PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.12 RC



jaro99
29-06-2009, 12:34
Jeśli ktoś chce najnowszą wersję Joomla 1.5.12 RC lub Joomla 1.6 Alpha

Piszcie na moją skrzynkę pocztową!

zwiastun
29-06-2009, 12:45
Czemu zawracasz ludziom w głowach!
Chcesz być dobry - napisz informację o wydaniu wersji RC i jej przeznaczeniu czy o udostępnieniu 1.6alpha - nikt Ci tego nie broni, a pewno i niejeden będzie wdzięczny. A jeśli Cię bawi zabawa w kotka i myszkę, to ja mam czas - mogę się bawić w wywalanie dodanych tematów, w blokowanie dostępu do forum, tylko po co?

Komunikat, komentarze i link do wydania Joomla 1.5.12 RC (http://community.joomla.org/blogs/community/930-joomla-1512-release-candidate-now-available.html)
Joomla 1.6.0 alpha (http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=3585)

GOGOKOM
29-06-2009, 13:12
Popieram Zwiastuna
jest wielu którzy zaglądają na to forum aby mieć konkretną rzeczową odpowiedź
więc proszę jaro99 o napisanie co z czym się je i dlaczego tamta a nie ta wersja joomla
POZDRAWIAM SKŁÓCONYCH i wszystkich innych

zwiastun
29-06-2009, 13:21
Centrum Projektu w różny sposób udostępnia przed wydaniem stabilnym źródła do testów (SVN, wydania RC). Nie ma w tym nic nadzwyczajnego.
Z informacją o wydaniu RC i komentarzami można zapoznać się na podanej stronie (w języku angielskim)

Tłumaczenie wstępu (robocze): Projekt Joomla! potrzebuje Twojej pomocy w przetestowaniu naszego następnego wydania - Joomla 1.5.12 RC. To wydanie zawiera poprawki 22 błędów oraz dwa znaczące udoskonalenia (unowocześnienia). To wystarczające powody, aby usprawiedliwiać prośbę do społeczności o przetestowanie. Wydanie to zawiera również aktualizację TinyMCE i zmianę klasy frameworka PHPMailer
.

GOGOKOM
29-06-2009, 13:35
Dzięki,
nie znam angielskiego za dobrze ale
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://community.joomla.org/blogs/community/930-joomla-1512-release-candidate-now-available.html&ei=d6VISujmIsP0_Ab6-KCGCQ&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dhttp://community.joomla.org/blogs/community/930-joomla-1512-release-candidate-now-available%26hl%3Dpl%26safe%3Doff%26client%3Dfirefo x-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26hs%3DEQF%26num %3D100%26newwindow%3D1
też daje sobie radę

jaro99
29-06-2009, 13:45
Joomla 1.5.12 RC

Obejmują uaktualnienie edytora TinyMCE i zmiany w ramach PHPMailer.


Konfiguracja PHPMailera:


W panelu administratora przejdź do Konfiguracja Globalna> Serwer i ustaw następujące opcje:

Mailer: SMTP Server
SMTP zabezpieczenie: SSL
SMTP, Port: 465
Uwierzytelnianie SMTP: Tak
Nazwa użytkownika SMTP: Twoja nazwa użytkownika Gmail
Hasło SMTP: Twoje hasło do Gmaila
SMTP Host: smtp.gmail.com

Joomla 1.5.12 RC jest wersją testową, jednakże
z tego co mi wiadomo została jak najbardziej przetestowana i jest w pełni sprawna, w tym tygodniu powinna ukazać się autorska wersja stabilna.
_______________
Natomiast Joomla 1.6 - Alpha Full Package - jest to długo oczekiwana nowa wersja Joomla! wydanie z 22 czerwca!

Na poczzątek napiszę tylko że standardowy Panel administracyjny różni się nieco od panelu J 1.5.x

zwiastun
29-06-2009, 14:24
Joomla 1.5.12 RC

Joomla 1.5.12 RC jest wersją testową, jednakże
z tego co mi wiadomo została jak najbardziej przetestowana i jest w pełni sprawna, w tym tygodniu powinna ukazać się autorska wersja stabilna.

Prosiłem, by nie mącić ludziom w głowach!
A niby skąd Ci to wiadomo? Otrzymałeś powiadomienie z Centrum Projektu? Szef Projektu to Twój kumpel i na ucho Ci szepnął?
Jet to wersja przeznaczona tylko do testów!, co wyraźnie w komunikacie podkreślono: This is a Release Candidate and should not be used in a live production environment.

Dylek
29-06-2009, 14:56
To ja specjalnie nie dodaje info o 1.5.12 RC, zeby za chwile nie posypaly sie posty na forum typu "zaktualizowalem do najnowszej 1.5.12 i sie wywalilo" - a tu sie wyrwie taki jak gumka z majtek i miesza :)

zwiastun
29-06-2009, 15:01
Mało, że miesza. Nie widziałeś wcześniej - opublikowano link do wydania 1.5.12 PL, udostępnionego na nowo założonej stronie genialnej firmy od pozycjonowania, z nazwą i logiem podwędzonym firmie, w której ta firma pozycjonuje, co więcej, z zapowiedzią, że jutro udostępnią funkcjonalniejsze tłumaczenie!
Nie rozumiem tylko, po co się @jaro99 w to wmieszał, ale pewno ma interes!

jaro99
29-06-2009, 16:28
Sorki, widzę że nadepnąłem komuś na odcisk!

Chciałem dodać informację o nowościach autorów Joomla,
o których nie było nawet wzmianki w Centrum Joomla do dnia dzisiejszego, kiedy ktoś (?! nie Pamiętam Loginu) na forum je podał, i wogóle coś z poprzednimi artykułami się stało, że ich nie ma.

zwiastun
29-06-2009, 16:36
Nie, nie nadepnąłeś - zdziwiło mnie tylko, że najpierw dodałeś info w wątku, w którym dwukrotnie usunąłem zwodnicze odnośniki, a gdy go usunąłem kompletnie, niemal natychmiast założyłeś nowy temat. Kilka lat doświadczeń PCJ to między innymi kilka "konkurencyjnych", "lepszych", "przyjaznych" użytkownikom witryn poświęconych Joomla! Dziwnie jakoś, że konkurencyjne, lepsze i przyjazne są na starcie, gdy wydawało się, że zbiją kokosy na marce projektu. Typowy polski grajdołek!

jaro99
01-07-2009, 18:52
Przedwczoraj! dostałem zastrzyk! że mieszam! a tu proszę jest i wersja stabilna!

Pozdrawiam Zwiastun!:)

zwiastun
01-07-2009, 19:10
Masz chyba kłopot w czytaniu ze zrozumieniem - prosiłem, byś nie wprowadzał w błąd stwierdzeniem "z tego co mi wiadomo została jak najbardziej przetestowana i jest w pełni sprawna", uwiarygadnianym informacją o przewidywanym terminie wydania.

Jeśli nawet posiadłeś taką informację z wiarygodnego źródła, to jej upowszechnienie można uznać co najwyżej za nadużycie okazanego Ci przez kogoś zaufania. Centrum Projektu prosi w komunikatach udostępnianych wcześniej pocztą elektroniczną o niepublikowanie tego typu informacji dopóki nie ukaże się oficjalny komunikat.