PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena 1.5.3 problem z intalacją - joomla 1.5.11



skydeath
30-06-2009, 17:08
Witam
zainstalowalem joomla 1.5.11 pozniej probowałem zainstalować forum
Kunena (com_kunena_v1.5.3_stable_b1688_2009-06-15.zip) ale za pierwszym razem przegladarka zawisla... za drugim i kolejnymi próbami instalacja kończy się powodzeniem niestety forum nie działa..

- Your Kunena installation is incomplete!
-Because of the above errors your Forum is now Offline and Forum Administration has been disabled.
- * Possible reasons for this error:
* 1) Kunena installation process has failed or timed out (try to install it again)
* 2) You have removed some of the Kunena tables from your database
* 3) Your database has been corrupted
* Our support forum can be found from: www.kunena.com

więc kombinuje od rana próbowałem usunąc katalog kuneny na serwerze, a także cześć wpisów w bazie bak_fb_
teraz instalując com_kunena_v1.5.3_stable_PL mam:

Zainstaluj Komponent: Powodzenie
I N S T A L L : Successful
php version: 5.2.0-8+etch13 (Required >= 5.0.3)
mysql version: 4.1.22-standard-log (Required > 4.1.19)

niestety gdy klikam komponenty-> kunena forum

Instalacja Kunena kompletna!
Z powodu powyższych błędów Forum jest teraz offline.Administrowanie jest wyłączone.
Możliwe powody błędu:
1) Proces instalacji wadliwy lub przekroczony jej czas(spróbuj ponownie)
2) Usunięte niektóre tabele w bazie
3) Baza danych uszkodzona
Forum wsparcia znajdziesz tu: www.kunena.com

co robie zle ?

pozdrawiam i dzieki za szybka odpowiedz

rajfur
30-06-2009, 17:50
wyczyść bazę i katalogi z pozostałości i instaluj z katalogu. Problemy wiążą się z ograniczeniam czasu instalacji na Twoim serwerze.

skydeath
30-06-2009, 17:54
Dzięki, możesz mi jeszcze powiedzięc które wpisy usunąć?

wszytkie bak_ ? czy ?

rajfur
30-06-2009, 18:00
kunena tworzy wpisy w bazie jos_fb_xxxxx . Wpisy bak to pozostałości po jakiejś konwersji? Jeżeli masz obawy z kombinowaniem w bazie spróbuj usunąć same katalogi i ponów instalację z katalogu. Kunena powinna potraktować to jako aktualizację.
Dlaczego od razu nie instalujesz polskiej wersji? Potem będziesz się pytał jak spolszczyć :)

zwiastun
30-06-2009, 18:00
bak_ to są stare tabele (skrót od backup); nie ma nic wspólnego z konwersjami, migracjami, itp - standardowy przedrostek w Joomla 1.5

rajfur
30-06-2009, 18:04
sorry zwiastunie, podczas konwersji ze starej joomla mój komponent do migracji tworzył takie wpisy bak

zwiastun
30-06-2009, 18:12
Tworzył je dlatego, że taki przedrostek jest stosowany standardowo w Joomla 1.5 do archiwizowanych tabel, a konwertowałeś do 1.5. To w sumie drobiazg, ale o tyle istotny, że w J! 1.0 archiwalne tabele były oznaczane przedrostkiem old_.

skydeath
30-06-2009, 18:15
Po fakcie poszukalem polskiej wersji ktora probuje zaintsalowac ponownie ;)

a wiec:
na serwerze w katalogu "components" skasowalem "com_kunena"
w bazie danych wszytkie jos_fb_

instalator "instaluj z sieci" http://files.joomlapl.com/components/1.5/com_kunena_v1.5.3_stable_PL.zip

zakonczone powodzeniem i dziala :-)
wielkie dzieki

rajfur
30-06-2009, 18:18
gratulacje :)