PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.0.10-pl_plus_Admin-pl



cvbnm
29-06-2006, 08:03
Mam prblem zinstalowalam to znaczy przekopiowalam pliki wg instrukcji ale jak chce wejsc w panel administratora pokazuje sie biala strona
wpisuje
www.zso4.gdansk.ids.pl/administrator
w poprzednich wersjach dzialalo wszytsko ok

zwiastun
29-06-2006, 11:05
Po pierwsze, witaj
Po drugie CZYTAJ - wątek na temat v.1.0.10 już jest
Po trzecie - poszukaj w tej kwestii wątków dotyczących poprzednich wersji, zdarzały się podobne sytuacja, m.in. jeśli masz być może inną niż standardowa templatkę admina. Ale to nie jedyny problem.
Po czwarte, brak w Twoim poście paru danych

cvbnm
29-06-2006, 20:16
Dziękuje za cenne uwagi ale
niestety nie moge tego watka o ktorym piszesz znależć szukałam przez opcje szukaj i pokazal mi sie tylko moj watek
Mozesz pomoc
Nie wiem jakie braki zwieral moj post


http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?p=14754#post14754
i poczytaj reguklaminu forum
zw

eryk
29-06-2006, 20:44
Po wgraniu poprawki zniknęły mi w panelu adminstratora polskie napisy, wcześnniej joomla 1.0.8 UTF. Czy ktoś wie, jak to naprawić?

zwiastun
29-06-2006, 20:51
Pogratulować!
A pakiet 1.0.10 jest w wersji UTF-8? Ktoś to gdzieś napisał?

keicaM
30-06-2006, 11:00
Otóż po aktualizacji Joomli AN 1.10 do wydania PL podczas wejścia do PA miałem "biały ekran". Rozwiązaniem okazało się porównanie plików configuration.php i dodanie brakującego: $mosConfig_alang = 'polish'; co rozwiązało całkowicie problem z białym PA

Raiven
30-06-2006, 11:10
// Pierwszą część postu usunąłem, gdyż rozwiązałem problem //

Dodatkowo mam pytanie. Zaleca się zmianę ustawień na serwerze.

Ustawienie zalecane: allow_url_fopen OFF; short_open_tag OFF
Ustawienie bieżące : allow_url_fopen ON; short_open_tag ON
Skontaktowałem się z administratorem, jednak nie wyłączy tych opcji. Czy to będzie miało znaczący wpływ na działanie skryptu?

Pozdrawiam

Jooml
30-06-2006, 11:36
Mam problem z instalacją najnowszej wersji Joomla 1.0.10-pl_plus_Admin-pl (z nadpisaną łatką).

Test przedinstalacyjny wskazuje na problem ze ścieżką do zmiennej sesji, która jest niezapisywalna.

Komunikat:

-------------------------
/tmp/php,
Warning: is_writable() [function.is-writable]: open_basedir restriction in effect. File(/tmp/php) is not within the allowed path(s): (/srv/www/htdocs/webx/:/usr/share/php/) in /srv/www/htdocs/webx/html/installation/index.php on line 143
Niezapisywalna
--------------------------

Zmiana atrybutu pliku .../installation/index.php (normalnie jest 664) nic nie zmienia.

Proszę o pomoc.

zwiastun
30-06-2006, 11:46
Ustawienie bieżące : allow_url_fopen ON; short_open_tag ON

To ustawienie jest dobre!
Dzięki, przy okazji zwróciłeś uwagę na błąd w informacji w instalatorze. Przyjrzę się temu

zwiastun
30-06-2006, 11:47
Ad Jooml
Szukajka się kłania!

eryk
30-06-2006, 15:19
Pogratulować!
A pakiet 1.0.10 jest w wersji UTF-8? Ktoś to gdzieś napisał?

Powiem też złośliwie, poradziłem sobie i poradze sobie w każdym przypadku, sam źle napisałem i będę miał do siebie o to pretensje.

Za to nie oczekiwalem tak bzdurnej odpowiedzi od admina, naprawdę żałosne. Od admina oczekuje się trochę rozwagi, trochę wyrozumiałości i trochę ochoty do pomocy. Tutaj była tylko tylko kpina i cwaniactwo.

Pozdrawiam

Rybik
30-06-2006, 16:36
Tak, tak chłopcze, jeszcze wypisz dokładnie listę kpin i zarzutów do polskiego teamu, pomoge Ci, otóż na pewno kpiną jest fakt, że:

Nie istnieje oryginalna wersja Joomla UTF i polska spoleczność otrzymała ten bajer, dzięki pomysłowi Zwiastuna i poźniejszym przeróbkom innych społeczników.
Możliwość samego wyboru języka administracyjnego i do tego langów pl/en jest również dziełem "naszym" (uogólniam bo ja np przy adminie nic nie robiłem)
UTF nie jest oficjalnym standardem kodowania w Polsce i decydując się na taką wersję chyba każdy wie co robi.
Pliki instalacyjne Joomla są opisane w zakresie wersji kodu i języków frontu i admina, wersje nietypowe posiadają dodatkowe oznaczenia jak PE od Power Edition czy UTF od nietypowego standardu kodowania. I we własnym dobrze pojętym interesie upgradując jakiekolwiek oprogramowanie należy doczytać dokładnie opis i wersję.Natomiast cwaniactwem odynarnym jest chytry plan Zwiastuna, żeby nie pisać czerwonymi literami w okienku pop-up "Nie upgraduj ISO UTFem bo to nie to samo".

Zakładamy, że jeżeli ktoś zabiera się za CMSa to jakieś pojęcie ma, a wybierając UTF też wie co i po co robi.
Zakładamy, że prowadząc kilka lat własnymi siłami i za darmo serwis udostępniający wszystkim darmowe i profesjonalne narzędzia to wobec nas będzie wykazywana wyrozumiałość w uzasadnionych przypadkach a wobec oprogramowania dostarczanego bez jakiejkolwiekk gwarancji będzie wykazywana rozwaga w każdym wypadku.
Zakładamy również, że nasza ochota do pomocy ma prawo się kończyć tam, gdzie kończy przetłumaczona dokumentacja i tony materiałów autorskich poszerzone o setki rad udzielonych już na forum.
Zweryfikuj również swoją definicję słowa "bzdurny (http://slownik.heh.pl/haslo/6141)". Pomóc ? Znaczy tyle co: bezsensowny/niedorzeczny, błahy, marny. No to po kolei:

bezsensowny - nie jest ponieważ zawiera sens, informację, podaną w formie pytania retorycznego (http://encyklopedia.pwn.pl/61462_1.html)
błahy (http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=4973) - również nie jest, ponieważ zwraca Ci uwagę na bardzo istotną kwestię, raz - że pakiet, którego użyłeś do upgrade'u nie wystepuje w wersji oprogramowania. które posiadasz, a dwa, że nieuważnie czytasz opisy plików.Jedyne o co możesz mieć (nieuzasadnione zresztą) pretensje to ironia w stwierdzeniu "Pogratulować". Ale taka juz natura ironii, że najbardziej boli, kiedy jest celna, więc nie strzelaj fochów, boś nie księżniczka, tylko przywróć stare pliki i poczekaj na 1.0.10 UTF.

eryk
03-07-2006, 23:53
Zastanawiam czy wogóle potrzebnie wcześniej zadałem pytanie. Wywołałem niepotrzebną nikomu "dziobaninę". Bo teraz kolego żeś mi tu dokleił jakieś zarzuty etc., słowniki. Ty się pokazujesz z takiej strony.

Nie miałem żadnych foch (bo ja nie księżniczka). Wziełem się do roboty i zrobiłem i mam 1.0.10 utf.

A całą pracę wykonaną dla społeczności mambo/joomli od siebie mogę pogratulować... i podziękować.

PS. dam sobie sam linijką po palcach jak będę chciał wleźć na forum i zadać pytanie zanim RTFM.