PDA

Zobacz pełną wersję : 1użytkownik=1głos



damianP
01-07-2009, 00:55
Witam. Czy istnieje możliwość tylko i wyłącznie jeden raz ocenienia danego artykułu przez tego samego zalogowanego użytkownika? Tj. mam artykuł "ABC" i chcę aby użytkownik XYZ mógł tylko raz ocenić artykuł "ABC". Założyłem stronę na której ludzie mogą oceniać rożne aspekty usług oferowanych przez pizzerie ulokowane w moim regionie. Zależy mi aby serwis był wiarygodny i żeby użytkownik XYZ mógł tylko raz oddać swój głos. Może istnieje jakiś dodatek, który przeznaczony jest do tego typu stron lub w jakichś ustawieniach Joomla! da się ustawic takie parametry? A może w kodzie dodatku VOTItaly da się cos zmanipulować aby zapamietywało aktywność użytkownika XYZ na artykuł "ABC"? Bardzo proszę o pomoc :)

zwiastun
01-07-2009, 01:02
Poszukaj na forum, ostatnio był ten temat po raz kolejny wałkowany. Najogólniej: przed głupotą, niechcianą ciążą i oszustami można się zabezpieczyć, co nie znaczy, że się wyeliminuje głupotę, niechciane ciąże i oszustwa. Niektóre dodatki udostępniają pewne możliwości ograniczeń, ale cudów nie oczekuj. Systemowy dodatek też ma ograniczenia.

damianP
01-07-2009, 01:51
Poszukaj na forum, ostatnio był ten temat po raz kolejny wałkowany. Najogólniej: przed głupotą, niechcianą ciążą i oszustami można się zabezpieczyć, co nie znaczy, że się wyeliminuje głupotę, niechciane ciąże i oszustwa. Niektóre dodatki udostępniają pewne możliwości ograniczeń, ale cudów nie oczekuj. Systemowy dodatek też ma ograniczenia.

Zbyt wiele to mi nie dała ta rada Drogi Administratorze. Jestem mało zaawansowanym użytkownikiem tego CMS'a - dopiero się uczę wszystkiego od podstaw. Prosiłem tylko o pomoc, bądź naprowadzenie mnie na dobrą drogę. Zależy mi aby mój serwis działał jak należy bo to mój pierwszy taki projekt, przy którym przy okazji uczę sie obsługi i innych tajników, aczkolwiek chcę aby moja praca była przydatna dla społeczeństwa. Jestem tzw. samoukiem, którego wiedza jest bardzo ograniczona. Przepraszam, że odbiegłem od tematu.

magdaa
01-07-2009, 02:01
tu chodzi raczej o fakt, że trudno jest znaleźć rozwiązanie, które w 100% zapewni Ci pewność, że jeden user zagłosuje tylko jeden raz. Dodatek dostępny w standardzie Joomla! w jakimś zakresie pilnuje tego. Jeśli chodzi o inne, no cóż ... mogą być lepsze, bardziej restrykcyjne, ale czy zapewnią Ci to czego szukasz ? IP ? można obejść ten problem racja ? z nickami, loginami także ... więc ....

damianP
01-07-2009, 12:54
Problem zmiennego IP myślałem, że rozwiążę właśnie w sposób taki, że umożliwie oddawanie ocen tylko zarejestrowanym użytkownikom, jednak problem w zasadzie nie zniknął ,ale zatuszował się tylko na czas jednej sesji uzytkownika w serwisie, po wylogowaniu i rozpoczęciu wtórnie nowej sesji onenianie jest mozliwe na wszystkich artykułach. Może w jakimś pliku da sie zmodyfikować tak parametry, aby oddanie głosu było zablokowane np przez miesiąc. A tak z innej beczki, to po co jest to opóżnienie w sondach skoro przy zmiennym IP w ciagu dnia mogę złosować stokroć razy? ;)