PDA

Zobacz pełną wersję : Csv improved 0.9 kodowanie



Grisza
01-07-2009, 15:23
Słuchajcie jak w Csv Improved 0.9 nadać polskie kodowanie ? I jak dać można by było dodać atrybuty ?

Grisza
02-07-2009, 14:01
Błagam pomóżcie mi z kodowaniem CSV Improved Gdyby nie to to już do reszty doszedłem, metodą prób i błędów. Tylko by Polskie znaki nie były w formie krzaczków.

Grisza
02-07-2009, 17:44
Oto jak strona panel administracyjny wygląda po zainstalowaniu CSV improved.

Po próbie importu też przykładowy importowany tekst takie krzaczki w formie znaku zapytania ma. Chciałbym mieć po prostu formatowanie polskie.

Grisza
02-07-2009, 17:51
Strona po instalacji CSV improved. Panel administracyjny wygląda tak. W innych komponentach nic się nie zmieniło. Przy imporcie są takie same krzaczki.

DevSoft
02-07-2009, 17:51
Próbowałeś ściągnąć gżegżółka przekodować pliki na utf-8 oraz plik csv do importu
http://www.gzegzolka.com/

Oczywiście popraw błędy jeśli wystąpią i przy imporcie zaznacz opcję utf-8

Grisza
02-07-2009, 17:59
Próbowałeś ściągnąć gżegżółka przekodować pliki na utf-8 oraz plik csv do importu
http://www.gzegzolka.com/

Oczywiście popraw błędy jeśli wystąpią

Ale zobacz ro bardziej chodzi o moduł a właściwie komponent CSV Improved. Nie o treść źródłową, bo wyświetla się w panelu administracyjnym.

DevSoft
02-07-2009, 18:01
Chodziło mi właśnie o pliki komponentu

zwiastun
02-07-2009, 18:22
1. W pakiecie CSV improved jest zarówno plik języka polskiego w utf-8, jak i w iso-8859-2 wystarczy je podmienić!
2. @Grisza, zamiast "biadolić" sprawdź kodowanie tabel tego komponentu w bazie danych! To, że masz krzaczki na zapleczu znaczy tylko tyle, że komponent nie jest obsługiwany przez poprawny plik językowy.

Grisza
02-07-2009, 18:29
1. W pakiecie CSV improved jest zarówno plik języka polskiego w utf-8, jak i w iso-8859-2 wystarczy je podmienić!
2. @Grisza, zamiast "biadolić" sprawdź kodowanie tabel tego komponentu w bazie danych! To, że masz krzaczki na zapleczu znaczy tylko tyle, że komponent nie jest obsługiwany przez poprawny plik językowy.

Tak znalazłem w module te pliki językowe. Dzięks :)
Z jakim plikiem je podmienić Csvi-polish itd tam jest. Będę próbował tylko jaki plik podmienić ? Dzięki jeszcze raz Zwiastun za łopatologiczne wyjaśnienie.

zwiastun
02-07-2009, 18:43
languages\csvi_polish.php zmien np. na languages\csvi_polish_iso88592.php
a plik
languages\csvi_polish_utf8.php
na
languages\csvi_polish.php

Ale przyznam, że z taką łopatologią to czuję się jak w klasie wyrównawczej :)

Grisza
02-07-2009, 18:48
languages\csvi_polish.php zmien np. na languages\csvi_polish_iso88592.php
a plik
languages\csvi_polish_utf8.php
na
languages\csvi_polish.php

Ale przyznam, że z taką łopatologią to czuję się jak w klasie wyrównawczej :)

Dzięks :)
No ale wiesz uczę się. Sorrki.
Ale już robie postępy. Przypomnij sobie o jakie głupoty pytałem się pół roku temu.

Grisza
02-07-2009, 18:58
Szukałem JoomlaPack na serwerze, ale jedyne co znalazłem to w Components pusty folder. Gdzie jest zagnieżdzona CSV Improved. Normalnie działa, a chcę te pliki podmienić. Czy trzeba ją jeszcze raz instalować z podmienionymi plikami ? Zwiestun proszę nie bij.