PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.12 Stable



moje
01-07-2009, 15:03
Mam kilka pytań odnośnie ukazania się wersji 1.5.12 po polsku.
Proszę nie brać postu za jakąś upier*liwość czy natręctwo.

Jako że stąd (http://www.joomla.org/download.html) można pobrać 1.5.12 Full Package EN oraz 1.5.11 to 1.5.12 Upgrade Package EN, a stąd (http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=4665) Stable Patch Pakage do wersji 1.5.12.

Kiedy można się spodziewać 1.5.12 Kompletny Pakiet Instalacyjny PL, pakiet łatek języka polskiego, łatkę aktualizującą do 1.5.12- czy może będzie to jeszcze w tym tygodniu, czy w następnym albo później?
Czy wystarczy pakiet językowy w wersji 1.5.11?
Ewentualnie ile i co trzeba jeszcze zrobić?

Osobiście po up'ie do 1.5.12 z pakietem językowym w wersji 1.5.11 jak narazie nie zauważyłem braków/błędów tłumaczenia ale nie przejrzałem wszystkich "zakamarków" PA jaki i strony.

trzepiz
01-07-2009, 15:16
Pisałem z podobnym pytaniem do Administratora (Zwiastun). Jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi ale ...

Na dzień dzisiejszy jak sądzę należy uzbroić się w cierpliwość i zaglądać na główną stronę PCJ :). Wszystko musi trwać. Informacja o wydaniu 1.5.12 PL na pewno zostanie opublikowana tak szybko jak to będzie możliwe.


Pozdrawiam

moje
01-07-2009, 15:31
Strona PCJ przede wszystkim :)

Napisałem tego posta z nadzieją na drobny przeciek jak i żeby zachęcić ludzi do pomocy nad tłumaczeniem- nie trzeba być programistom, żeby potrafić przetłumaczyć słowa z języka angielskiego na język polski, a takich ludzi tutaj nie brakuje.

Tak na marginesie, to teraz przyszedł mi pomysł, żeby zrobić kanał informacyjny analogicznie, do http://feeds.joomla.org/JoomlaSecurityNews (o ile taki kanał informacyjny nie istnieje), który informowałby o ukazaniu się Kompletnego Pakietu Instalacyjnego jak i łatek w języku polskim.
Wtedy w PA można by sobie ustawić, żeby wyświetlał najnowsze informacje.

zwiastun
01-07-2009, 17:04
Pod wieczór będzie aktualizacja pakietu językowego

jaro99
01-07-2009, 18:53
Przedwczoraj! dostałem zastrzyk! że mieszam! iże nikt nie wie kiedy sięm ukaże wersja Stabilna! a tu proszę jest i wersja stabilna!

Pozdrawiam Zwiastun!:)

rajfur
01-07-2009, 19:16
Przedwczoraj! dostałem zastrzyk! że mieszam! iże nikt nie wie kiedy sięm ukaże wersja Stabilna! a tu proszę jest i wersja stabilna!

Pozdrawiam Zwiastun!:)
Czym się synku ekscytujesz? Nadal nie pojmujesz co Ci odpowiedział wtedy zwiastun. Daj sobie na wstrzymanie.

jaro99
01-07-2009, 19:28
Ekscytuję się dzieciaku, bo miałem choć troszkę racji.

trzepiz
01-07-2009, 19:41
jaro99 - nie wiem jak inni .. ale ja zdecydowanie wolę jednak pewną informację na PCJ o wydaniu (szczególnie nas interesującej wersji PL) nowej wersji J! .. a nie czytanie o tym w jakimś poście - cytuję :


"Jeśli ktoś chce najnowszą wersję Joomla 1.5.12 RC lub Joomla 1.6 Alpha
Piszcie na moją skrzynkę pocztową!"Po pierwsze skoro już jesteś taki czujny i dobrze poinformowany należało zgłosić się do Administratora Forum lub kogoś ze składu PCJ (http://www.joomla.pl/index.php/content/blogcategory/14/36/) i w czytelny sposób przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.

Nie widzę powodów (to tylko moje zdanie) aby w dość newralgicznym temacie jakim jest wydanie nowej wersji J! ( co skutkuje masowymi aktualizacjami witryn użytkowników tego forum ) wypowiadała się osoba nie mająca stałego związku z PCJ.

Oczywiście nie mam tu na myśli cenzurowania wypowiedzi, a jedynie zmianę jej formy na taką, która umożliwiłaby ustosunkowanie się w tej kwestii osobom odpowiedzialnym ( za co kolejny ukłon ) za rozwój Joomla w Polsce.


Pozdrawiam

jaro99
01-07-2009, 19:50
Oczzywiście!

Napisałem tak, bo pnapisałem w podobnym temacie o joomla 1.5.12 RC, a ten temat nagle wcięło, i dlatego, być może tak dziwnie to zabrzmiało! Moje informacje pochodziły z wiarygodnego źródła.

I dlatego twierdzę że masz 100% rację!:)

Przepraszam za zamieszanie Pozdrawiam!

zwiastun
01-07-2009, 20:24
Temat "wcięło" i pewno wiesz dokładnie, dlaczego wcięło:
Po dwukrotnym usunięciu przeze mnie odnośników do strony ewidentnie naruszającej prawa własności, zamieszczonych nie w darze dla społeczności, tylko dla własnych korzyści, oraz zbanowaniu autora wiadomości, dodałeś odnośnik po raz kolejny. Powstrzymałem się od restrykcji wobec Ciebie, jak zawsze, gdy mam choć cień wątpliwości, czy niewłaściwe zachowanie jest celowe. Przyznam, że po kolejnych wystąpieniach odeszła mi ochota anulowania Ci utraconych z powodu tych wystąpień punktów reputacji. O ile bowiem całkiem możliwe, że w pierwszych odruchach złej woli nie miałeś, to udowadnianie tutaj, że miałeś jakoweś racje, dowodzi co najmniej niezrozumienia, że są jakieś granice rzetelności, odpowiedzialności i uczciwości.

jaro99
01-07-2009, 20:34
Tak, dodałem, ale się zczaiłem dlaczego i jakbyś zauważył za chwilkę go usunąłem!

Pomyślałem sobie nawet, że jeśli kasujesz czyjeś linki, to usuniesz i moje nawet do joomla.org, bo nie życzysz sobielinków do konkurencji i napisałem taką notkę, że prześlę... nie dodałem tylko, że mailem!

Pozdrowionka:)

TLo
01-07-2009, 20:46
Osobiście po up'ie do 1.5.12 z pakietem językowym w wersji 1.5.11 jak narazie nie zauważyłem braków/błędów tłumaczenia ale nie przejrzałem wszystkich "zakamarków" PA jaki i strony.

Powiem więcej - po update widzę, że powróciło np. wyświetlanie dat i godzin dokonywanych zmian w artykułach, która to funkcja zanikła w wersji 1.5.11 :)
Pozdrawiam!:)

zwiastun
01-07-2009, 20:52
Konkurencja?
Przyjmij może do wiadomości - i nie tylko Ty - że witryny PCJ, jak do tej pory przyniosły mi taką kupę pieniędzy, że nie wiem, czy starczyłoby tego na półroczne opłaty! W zamian za utrzymanie oraz setki udostępnionych bezpłatnie materiałów i setki przetłumaczonych rozszerzeń (około 300 tłumaczonych przeze mnie) tudzież co najmniej kilkaset rzeczowych porad na tym forum co rusz otrzymuję, delikatnie mówiąc, mniej lub bardziej niekulturalne bury od "użytkowników", którym horyzon kończy się na włąsnym interesie. Użytkowników w cudzysłowie rozmyślnie.

jaro99
01-07-2009, 21:05
Zwiastun, ale chyba nikt Ci nie broni np. na tym forum dodać jakąś małą reklamkę, przecież sam wiesz, ile ludzi dziennie korzysta z z joomla.pl.
Mnie też wkurzają reklamy, ale mały baner... kilka kliknięć dziennie i już masz kłopot z głowy, grosz do grosza i po kilku miesiącach się uzbiera.... :)

zwiastun
01-07-2009, 21:38
Czy ktoś potrafi przełożyć sensowne na język polski opcję 'inline popups' - w ustawieniach edytora TinyMCE.
Opis angielski:
All dialogs to open as floating DIV layers instead of popup windows. This option can be very useful in order to get around popup blockers

Tłumaczenie (wstępne):
Wszystkie okna dialogowe zostaną wyświetlone w nakładce na dodatkowej warstwie zamiast w dodatkowym oknie. Przydatna opcja w przypadku blokowania wyskakujących okien.

Bazyl
01-07-2009, 22:03
Zwiastun, ale chyba nikt Ci nie broni np. na tym forum dodać jakąś małą reklamkę,
Tak trudno się domyślić (czy: domyśleć?), dlaczego nie ma tu reklam?!
Po co ciągniesz ten wątek?!

zwiastun
01-07-2009, 22:13
No, dlaczego? :)

Ważniejsza jest prośba dwa posty wyżej!

Ponadto, okazuje się, że tłumaczenia (a dokładniej poprzepisywania, niestety w innym układzie) wymagają wszystkie pliki edytora TinyMCE, co spowoduje zapewne, że dziś na publikację całego tłumaczenia są raczej niewielkie. Przykro mi (można by wprawdzie opublikować podstawowe pliki językowe, ale nic się nikomu nie stanie, jeśli tych kilka zmian w głownych plikach uzupełni sobie jutro czy pojutrze).

moje
01-07-2009, 22:14
Zwiastunowi dziękuje, za przeciek :)

Kolego jaro99, że pozwolę sobie tak wyrazić ale odnoszę, że nadmiar ułańskiej fantazji przysłonił nieco logiczne myślenie.
Wersja RC jest wersja testową i osoby zainteresowane sobie ją pobiorą, bo wiedza skąd ;)
Jak sama nazwa wskazuje, jest to wersja testowa, i służy o dziwo do testów, tak więc nakłanianie czy informowanie ludzi o nowej joomli jest nie na miejscu, gdyż sieje niepotrzebną panikę, a może być bardzo opłakane w skutkach. Wystarczy mały błąd polegający na jednym niewłaściwym znaku, a łatką staję się jeszcze większa luką, stąd też wersja testowa.
Joomla.pl jest odziałem joomla.org więc nie wiem skąd ten pomysł o konkurencji, co do reklamy, to na serwisie i forum poswieconym rozpowszechnianiu i promowaniu open source, jest wielkim fo pa.
Pomijam już czerpanie korzyści osób trzecich z udostępniania czegoś co jest za darmo.

Osobiście wiem, jak to jest robić coś non-profit i dostawać za to baty zamiast pochwał, więc nie utrudniaj już i tak ciężkiej pacy.
Jak chcesz pomóc, to zgłoś się do tłumaczenia, za sponsoruj domenę/serwer.
Przed odpowiedzeniem mi na ten posta zastanów się, przemyśl to co chcesz napisać, prześpij się z tą myślą, a dopiero potem napisz.

Stworzyłem ten temat w innym celu, więc po co go zaśmiecać?

EDIT:

Jedyne co przychodzi mi do głowy odnośnie "inline popups", to "liniowe popupy", "wewnątrz liniowe popupy", "wewnątrz okienkowe popupy".

zwiastun
01-07-2009, 22:27
Zostawcie już tę dyskusję, proszę!
Naprawdę, zawsze lepiej, milej i bezpieczniej założyć, że inni mają dobre intencje, tylko im czasem nie wychodzi.
Nie jest "nietaktem" i jest w pełni zgodne z licencją Joomla! i zasadami społeczności Joomla! umieszczanie reklam w witrynach udostępniających wolne oprogramowanie. Na próbę są reklamki Google na www.demo.joomla.pl (http://www.demo.joomla.pl) i www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) - efekty zasygnalizowałem. Pewno po czekającej nas wkrotce migracji będzie trochę więcej i na wszystkich witrynach, ale czy to zwiększy mizerne dochody?
(Proszę zauważyć np., że reklamy Google są na wszystkich witrynach joomla.org).
Ponadto Polskie Centrum Joomla nie jest "oddziałem", "filią" ani żadnym innym oficjalnym przedstawicielem Centrum Projektu. Jesteśmy jedynie akredytowanymi zespołem tłumaczy, odpowiedzialnym za oficjalne polskie tłumaczenie Joomla!

Ponawiam apelik w sprawie tłumaczenia "inline popups"

magdaa
01-07-2009, 22:40
Cały ten wątek od pierwszej wypowiedzi jest bardzo nietaktowny. Joomla jest rozpowszechania za darmo, więc czemu ma służyć podawanie adresu skrzynki, aby otrzymać najnowsze wydanie ? absurd ...

jaro99 - mam do Ciebie prośbę - nie wyzywaj mi tu użytkowników od dzieciaków bo na tym forum to wielce niestosowne. W kwestii konkurencji: zwiastun to marka sama w sobie. Nie ma łatwego usposobienia, ale nie ma takiego drugiego człowieka, w tym kraju, który zrobił tyle dla polskich odbiorców joomla! co on. To, że cięzko pracuje, poświęcając wszystko dla tego CMS to jedno, drugie to fakt, że to co wydawane jest z jego rąk spokojnie można brać będąc spokojnym, że jest to wykonane bardzo dobrze. Sama wiem, ze swojego doświadczenia, że nie ujdzie uwadze żaden najmniejszy błąd, że trzeba często wielokrotnie poprawiać (np. tłumaczenia), aby zwiastun mógł to przyjąć i opublikować. Czasami to irytujące, ale w ogolnej ocenie tak własnie powinno być - wszak to oficjalne Polskie Centrum Joomla!, a więc do czegoś to zobowiązuje.

Źle się dzieje, że użytkownicy, którzy pojawiają się na forum, którzy sami niewiele wnoszą dla społeczności Joomla! od niemlaże pierwszysch swoich postów skupiają się na krytyce, czasami też obrażaniu tych, którym w zasadzie wiele zawdzięczają. Przykro jest czytać "ataki" na zwiastuna, człowieka który nie zarabia na Joomla!, od tych którzy kombinują, jak tu ukręcić jakiś grosz na darmowym CMS. Czym wielu z nich byłoby, gdyby nie ten zwiastun ? poddaję to własnym przemyśleniom ....

na koniec: usunęłam celowo jedną z Twoich wypowiedzi, która pojawiła się po ukazaniu się informacji od zwiastuna, że dzisiaj będzie polskie tłumaczenie. Mimo to, widzę, że Ty dalej swoje, brniesz, nakręcasz negatywnie temat, rozumiem, że to twoje celowe działanie ? tylko jaki w tym cel ? Niezaleznie od tego, otrzymujesz ode mnie publiczne ostrzeżenie, które, mam nadzieję, właściwie odbierzesz.

moje
01-07-2009, 22:41
Propozycja: Wszystkie okna dialogowe będą wyświetlone w nakładce strony zamiast w okienku popup. Przydatna opcja do blokowania okien popup.

zwiastun
01-07-2009, 22:43
Chodzi o przełożenie owego "inline popups"

moje
01-07-2009, 22:48
Przedstawiłem wyżej ale nie wiem czy zostało to zauważone- jedyne co przychodzi mi do głowy odnośnie "inline popups", to "liniowe popupy", "wewnątrz liniowe popupy", "wewnątrz okienkowe popupy".

A teraz również "nakładkowe popup", "warstwowe popup".

jaro99
01-07-2009, 23:04
Dobrze przepraszam wszystkich....

Kończę te śmieszne do niczego nie prowadzące dyskusje....

Może tak Zwiastun?

Wszystkie okna dialogowe będą wyświetlane na dodatkowej warstwie, zamiast w dodatkowym oknie. Opcja pomocna podczas blokowania wyskakujących okienek.

Pozdrowionka dla wszystkich!:)

jaro99
01-07-2009, 23:09
Lub...

Wszystkie okna dialogowe będą wyświetlane na dodatkowej warstwie, zamiast dodatkowego okna. Opcja jest pomocna podczas blokowania wyskakujących okienek.