale jeśli wyczytałeś tam, gdzie przypuszczam, to po prostu nie doczytałeś albo nie zroumiałeś. Radzę raz jeszcze uważnie poczytać: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/438/51/

lakersfan
29-06-2009, 11:27
Nie wiem, gdzie wyczytałeś to, o czym piszesz, ze wyczytałeś, ale jeśli wyczytałeś tam, gdzie przypuszczam, to po prostu nie doczytałeś albo nie zroumiałeś. Radzę raz jeszcze uważnie poczytać: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/438/51/

Dokładnie tutaj przeczytałem, niestety żaden z punktów nie rozwiązuje mojego problemu. A powód trzeci wydał mi się najbardziej prawdopodobny.
Teraz już wiem że blednie.

Ale wracając do tematu to czym to jest spowodowane no i jak to naprawić nie zmieniając chmod na 777??

zwiastun
29-06-2009, 11:35
Zatem powtarzam - nie przeczytałeś dokładnie!
Dowody:
- piszesz "Jedynie zmiana na 777 rowiązuje problem" - nie ma tam takiego twierdzenia, jest podobne, ale nie takie
- piszesz: "z tym że nie powinno zmieniać się chmod na 777." - nie ma tam takiego twierdzenia, jest podobne, ale podobne to nie to samo.
- pytasz: "czym to jest spowodowane" - omawiany i nastepny po nim artykuł odpowiadają na to pytanie.