PDA

Zobacz pełną wersję : Brak odstępów po wciśnięciu Enter



tybetanczyk
03-07-2009, 19:22
Witam
Mam Taki mały problem polegający na tym, że szablon nie wyświetla przerw pomiędzy (tekstem czy fotkami).
Wciskam Enter np 1 czy 2 x aby powiększyć odstęp i po zapisaniu na stronie wyświetla
bez odstępów pomiędzy wierszami.
Ratuję się wstawiając pomiędzy kropki ale ...
Nie wiem gdzie jest parametr odpowiedzialny za tą sytuację.

www.mastif-tybetanski.net (http://www.mastif-tybetanski.net)
Proszę o poradę
Pozdrawiam
Tomek

malkowitch
04-07-2009, 16:33
W jakim to konkretnym miejscu? Galeria, strona główna, podstrona czy gdzie indziej?

tybetanczyk
04-07-2009, 17:14
Odnosi się to do całego szablonu.
Na każdej podstronie łącznie ze stroną główną występuje ten przypadek.
Aby utrzymać standardowy odstęp muszę wstawiać kropkę pomiędzy
Tomek

malkowitch
04-07-2009, 17:25
Być może jest to ustawione w ustawieniach edytora. Być może czyści duplikowane elementy. Można sprobować zmienić żeby jako znak nowej lini wstawiał <br /> a nie <p> </p>

tybetanczyk
04-07-2009, 17:46
Jest to edytor FCK dla Joomla 1.5 używam go (tego samego) w co najmniej 15 cms ach i tam działa ok.
Myślę, że kłopot tkwi w CSS templatki tylko nie potrafie go namierzyć.
Tomek

malkowitch
04-07-2009, 17:54
Pokaż konkretną podstronę z zapisaną treścią w której znikneły te odstępy

tybetanczyk
04-07-2009, 18:09
No, np. na stronie 1 zwróć uwagę, że pomiędzy zdjęciami jest wstawiona kropka ( w kolorze czarnym - nie widac jej ). Jak ją usunę i kliknę Enter aby zachować 1 linijkę odstępu pomiędzy fotkami to po zapisaniu przeglądarka wyświetli zawartość bez tej przerwy.
Dlaczego ?

malkowitch
04-07-2009, 18:11
W jakim sensie bez przerwy.
Muszę mieć konkretny kod/przykład na stronie. Inaczej w Ciemno nic się nie zrobi.

tybetanczyk
04-07-2009, 18:25
No jak np. coś piszesz i dajesz 3 x Enter
to schodzisz w dół o 3 pozycję i np. piszesz w tym miejscu dalej czy wklejasz fotkę obojętne. Ważne, że masz odstęp pomiędzy wirszami 3 linijki.
A w tym szablonie jest tak, że on nie reaguje na ww. sytuację bez względu na to ile razy wcisnę Enter on i tak połączy wszystko bez przerw. Po prostu klei do siebie wszystko.
Wygląda mi na parametr ( Akapitu ) ale nie wim gdzie go szukać w CSS sie
Zerknij prosze do css a templatki może uda Ci sie to namierzyć
Pozdrawiam
Tomek

malkowitch
04-07-2009, 18:33
Przecież nie będę na ślepo przeglądał ponad 2000lini kodu (swoją drogą kamikaze jesteś pod tym względem)

Jeśli mam przykład na stronie (dokładną podstrone na ktorej to się aktualnie dzieje) mogę sprawdzić styl dowolnego elementu i zobacz co jest. Inaczej to syzyfowa praca i to po ciemnku.

głupia sprawa a próbowałeś przestawić edytor na tinyMCE?

tybetanczyk
04-07-2009, 18:47
wiesz co nie próbowałem zaraz tak uczynie - myślałem, że to będzie jakiś drobiazg - hmm trzeba będzie pogrzebać jeszcze w tym css sie.
Mimo wszystko dziękuję za pomoc i poświęcony czas
Pozdrawiam
Tomek

zwiastun
04-07-2009, 19:08
Przydałoby się chyba co nieco wiedzy na temat dziedziczenia i kaskadowości.
Swoją drogą, ta klasa .PostContent to chyba tylko po to potrzebna, żeby nie wiedzieć, co i dlaczego się dzieje.

malkowitch
04-07-2009, 19:21
Dla mnie to taka ilość styli css na takiej małej stronie to jest szaleństwo.

zwiastun
04-07-2009, 19:36
1. Znacznik BR, jak widzę, jest interpretowany poprawnie, przełamuje linię. Podwojony dodaje odstęp. Ani ta krpka, ani osadzony z bą styl są do niczego niepotrzebne.
2. Poprzedni mój wpis - sory, źle dojrzałem - zdało mi się, że jest tam ustalony rozmiar czcionki

malkowitch
04-07-2009, 19:41
Nie odpisal czy próbował zmienić edytor na tinyMCE