PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla! User Group Polska czas na START



GOGOKOM
29-06-2009, 16:15
Jeśli masz czas i odchodzisz od komputera nie tylko do WC lub z innych powodów jesteś zainteresowany spotkaniem innych joomlowiczów z Polski zapoznaj się z:

Centrum Projektu zainicjowało ponad rok temu na wzór LUG - Linux User Groups - ruch grup użytkowników Joomla! Więcej:
http://community.joomla.org/user-groups.html
lub http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://community.joomla.org/user-groups.html&ei=H7NISsr7BMm1sga1gPkE&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dhttp://community.joomla.org/user-groups.html%26hl%3Dpl%26safe%3Doff%26client%3Dfire fox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26hs%3DEfv%26num %3D100%26newwindow%3D1
czekam na propozycje drugiej osoby kontaktowej i innych chcących się zintegrować.
Jak znam życie szanse są niewielkie aby w Polsce zrobić "coś" ale nie od razu Bydgoszcz zbudowano.

zwiastun
29-06-2009, 16:21
Takiej grupy nie zarejestrujesz. Musi być konkretne miasto, środowisko, region :)

GOGOKOM
29-06-2009, 16:29
Dzięki, Dlatego potrzebuje wyszukiwarkę po miastach.

Czy poza mną w Bydgoszczy jest ktoś kto klika myszką po stronie z logo joomla?

trzepiz
29-06-2009, 16:33
zauważyłem dziwną przypadłość ..

w linku oryginalnym mamy : Joomla! User Group Nigeria
(http://#)
natomiast w przetlumaczonym pojawia się : Joomla! User Group Poland

(http://#) ciekawe :)

zwiastun
29-06-2009, 16:57
Takiej grupy nie zarejestrujesz. Musi być konkretne miasto, środowisko, region :)

Straciłem to przekonanie po przejrzeniu zarejestrowanych grup. Dawno tam nie byłem :)

magdaa
29-06-2009, 17:05
W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy wyszukiwarkę użytkowników forum wg różnych kryteriów m.in. znajduje się opcja wyszukiwania wg miejscowości - pole "skąd".

Aby wyszukać usera należy:

1. Wejść w zakładkę Użytkownicy
2. Odszukać pole Szukaj użytkowników, a następnie wybrać opcję szukanie zaawansowane (znajduje się po prawej stronie)
3. W zaawansowanym wyszukiwaniu znajduje się pole Skąd - tu wpisz nazwę miasta, aby otrzymać wyniki.

Bazyl
29-06-2009, 20:02
Do Bydgoszczy daleko nie mam,
miasto piękne,
blisko DinoPark,
kolega ma tam rodzinę,
...

Coś możemy zrobić, w końcu nie samym Joomla! człowiek...

GOGOKOM
30-06-2009, 09:38
230 km chyba na drogę kanapek nie weźmiesz;)
miasto jak miasto ma coś jak każde
w DinoParku (Zaurolandia Rogowo i Jurapark Solec Kujawski) nie
w Bydgoszczy tak
magdaa dzięki za wyszukiwarkę szkoda że znalazłem jeszcze tylko 1 usera
wpisałem Joomla! User Group Polska bo w europie operowano wyłącznie państwami ale myślę że co bym nie wpisał to odzew będzie nikły

no ale są wakacje to może włączy się większa ilość userów

ZAPRASZAM:)

GOGOKOM
30-06-2009, 11:28
Zapraszam do głosowania na Joomla! User Group Polska:
strona nie istnieje - adres usunięto
strona nie istnieje - adres usunięto

GOGOKOM
09-07-2009, 14:52
Dopiero 5 głosów no co nikt nie chce się "INTEGROWAĆ"

moje
09-07-2009, 15:03
Czy aby na pewno tylko 5?

EDIT:

Teraz zauważyłem, że jest "resnd confirm", wieć jeszcze chwilunia ;)

zwiastun
01-09-2009, 00:30
Sugerowałbym może "bardziej ambitnie" i realnie, Polska to trochę za dużo, ale Wielkopolska może być, a jak brzmi!

GOGOKOM
01-09-2009, 04:30
Niestety mi nie po drodze ale innym czemu nie ale podejrzewam że skończy się jak z Polska i nie chodzi o ambitność przedsięwzięcia lecz o chęci użytkowników Joomla a jak widać nie ma zainteresowania integracją.
Może gdyby płacili za uczestnictwo to wielu by nas było.

kurtz
01-09-2009, 08:39
sądzę, że był to jedynie przykład. równie dobrze brzmią 'kujawy' albo 'lubelskie'!
nawet gdyby płacili, to pewnie nie przyszliby. wynika to tylko i wyłącznie z braku wiedzy na temat naszego cms.
a kasa ? pewnie jest skutkiem takiego spotkania / spotkań. wystarczy wszak pomyśleć.

brylinx
01-09-2009, 12:32
Dzięki, Dlatego potrzebuje wyszukiwarkę po miastach.

Czy poza mną w Bydgoszczy jest ktoś kto klika myszką po stronie z logo joomla?

Piszę się na integrację. Jestem z Bydzi i również próbuję klikać po stronie joomli ;)
Oczywiście jak wszyscy nie mam czasu i właśnie wróciłem z urlopu (więc roboty masa), ale z chęcią się pointegruję.

magdaa
01-09-2009, 14:05
o czym wy wszyscy mówicie! Jakie User Group Polska, czy Polish Day ... hehe. Na Polish Day było już kilka głów na tym forum, które miały to organizować, ba! było już nawet wstępnie ustalanie miasta, w którymi miało się to odbyć i co ??? Wielkie NIC. Dlaczego tak się dzieje ? nie sądzę, aby to był wynik braku wiedzy o CMS Joomla! źródłem wszystkiego jest to, co widać na tym forum. Wystarczy spojrzeć do temtów dotyczących współpracy, zgłaszających się wiele - ale, jak przychodzi zrealizować swoją deklarację jest cisza i pustka. Można także wnioski wyciągnąć z toku wielu rozmów - postawy userów wielce roszczeniowe, wyrażające ogromne niezadowolenie (to delikane określenie) z uzyskanych podpowiedzi nawet tych poprawnych. Wypowiedzi typu "czy ktoś mi wreszcie odpowie?", "jak zwykle, nikt nie wie" itp ... świadczą o tym, z jaką grupą mamy do czynienia. Grupa uczestnicząca, na tym forum, ciągle się przeobraża - niestety na niekorzyść. Osobiście odnoszę wrażenie, że dorosłych i poważnych ludzi tu niewielu już pozostało. Dzisiaj, lepiej jest pół dnia spędzić na portalu nasza-klasa, wrzucać tam setki fotek przy cudzych domach i samochodach, organizować denne spotkania "po latach" i zapisywać się do klanów wioletek, kowalskich itp ..., aniżeli wesprzeć innych, na tym forum, czy na wiki, swoją wiedzą, czy umiejętnościami. Może, gdyby zwiastun płacił niezłą kasę za publikację na joomla.pl ...kto wie pewnie kolejki by się ustawiły, a tak ... no cóż wolontariat ... o nim się dużo mówi i dumnie, ale tylko się mówi. Społeczeństwo nasze nastawione jest na branie, a nie dawanie.

Bazyl
01-09-2009, 14:42
Może - po prostu - trzeba jakieś zmiany wprowadzić w funkcjonowaniu forum, tak, by za jakiś czas można było powiedzieć o społeczności...
Może trzeba edukować...

kurtz
01-09-2009, 14:44
to efekt liberalizacji stylu życia. ludzie nastawieni są na konsumpcję! daj a jak nie dasz to cie zbluzgają.
natomiast jestem za zrobieniem joomla day i jug. co mnie obchodzi kto chciał ? a kto nie zrobił ?

Bazyl
01-09-2009, 14:47
to efekt liberalizacji stylu życia. ludzie nastawieni są na konsumpcję! daj a jak nie dasz to cie zbluzgają.
Więc trzeba pokazać, że można inaczej!



natomiast jestem za zrobieniem joomla day i jug. co mnie obchodzi kto chciał ? a kto nie zrobił ?Ja też jestem za. Już drugi raz, może teraz coś się uda...

EDIT: I jeszcze rzecz ważna:
Nowicjusz, "Wyjadacz" czy Administrator; lat 18, 39 czy 62 - nie ma znaczenia./pomijając fakt braku zrozumienia mojej wypowiedzi. Krzyk, nie jest najlepszą formą edukacji./magdaa
Wszyscy jesteśmy Joomla!.


Myślę, że od tego trzeba zacząć...

zwiastun
01-09-2009, 15:12
Rzeczy o proporcjach miodziku i dziegciu może i warto pisać, ale moje skromne doświadczenie mówi, że skutków raczej nie przyniosą.

Przyjdzie czas i na Dzień Joomla! w Polsce - może zamysł był zbyt ambitny, a zresztą poza wstępne dyskusje nigdy to nie wyszło.

Z faktu, że w świecie jest aż i... zaledwie 80 grup użytkowników, można snuć różne wnioski. To dużo, ale wobec wielomilionowej rzeszy tych, co Joomla! pobierali, to zaledwie kropelka.

Zachęcam do... niekoniecznie integrowania się. Po prostu do organizowania. Powstanie jedna, dwie, trzy grupy, to i powstaną następne, będzie na kim oprzeć nie tylko Dzień Joomla, ale i inne przedsięwzięcia może.

Potrzebni inicjatorzy. Może w gronie forumowych nie tylko wyjadaczy znajdą się w pobliżu dwie osoby, które taką rolę przejmą? Wszak trzeba niewiele: zaproponować miejsce i czas na pierwsze spotkanie, zapewnić to miejsce na tyle, by nic się nie stało, gdy chętnych przybędzie dwóch, ale i było gdzie usiąść, gdy przybędzie 6 lub 20.

Kto wie, czy ogłoszenie typu: Na 15 września w ... o godz. ... zapraszamy chętnych na joomlowe "tetatet" - zgłoszenia w tym wątku, nie przyniesie skutku?

brylinx
01-09-2009, 15:22
to efekt liberalizacji stylu życia. ludzie nastawieni są na konsumpcję! daj a jak nie dasz to cie zbluzgają.
natomiast jestem za zrobieniem joomla day i jug. co mnie obchodzi kto chciał ? a kto nie zrobił ?
Myślę, że to nie tylko efekt liberalizacji. Z badań prowadzonych przez różne firmy w necie wynika, że tylko od 5-13% osób udziela się na forach. Jeżeli z grona tych osób odsieje się pieniaczy i osoby które nie wiele wnoszą do społeczności, to zostaje garstka. Jednak nie o ilość chodzi, tylko o chęć działania, a z tym w naszym społeczeństwie niestety nie jest najlepiej :(

magdaa
01-09-2009, 15:52
Mam ogromną nadzieję, że w poprzedniej wypowiedzi się myliłam.

Utworzyłam nowy wątek: http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=130712#post130712
dotyczący spotkania użytkowników Joomla! (nawet niewielkiego spotkania) Osoby, które chcą przejąć nad tym "pałeczkę" niech tam się zgłoszą i kontynuują wątek, organizują, zgłaszają swoje propozycje itp .... :)

Viking
05-10-2021, 17:20
Witajcie,
Przygotowuję nową odsłonę witryny PCJ. Chciałbym wiedzieć czy nadal działacie i jeśl tak, prosić o wasze logo w formacie svg oraz Wasze aktualne www (lub ptrzebę zagnieżdzenia go na joomla.pl).


Pozdrawiam,
Michał