PDA

Zobacz pełną wersję : Spis treści w module



Herrbuttnick
03-07-2009, 13:30
Witam,
poszukuje dodatku, ktory umozliwi wyswietlenie spisu tresci artykulu w module.
czy istnieje cos takiego?

Pozdrawiam

malkowitch
04-07-2009, 16:41
Raczej nie ale zawsze możesz napisać nowy moduł.

Rybik
04-07-2009, 21:23
Można przerzucić TOC bez wyświetlania do zmiennej superglobalnej, lub podpiąć do istniejącego obiektu typu mainframe czy tam jakis inny document a modułem to wywlec.

Na kiedy, za ile ? :D

To jest dobre rozwiązanie tylko nigdy mi się nie chciało tego zrobić - od dawna brakuje mi takiego gadżetu, mozna ładnie jak w prasowych portalach wywalić TOC do kolumny obok jeszcze pod spodem chmurke tagów i powiązane artykuły i prawi ejestesmy jak gazeta.pl

Podumam nad tym i jak cos sklecę to opublikuję.

Herrbuttnick
05-07-2009, 08:54
Dzęki za info, chętnie bym się za to zabrał ale czas nie pozwala. Musze ten "mały" projekcik, do którego potrzebuje tego modułu skończyć najpóźniej za 2 tyg, a jest jeszzcze w powijakach.

malkowitch
05-07-2009, 08:59
Na dobrą sprawę spis treści artykułu jest wbudowany w treść. Tyle, że znajduje się właśnie w treści artykułu. Jak by się pobawić w "Template Overrides" to można by coś zdziałać.

Rybik
05-07-2009, 16:42
No możesz w sumie go w CSSie pozycjonować absolutnie ale to takie fuj jest :)

damia0007
27-12-2011, 15:20
Minęło już dużo czasu od powstania tego tematu. Wymyślił ktoś już jakiś sposób na to? :P

malkowitch
27-12-2011, 16:03
Sposób jest prosty: Napisać moduł który:
- pobierze artykuł z bazy wykorzystując numer artykułu podany w adresie podstrony (lub z bufora jeśli output komponentu jest dostępny)
- poprzez preg_match wyłapie oddzielenia poszczególnych podstron
- w layoucie modułu wyświetli wygenerowany w poprzednim punkcje spis

Czas pracy 2-5 godzin, zdobyte doświadczenie bezcenne :)

damia0007
27-12-2011, 20:28
Dziękuje za informacje. Mam tylko jeszcze taki problem, że nie wiem jak się za to zabrać, jeszcze nigdy nie pisałem modułu. Gdzie mógłbym znaleźć jakieś informacje, pomoce związane właśnie z tym?

Z góry dziękuję za pomoc.

malkowitch
27-12-2011, 20:32
jeśli masz jakieś poważniejsze pojęcie o PHP to będziesz wiedział jak to przerobić:
http://www.b-support.pl/blog/8-joomla-programowanie/32-pisanie-modulu-joomla-cz1.html

Jeśli nie to skazany jesteś raczej na łaskę i niełaskę innych

damia0007
27-12-2011, 20:40
No w tym problem, że aż tak poważnego pojęcia o PHP nie mam. Próbowałem coś wyciągnąć z pliku pagebreak, ale się nie udało. Więc jak jest jakaś chętna osoba, która posiada już takie gotowe rozwiązanie to bym był wdzięczny za użyczenie. Jeśli nie to będę próbował dalej sam walczyć z tym. Jak na razie zostaje rozwiązanie "nie fajne" z przesunięciem ;)