PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przenieść menu i poszerzyć ramkę strony??



Mangas
04-07-2009, 19:26
Witam! W Joomli w wersji 1.5 jestem kompletnie zielony (do tej pory pracowałem na 1.0 i szło całkiem dobrze, ale dużo słyszałem o tym, że 1.5 jest znacznie lepsza, więc postanowiłem spróbować). Dlatego pozwolę sobie zadać pytanie.

Z Templatki.com ściągnąłem szablon o wdzięcznej nazwie FROG. wygląda on domyślnie tak jak na zrzucie 1. Wydało mi się, że jest trochę mało miejsca na treść strony więc postanowiłem ją poszerzyć, co nie było zadaniem trudnym, jednak całość wygląda w tej chwili tak: http://www.mangas.za.pl/

Strona co prawda jest znacznie szersza, tak jak chciałem, ale teraz moje podwójne pytanie brzmi : JAK sprawić by prawe menu, wylądowało po prawej stronie i jak poszerzyć ramkę strony, tak aby wykorzystywała resztę dostępnej przestrzeni?

W J 1.0 dał bym sobie radę, ale w 1.5 jakoś nie mogę się połapać i znaleźć odpowiednich wartości.

Proszę o pomoc, jednak nie w postaci linków do Wiki i innych materiałów, bo niestety nie wiele z nich zrozumiałem, tylko o faktyczną pomoc, w postaci wskazania mi odpwiednich wartości, które odpowiadają za przesunięcie prawego menu na prawą stronę oraz poszerzanie ramki z zawartością strony. Dorzucam oczywiście arkusz CSS.

Zdaję sobie sprawę z własnej niewiedzy, ale na pierwszy rzut oka J 1.5 ma jak dla mnie trochę za dużo nowości, dlatego pytam na forum.


Serdecznie Pozdrawiam!

zwiastun
04-07-2009, 19:41
Proszę o pomoc, jednak nie w postaci linków do Wiki i innych materiałów, bo niestety nie wiele z nich zrozumiałem, tylko o faktyczną pomoc, w postaci wskazania mi odpwiednich wartości, które odpowiadają za przesunięcie prawego menu na prawą stronę oraz poszerzanie ramki z zawartością strony. Dorzucam oczywiście arkusz CSS.


Wybacz, ale coś Ci się chyba pomieszało! Jeśli chcesz, żeby za Ciebie zrobić, to jest dział zleceń.
Jeśli linki do Wiki i innych materiałów nie są dla Ciebie pomocą, bo nie rozumiesz, to się nie bierz za rzeczy, których nie jesteś w stanie pojąć. Nikt Cię do tego nie zmusza.

floyd
04-07-2009, 19:44
Nie jestem pewien czy o to ci chodzi ale w style.css odszukaj klasę .contentLayout .content i zmien wartość width na np:

.contentLayout .content {
...
width:555px;
}

Edit: Wybacz Zwiastunie, ale razem kliknęliśmy na wyślij. Masz rację, wędka a nie ryba.

zwiastun
04-07-2009, 19:54
Nie problem, problem w tym, że szablon ze sztancy, przeładowany, jak każdy zrobiony z automatu, znacznikami i stylami. A także w sposobie formułowania prośby. Zrozumiałe dla mnie, jak ktoś nowy nie zna się, prosi o jakąś tam poprawkę drobiazgu, ale nie administrator, który prowadzi witrynę od dłuższego czasu i o narzędziach typu Firebug powinien wiedzieć od dawna!

Mangas
04-07-2009, 20:03
zwiastun a skąd pomysł, że nie wiem czym jest Firebug? Po pierwsze, jeśli już chcesz wiedzieć, to J 1.5 jest dla mnie zupełną nowością, bo zacząłem w nim pracować DZISIAJ! jak napisałem w J 1.0 dałbym sobie z tym radę. A o linkach napisałem, ponieważ niejedną już widziałem odpowiedź, gdzie mądrzejsi od pytających, w tym także ode mnie, zamiast konkretnych odpowiedzi, podają linki do Wiki. Wszystkiego można się nauczyć ale nie od razu, dlatego zadałem pytanie na forum. Za jakiś tydzień o tak trywialne rzeczy na pewno pytał nie będę, ale na dostosowanie tego szablonu nie mam tyle czasu.

A tak przy okazji skoro, nie chcesz pomagać, to może racz w ogóle nie odpowiadać na moje posty?

Edit: Natomiast Pan floyd (http://forum.joomla.pl/member.php?u=4781) uraczył mnie bardzo konkretną odpowiedzią za co mu niezmiernie dziękuję, na przyszłość, postaram się nie pytać o tak proste rzeczy.

SERDECZNE POZDROWIENIA!

magdaa
04-07-2009, 20:11
jeśli floyd pomógł to świetnie - nie zapomnij kliknąć w słoneczko, przy jego poście, dając mu w ten sposób dodatkowy punkt do reputacji. Co do reszty .... proponuję wrzucić na luz ....

nikszal
04-07-2009, 22:06
Kolejny ban. Coraz więcej tu mądrzejszych jajek od kury.

Do przyszłych "wszechwiedzących" i pouczających: najpierw wiedza, a później zwracanie uwag administratorom.