PDA

Zobacz pełną wersję : Losowy tekst na stronie głównej



a_m
01-07-2009, 19:44
Witam wszystkich,
czy istnieje moduł, dodatek, losowo wyświetlający teksty na stronie głównej?

DevSoft
01-07-2009, 20:11
Newsflash jest w standardowej instalacji

a_m
01-07-2009, 20:48
Przepraszam źle się wyraziłem. Chodzi mi coś co integruje się z MainBody i w tym kontekście wyświetla losowo teksty.

zwiastun
01-07-2009, 21:19
A co to znaczy "integruje się" i "w tym kontekście" wyświetla?

a_m
01-07-2009, 23:14
Już odpowiadam. Zaznaczę na początku, że dopiero uczę się joomli i może nie wiem jak poprawnie zapytać.
Składam stronkę - http://www.expresss.vizz.pl/, poszukuję "dodatku" ( a może nie wiem, że joomla w sobie ma taki potencjał), który wyświetlałby losowo teksty w obrębie mosMainBody.

nemo
01-07-2009, 23:44
http://extensions.joomla.org/extensions/content-&-news/quotes

a_m
08-07-2009, 23:24
Witam, dziękuję za link - "nie znalazłem tego, czego szukałem" (U2). Chodzi mi o coś, co w ramach "content" może czynić TAKIE CUDA.
To dla mnie Zwiastunie, znaczyło "integruje się" "i w tym kontekście wyświetla".
pozdrawiam

zwiastun
08-07-2009, 23:48
Dalej nie rozumiem, A wobec :
"nie znalazłem tego, czego szukałem" (U2)
tym bardziej nie rozumiem

a_m
09-07-2009, 00:03
Pewnie mogę improwizować ze znaczeniami, które już wyraziłem jeszcze przez kilka postów. Możesz mi, Zwiastunie powiedzieć, czego nie rozumiesz?
Istnieją dodatki, które integrują się z "content". Chodzi mi o to czy "tam" można losowo wyświetlać treści?

nemo
09-07-2009, 00:04
Koledze chodzi o losowe cytaty generowane na podstawie tresci jego serwisu. Albo sie myle :D

zwiastun
09-07-2009, 00:12
Nie rozumiem.
Dodatki (dawniej mamboty, boty, obecnie plugins) mają to do siebie, że przede wszystkim "integrują się" z treścią, bo tę treść po prostu najczęśćiej w jakiś sposób obsługują.
Owszem istnieją różnego typu moduły, które można przypisać m.in do strony startowej i w których można wyświetlać także losowo dobieraną treść - nemo podał adres strony, gdzie co nieco takich modułów jest, wcześniej padł przykład standardowych Migawek, w których też można wyświetlać losowo jakieś teksty. Ale wśród nich a_m nie znalazł tego, czego szukał.No to konia z rzędem temu, kto wie, czego a_m szuka i co o znaczy "losowa tresć zintegrowana z "mainbody" czyli z treścią główną

a_m
09-07-2009, 00:16
NIE, chodzi mi o losowe wrzucanie treści w ramach "content"! (jeśli to jest możliwe) W ramach innych pozycji - wiemy wszyscy, że to nie problem.

zwiastun
09-07-2009, 00:20
Czy to znaczy, ze zamiast tego, co użytkownik zechce zobaczyć, przeczytać, czyli
a) treści wybranej za pośrednikiem odnośnika w menu albo
b) treści strony startowej
ma oglądać jakieś losowo wyświetlane widzimisię?
Pewno przyjdzie na taką stronę raz.
Im dłużej żyję, tym bardziej się dziwię.

a_m
09-07-2009, 00:45
I tak i nie, drogi Zwiastunie.
(Zdziwienie Heidegger określił jako pierwszy krok do namysłu.) Nie chcę ingerować w wybory użytkownika, w sensie jaki przedstawiłeś ( chociaż to jest temat do osobnej dyskusjii - czy ma on rzeczywisty wybór).
Tutaj dłuższy elaborat: w ramach innych pozycji niż "content", możemy generować losowe treści, mi chodzi o coś takiego jak "migawka" ale żeby mi "migało" 1 - na stronie głównej, 2 - w miejscu wyświetlania głównej treści ("content", mosMainBody), 3 - i jeszcze niżej - np. ma tam arykuł "a" i żeby zmieniał się z artykułem "b", a może nawet "c" lub "d".
pozdrawiam

zwiastun
09-07-2009, 01:07
"content", "mainbody" i zwał jak chciał to są jedynie miejsca w szablonie. Nic poza tym. Czy Ty sobie w nich wstawisz tylko treść główną, czy wstawisz moduły nad, pod, a nawet "w" (artykułach) to tylko kwestia posiadania lub umieszczenia w szablonie odpowiednich pozycji modułów (albo osadzenia wpinacza modułów w artykule).

Integracja = scalenie: jak tego nie rozumiałem, tak nie rozumiem.

a_m
09-07-2009, 01:28
Przemyślę to. pozdrawiam.

moje
09-07-2009, 12:13
Zawsze możesz "wyłączyć" wyświetlanie artykułów na stronie głównej, a wzamian zostawić migawkę z artykułami/wstępami do artykułów.