PDA

Zobacz pełną wersję : Wizja na userów.



damianP
02-07-2009, 12:08
Słuchajcie ludzie. Czy istnieje mozliwość zorganizowania "skrzynki" zarejestrowanych userów, w taki sposób, żebym jako administrator widział na jaki artykuł i ile razy głosował dany user? Jeśli tak to proszę o pomoc w tej sprawie.
Założyłem serwis z pewnego typu ankietami, ale chcę wyeliminować dublowanie głosowania na juz oceniony art. przez usera, który ocenił już ten artykuł. Nie chodzi o zablokowanie mu tej mozliwości, bo to raczej nie wykonalne, ale o to zebym miał wizję na to co zrobił dany user.

Czy temat jest za głupi na umieszczenie go na tym forum czy jakis inny powód decyduje o tym, że nikt nic nie odpisuje?

malkowitch
04-07-2009, 16:53
Żeby zrobić to co chcesz trzeba by napisać nowy komponent i zmodyfikować komponent "com_content"

moje
04-07-2009, 17:02
Zacznij od:
1. Założenia konta testowego na serwisie.
2. Zagłosowania na sondę.
3. Ponowne zagłosowanie na ta samą sondę.
# W ten sposób sprawdzisz czy jeden user może 2 (lub więcej) razy zagłosować w sondzie
4. Ustawienia głosowania tylko dla zarejestrowanych
;)

Rybik
04-07-2009, 21:17
Do głosowania/oceniania - poza wbudowanym rozwiązaniem są też inne dodatki, które mają większe zabezpieczenia. standardowe rozwiązanie sprawdza po IP i sesji bodajże i nie pozwala głosować wielokrotnie. Podobnie jest z sondami: standardowe zabezpieczenie, jest ale komponenty sond mają lepsze.

Podglądania userów nie ma. Wymagałoby gromadzenia koszmarnej ilości danych w dużych serwisach a, jak wiadomo rozwiązań dla małych stronek raczej się nie pisze. Dodatkowo na świecie ludzie cenią sobie prywatność i nie spodzeiwam się, żeby taki dodatek zyskał jakieś większe poparcie.

Jeżeli chodzi o śledzenie ogólne dla celów rozwojowych to realizował je kiedys komponent JoomlaStats (http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/site-traffic-statistics/122/details), nie pokazywał co to za user ale pokazywał najpopularniejsze ścieżki przeglądania.

Do masowego sledzenia wybranych ścieżek polecam narzędzie śledzenia celów i konwersji Google Analytics, to potężny kombajn ale bardzo pomocny w e-biznesie.