PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z SMTP oraz dziwny błąd.



luki
29-06-2006, 09:52
Witam,

może ktoś miał kiedyś styczność z tym błędem podczas próby zakładania konta przez nowego użytkownika ??

"
Warning: fsockopen() has been disabled for security reasons in /home/luki/www/includes/phpmailer/class.smtp.php on line 105

Warning: fsockopen() has been disabled for security reasons in /home/luki/www/includes/phpmailer/class.smtp.php on line 105

Twoje konto zostało utworzone!

Na podany przy zakładaniu konta adres został wysłany email zawierający klucz aktywacyjny. Postępuj według instrukcji w emailu, aby aktywować swoje konto.
"

Po czym i tak mail nie jest wysłany ani do użytkownika z kluczem ani do mnie.

Zwrócę też uwagę że ustawienia wysyłania poczty przez SMTP były sugerowane wcześniejszym przeglądnieciem forum, bo widzę że dużo uzytkowników ma z tym problem. Próbowałem z pocztą na Tlenie, ale zatrzymałem się w błędnym kole i dalej nic.

Strona jest na domenie phpnet.us (Free)

Będe wdzięczny za wszelką pomoc.

Rybik
29-06-2006, 10:49
fsockopen() has been disabled for security reasons

wszystko wyjasnia:
niezbedna do tej czynnosci funkcja jest zablokowana po stronie serwera spróbować wysyłać maile przez php sendmail albo zmienic serwer

luki
29-06-2006, 11:21
Wielkie dzięki.

Zastanawiam się tylko czy wina stoi po stronie Tlena, bo nie sądze żeby coś tam było zablokowane odnośnie wysyłania, czy może serwer na którym jest strona ma zablokowane SMTP. Tylko dziwi mnie, jeżeli serwer phpnet.us ma zablokowane SMTP, a ja korzystam z innego, zdefiniowanego... Coś pokombinuję.

Teraz już wiem gdzie się kierować.

Jeszcze raz dzięki.

Rybik
29-06-2006, 16:11
nie wiem, czy ma zablokowane smtp, stwierdzilem fakt ze ma zablokowana funkcje ktora sluzy joomli do wysylania maili uzywajac smtp, a dokladniej uzywajac twojego wlasnego konta na innym serwerze

bielakm
26-09-2006, 13:36
Wiecie co : reasumując
1.) Najłatwiej wysyła się maile z joomli przez ustawienie smtp.
2.) Ale niektóre serwery nie obsługują metody wysyłania maili przez smtp fsckopen() itd. i co wtedy ?
3.) Funkcje PHP mail nie działają
4.) Nie mam sendmaila

z tego wynika że możliwości wysłania wiadomości z serwisu o każdej porze dnia i nocy bez względu na jego konfigurację zaczynają się kończyć.

Czy może ktoś z "prawdziwych" znawców tematu joomli oraz znających php / nie pseudo informatyków / może tak naprawdę napisać jak to zrobić ?

PS: z localhosta połączonego z netem ( na lokalnym kompie apache ) bez problemowo wysyła wszystkie możliwe maile i potwierdzenia.