PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z menu



growli
02-07-2009, 10:00
Witam, mam pewien problem. Po wgraniu najnowszej wersji Joomla, zainstalowałem ją, wszystko ładnie, pięknie ... ustawiłem nazwy menu w PA i tutaj mam problem. Nawet po zmianie nazw menu w panelu administracyjnym nie zmieniły się one na stronie.

Chodzi o to, że w PA zmieniłem Main Menu na Menu Główne, w PA wyświetla Menu Główne a na stronie Main Menu.

Mam zainstalowale spolszczenia, ale nie mogę sobie z tym poradzić.

Nie wiem czy to coś pomoże ale zostawiam adres do strony:

http://crative.boo.pl/

Sorki, że bezpośrednio do hostingu, ale domena jest w trakcie uaktywniania DNSów etc.

Chciałbym dodać iż pierwszy raz pracuję na Joomla, system ładny ale mam z nim jeszcze parę problemów :)

Edit, aby nie zaczynać nowego wątku.

Jak zrobić aby w topie nie było nagłówku pobieranego z info strony tylko, żeby był obrazek?

prince15
02-07-2009, 10:12
Ale zmieniłeś samą nazwę menu, czy też nazwę modułu, który wyświetla to menu?

growli
02-07-2009, 10:19
A co masz przez to na myśli?

Zrobiłem tak:
PA -> Menu -> Projektant Menu -> I wszedłem w Main Menu gdzie ukazało mi się "Nazwa Menu" ustawiłem "menuglowne", "Tytuł Menu" ustawiłem "Menu Główne", "Opis" ustawiłem "Menu Główne strony".

prince15
02-07-2009, 10:26
Za nazwę menu na stronie odpowiada moduł, a nie sama nazwa zdefiniowanego modułu w PA (ta jest tylko do twojej wiadomości).

Jeżeli chcesz zmienić nazwę modułu to wejdź w zakładkę Rozszerzenia - Moduły i tam odszukaj swoje menu (teraz ma nazwę Main Menu) i w Tytule wpisz nazwę jaką chcesz.

growli
02-07-2009, 10:29
Za nazwę menu na stronie odpowiada moduł, a nie sama nazwa zdefiniowanego modułu w PA (ta jest tylko do twojej wiadomości).

Jeżeli chcesz zmienić nazwę modułu to wejdź w zakładkę Rozszerzenia - Moduły i tam odszukaj swoje menu (teraz ma nazwę Main Menu) i w Tytule wpisz nazwę jaką chcesz.

Świetnie, problem rozwiązany :) Dziękuję za pomoc :)

Nie zakładając już nowego tematu jeden nad drugim chciałbym jeszcze zapytać:

Na stronie głównej pokazuje mi się "Latest News" i "Popular". Na reszcie podstron się nie ukazuje. Jak mógłbym zrobić aby to się nie wyświetlało w ogóle?

prince15
02-07-2009, 10:42
Zasada na tym forum jest prosta - Jeden temat, jeden wątek.
Jak zostanę za to zlinczowany to będzie na Ciebie.

Latest News i Popular to są moduły, jak sobie w niego wejdziesz to po lewej stronie, na dole masz "Przypisanie menu", tam ustawiasz gdzie i co ma się wyświetlać.

Radzę, zanim zadasz kolejne pytania zapoznaj się z: http://wiki.joomla.pl/ tam znajdziesz większość rozwiązań twoich problemów, ewentualnie wyszukiwarka na forum.

growli
02-07-2009, 10:48
Zasada na tym forum jest prosta - Jeden temat, jeden wątek.
Jak zostanę za to zlinczowany to będzie na Ciebie.

Latest News i Popular to są moduły, jak sobie w niego wejdziesz to po lewej stronie, na dole masz "Przypisanie menu", tam ustawiasz gdzie i co ma się wyświetlać.

Radzę, zanim zadasz kolejne pytania zapoznaj się z: http://wiki.joomla.pl/ tam znajdziesz większość rozwiązań twoich problemów, ewentualnie wyszukiwarka na forum.

Ok, dziękuję za wszelką pomoc, nie spodziewałem się tak szybkiej pomocy.
Wszystkie sprawy wyjaśnione :) Całą winę biorę na siebie :)

Dziękuję.