PDA

Zobacz pełną wersję : JoomlaStats



ksviper
29-06-2006, 11:47
Po zainstalowaniu JoomlaStats i krótkim przetestowaniu z kilku kompów zauważyłem, że trochę dziwnie - jak dla mnie - zapisuje adresy IP, a co za tym idzie błędne zospoznawanie państw. Otóż zapisuje te IP z za NATU, czyli np. 10.0.0.4 lub 192.168.200.4 zamiast np.83.19.x.x. Czy tak to powinno działać? A może ja mam jakiąś dziwną wersję (v.2.1.1 PL)?

energoserwis
30-07-2006, 00:54
Powiem ci tylko tyle że dziwnie to wygląda.
Technicznie jest to raczej niemożliwe (no chyba że stronka wisi na twoim lokalnym serwie gdzie wisi również serwer proxy przez który łączysz się z netem). Wtedy w logach serwa może zostać zapisany adres z puli prywatnej.
Dlaczego śmiem twierdzić że to jest raczej nie możliwe??
Sama zasada działania NATa wyklucza taką możliwość. Innaczej nie był by to NAT !!!
NAT sprawia że wszystkie zapytania ze wszystkich komputerów w sieci lokalnej są "tłumaczone" i wysyłane z JEDNEGO IP do internetu.
Tak więc jeśli podłączasz się do serwera X to serwer zapisze w logach że połączenie nastąpiło z adresu publicznego dajmy na to 83.17.8.189 na porcie XXXX
JEśli z tej samej sieci podłączy się do tego serwera twój kolega to serwer również zapisze że połączeine nastąpiło z adresu 83.17.8.189 na porcie YYYY
Choćby w twojej sieci był milion kompów to w internecie (jesli są za NATem) będą widoczne jako jeden komputer. A konkretnie JAKO JEDNO IP z którego przychodzi milion zapytań na sekundę :)
Pojawienie się w logach serwera adresu z puli prywatnej (10.X.X.X lub 192.168.X.X) może moim skromnym zdaniem oznaczać jedynie LOKALNE preglądanie twojego serwisu przez np admina, albo skanowanie zawartości twojego serwisu przez jakiś skaner który działa na serwerze operatora.

Tak dla ciekawostki ostatnio dostałem maila od admina nazwa.pl że mam na serwerze nielegalne mp3. Na pytanie skąd on wie co ja mam, odpowiedział że ich "skaner" wykrył nielegalne pliki. :]

energoserwis
30-07-2006, 01:06
apropos tego "skanera" na nazwa.pl ...
jest on raczej mało inteligentny. wystarczy żeby coś miało rozszeżenie .mp3 i już się burzą ... Niezależnie od tego co jest w tych plikach ... Na kłótnie z adminem nie miałem czasu ani chęci więc dla świętego spokoju wykasowałem wiso co ich "skaner" uznał za nielegalne :|

ksviper
31-07-2006, 07:41
Właśnie serwis postawiony jest na nazwa.pl ale to co widziałem to były moje własne próby sprawdzenia działania statystyk. W domu mam neta od chłopaka, który dzieli DSL. Ja dostałem od niego adresik 10.0.x.x i to właśnie ten adres był podawany w statystykach (przeglądnąłem dokładnie bazę danych). Ale gdy sprawdziłem jak jestem widoczny gdzie indziej (napisałem skrypcik i dodatkowo sprawdziłem na innych stronach) to było tak jak powinno: adres (nazwę go prowadzący) to 83.19.x.x a adres za NATem to 10.0.x.x. Więc nie wiem o co biega, ale na chwilę obecną dałem sobie z tym spokój i korzystam ze swoich własnych statystyk oraz ze stat.pl oraz Google Analytics:)
Wielkie dzięki za pomoc

traczu
11-10-2006, 12:25
ja zainstalowałem ale pokazuje mi same 0 tak ajk by nikt nie wchodzil na strone
wiem moze i jestem kretynem i cos zle zrobiłem ale moze ktos mi powiedziec dlaczego tak jest??