PDA

Zobacz pełną wersję : Optymalizacja strony



Delux
04-07-2009, 16:05
Może ktoś napisac jakie pliki należy zoptymalizować w joomli ?

Mam możliwość optymalizacji kupiłem na allegro ale osoba chce kopię systemu ( moim zdaniem jest to dość niebezpieczne jeżeli prześlę komuś kopię mojej witryny np: ma wszystkie adresy użytkoowników itd.

trzepiz
04-07-2009, 16:06
Mam możliwość optymalizacji kupiłem na allegro

co kupiłeś na allegro ? o co ci chodzi .. ? Jaśniej bo jak narazie nic nie rozumiem.



ale osoba chce kopię systemu
Niech osoba zapomni o takich praktykach.

malkowitch
04-07-2009, 16:14
Optymalizacje witryny bez dostępu do strony jest ciężka.
Minimum w takim przypadku to katalog szablonu strony
oraz adres strony www do zbadania komponentów.

Pełnej optymalizacji bez dostępu do serwisu zrobić się nie da.

Jak chcesz się zorientować coś to podeślij mi adres strony na PW. Sprawdzę i powiem Ci czy ma to sens.

Rybik
04-07-2009, 21:37
Ja bym nie kupił na allegro takiej usługi. Nie będę się tu wyzłośliwiał, ale takie czynności warto zaplanować i popytać najpierw u nas. Nie bardzo bowiem wiadomo co Ci maja zoptymalizować?

1. Kod ? No to po aktualizacji do nowej wersji możesz zostać z niedziałająca stroną. Gość Ci coś pozmienia ale aktualizacja część z tych zmian nadpisze i jest ryzyko, że całość nie będzie działać.

2. Obrazki? To możesz zrobić sam - podmień wszystkie obrazki z szablonu na jpgi i skompresuj je w gimpie ile Ci tam trzeba.

3. Bazę danych? To trzeba robić co jakiś czas i można użyć do tego specjalnego plugina.

Obawiam się trochę, że trochę, że kupiłeś kota w worku nie bardzo wiedząc jeszcze co będzie robił i czy jest potrzebny. Co wskazywało na to, że potrzebujesz optymalizacji?

Nie zamierzam całkowicie dyskredytować sprzedającego takie usługi - po prostu zwracam uwagę na szereg pytań i problemów pojawiających się przy takim zakupie.

Najlepiej napisz po co Ci optymalizacja i jakie czynności gość proponuje to będziemy w stanie ocenić opłacalność i bezpieczeństwo takiej inwestycji.

p.s. gdyby przypadkiem instalował hyper-cachera to spytaj autora czy juz działa z Joomla, bo kiedyś nie działał. (http://www.hypercacher.com/index_pl.html)