PDA

Zobacz pełną wersję : Brak pola do logowania



kamil_w
02-07-2009, 14:27
Tworzę stronkę w oparciu o ten szablon (http://www.themes-online.com/2009/05/123-wd-disco-joomla/)

Problem polega na tym, że jak otwieram stronę z logowaniem/wylogowaniem to nie mam tam pól do podania nazwy użytkownika i hasła. Jak zmienię szablon np. na beez to tam te pola są.
Wie ktoś jak sprawić, by w w/w szablonie te pola również były widoczne?

Bazyl
02-07-2009, 14:45
Zainstaluj szablon ponownie.

Pewnie źle nadpisałeś pliki szablonu, a może nie wszystkie wgrałeś...
Kto to może wiedzieć?

kamil_w
02-07-2009, 14:48
Wszystko zrobiłem poprawnie. Dla sprawdzenia ściągnąłem paczkę raz jeszcze i zainstalowałem motyw bez moich modyfikacji. Dokładnie taki sam efekt. Moduł Logowania działa jak powinien, ale strona logowania już nie.

Bazyl
02-07-2009, 14:55
W katalogu szablonu masz folder "html".
Zmień na chwilę jego nazwę, wyczyść pamięć przeglądarki i sprawdź efekt.

kamil_w
02-07-2009, 14:59
oj nie ma takiego katalogu

EDIT:
OK. Skopiowałem ten katalog z innego szablonu i pola do logowania się pojawiły. Dzięki za nakierowanie ;)

Bazyl
02-07-2009, 15:01
To oznacza, że musisz zacząć od początku: www.wiki.joomla.pl (http://www.wiki.joomla.pl)

Edit: świetnie, wiki nadal polecam.

Tyle, że skopiowanie całego folderu /html/ z innego szablonu może rozwalić Twój szablon.
Za stronę logowania odpowiada... no właśnie wyleciało mi z głowy...
Zaraz ktoś pewnie podpowie.
Poczytaj o nadpisywaniu szablonów - template overrides.

kamil_w
02-07-2009, 16:10
No dokładniej to utworzyłem tylko katalog 'html' i skopiowałem do niego 'com_user'. Wystarczyło.

MewaX
27-10-2009, 17:14
Witam.
Mam podobny problem. Tylko że w moim przypadku panel logowania jest poza szablonem po prawej stronie. Wiem że błąd jest zależny od szablonu. Na "rhuk_milkyway" wszystko jest OK. Ja używam "siteground-j15-92" gdzie panel jest przesunięty.
Co jest za to odpowiedzialne ?

MagicWawa
27-10-2009, 19:47
Za położenie elementów szablonu odpowiedzialny jest css przeważnie. Firefox z firebugiem i powinieneś sobie poradzić.

MewaX
27-10-2009, 20:05
Już odnalazłem przyczynę :) Po prostu trza było dopisać nową pozycję do (com_user&view=login) w szablonie.