PDA

Zobacz pełną wersję : subdomeny i Joomla



mgap
29-06-2006, 07:54
Witam
jak to jest że na joomla.org wchodząc w poszczególne działy otwierająone nam sie w subdomenach np extensions.joomla.org, bardzo ladnie to wyglada, ale nie wiem jak to jest zorganizowane, jak uzyskać taki efekt proszę o pomoc.

Rybik
29-06-2006, 08:03
kazda subdomena przekierowuje na podkatalog, w ktorym jest osobna Joomla, jedyne co moga miec bajernego to jakis dodatek do multisite ale nie sadze bo nie ma po co, tam nie ma praktycznie zadnej wymiany tresci miedzy subdomenami a logowac z frontu mozna sie tylko na forum. Zauwaz ze popularne i najnowsze (2 moduly) nie pokazuja zadnych wspolnych dla tych subdomen artykulow.

rkubera
29-06-2006, 11:07
Problem z subdomenami jest jeszcze jeden problem- otóż przy logowaniu zakładana jest sesja powiązana z nazwą domeny - patrz subdomeny. Przy tego typu podejściu nie da się zalogować na głównym portalu i chodzić po subdomenach na swoim koncie. No da się to zrobić, ale to obniży bezpieczeństwo. Również pozycjonowanie subdomen jest słabsze niż w przypadku jednego adresu www.
Zdaje się, że niektóre SEF'y umożliwiają obsługę wielu domen. Nie wiem, jak to działa.

A przy okazji - czy ktoś próbował zrobić dostęp do admina tylko po https?

Radek.

Rybik
29-06-2006, 16:14
https nie probowalem ale zawsz emozesz zabezpieczyc katalog /administrator/ osobnym .htpasswd, jest to troche nerwujace bo loguje sie na 3 raty, najpierw sie zglasza htaccess, potem logowanie joomla i potem jeszcze raz htaccess

poszukaj na org tematu multisite i przejrzyj opcje SEFów

nexus246
29-06-2006, 22:40
Przy tego typu podejściu nie da się zalogować na głównym portalu i chodzić po subdomenach na swoim koncie. No da się to zrobić, ale to obniży bezpieczeństwo.

Chyba nie tak bardzo obniży. Wystarczy inaczej nazwać ciastko i przy nazywaniu sprawdzić czy jesteśmy w obrębie domeny glównej.

Troszkę się komplikuje przy różnych domenach podpiętych do jednej instalacji i tutaj przyznam że się nie zagłębiałem ale i to pewnie nie jest duzy problem :)

A co do multisite to dziwne jeśli mają poinstalowane w podkatalogach - strata miejsca, przy każdej kolejnej subdomenie kolejna instalacja, problemy z updajtem (chyba że nic nie zmieniali we własnym skrypcie :)) itd. No ale co kto woli :)

Martina
10-07-2006, 23:59
Hej. Ja trochę na inny temat ... mam domene i 3 subdomeny ... niestety zawartosci w jakis sposob mi sie mieszaja. wrzucilam wprawdzie te same templatki ale to tylko dlatego ze po prostu ładna i ciekawa. dlaczego tak sie dzieje i jak to zmienic - nie cche miec tresci na domenie z subdomeny czy odwrotnie ...
dzięki z góry za pomoc
Martina

Rybik
11-07-2006, 09:05
najpierw powiedz jak to dziala u Ciebie, podaj jakies linki, jakis regulamin przejrzyj w wolnej chwili :)