PDA

Zobacz pełną wersję : Usuniecie cyfr pozycji w artykulach



ziaro
04-07-2009, 21:57
Witam

Jak tworze artykuly lista kategorie to pojawiaja sie kolo artykulow cyferki pokazujatego numer artykulu.

Szukalem na forum ale nie znalazlem jak mozna byloby je usunac.

bylbym wdzieczny za pomoc

Rybik
04-07-2009, 22:06
Jak kręce kluczyk rura śmierdzi, co robić? Mówisz o czym, motorynce, czy traktorze. :)

Gdzie konkretnie masz ten numerek?
a) adres url artykułu? -> trzeba zainstalować komponent do SEO, standardowo Joomla oznacza numerem wszystko co nie jest podlinkowane w menu\
b) Panel Admina -> po kiego grzyba to usuwać, jak to widzi tylko admin
c) Na stronie w treści? 8) pokaż linka bo pierwszy raz o tym słyszę.
d) w widoku listy kategorii? -> to się ustawia w opcjach artykułów (artykuły-> preferencje albo w linku do tej listy, czy ma pokazywać liczbę artykułów w kategorii czy nie.

ziaro
04-07-2009, 22:33
no mowie o joomla 1,5 jak sie tworzy artykuly i potem zrobi sie z nich liste

moje
04-07-2009, 22:35
Przeczytaj post Rybika i z podanych przez niego podpunktów, wybierz tan, który opisuje Twoją sytuację.

ziaro
04-07-2009, 22:43
przepraszam niedoczytale ;(

chodzi mi dokladnie o ta opcje D ale nie widze jak to wylaczyc :(

moje
04-07-2009, 23:18
Jak wejdziesz w ustawienia odnośnika w menu, to tam znajdziesz :)

ziaro
04-07-2009, 23:22
moze dam link do tego bysmy na pewno o tym samym rozmawiali

http://psgonline.pl/psg/index.php?option=com_content&view=category&id=38&Itemid=75

chodzi mi o te cyferki przed rocznikami

moje
04-07-2009, 23:34
W panelu administracyjnym w ustawieniach odsyłacza do strony z listą roczników masz odpowiednie opcje :)

ziaro
04-07-2009, 23:44
a czy moglbys mi napisac dokladnie gdzie i jak nazywa sie to, bo albo slepy jestem albo taki glupi ze nie umiem znalezc :(

moje
04-07-2009, 23:58
Po prawej stronie w ustawieniach odnośnika masz tą opcję, a tak na przyszłość polecam poczytać o Joomla, bo to jest jedna z najbardziej podstawowych i najmniej skomplikowanych rzeczy.
www.demo.joomla.pl
www.pomoc.joomla.pl
www.wiki.joomla.pl
Nie bój się sprawdzać, eksperymentować i testować z ustawieniami- to masz opcje, które włączasz/wyłączasz więc wszystko można przywrócić.

ziaro
05-07-2009, 11:48
przeszukalem cala joomle strony i cms no i jak kamien w wode z ta opcja, probowalem wielu rzeczy, zmieniac typy pozycji w menu i nic :(
moze ja mam okrojona joomle

czy moglbys dac printscreena z tym, bylbym wdzieczny

zwiastun
05-07-2009, 14:14
W Joomla 1.5 nie ma - niestety - takich opcji, jakie były tu dostępne w Joomla 1.0, gdzie można było wyłączyć wszystkie kolumny. Jeśłi wykorzystujesz ten format prezentacji tylko jeden raz, możesz skorzystać z techniki template overrides (nadpisywania szablonów, przesłaniania), ale jeśli jest Ci potrzebny na innych stronach z pozostałymi kolumnami, to kłopot.
A swoją drogą - jak wyłączyłeś pozostałe?
Wczoraj @mojo udostępnił na forum moduł GNews - poszukaj, może on spełni Twoje oczekiwania

ziaro
05-07-2009, 14:25
wiesz pozostale wylaczylem w ustawieniach po prawej w menu oraz w artykulach bowiem to znalazlem i sie dalo

a co do tego template overrides no to to moze byc ciekawego bowiem numery artykulow mi sie sa potrzebne

moglbys mi powiedziec jak to sie robi

zwiastun
05-07-2009, 14:35
Tu masz artykuł o technice:
http://wiki.joomla.pl/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_podmiany
Procedurę masz opisaną w artykule i innych na ten tmat.
W pliku default_items.php z definicjami listy kategorii usuwasz wiersze odpowiedzialne za generowanie kolumn z numerkami (42-44, 70-71)

magdaa
05-07-2009, 14:55
zwiastun dobrze ci podpowiada, zrób tak:

1. Skopiuj ten kod lub pobierz spakowany z załącznika i wypakuj go, jak w pk. 3


<?php // no direct access
defined('_JEXEC') or die('Restricted access'); ?>
<script language="javascript" type="text/javascript">

function tableOrdering( order, dir, task )
{
var form = document.adminForm;

form.filter_order.value = order;
form.filter_order_Dir.value = dir;
document.adminForm.submit( task );
}
</script>
<form action="<?php echo $this->action; ?>" method="post" name="adminForm">
<table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">
<?php if ($this->params->get('filter') || $this->params->get('show_pagination_limit')) : ?>
<tr>
<td colspan="5">
<table>
<tr>
<?php if ($this->params->get('filter')) : ?>
<td align="left" width="60%" nowrap="nowrap">
<?php echo JText::_('Filter').'&nbsp;'; ?>
<input type="text" name="filter" value="<?php echo $this->lists['filter'];?>" class="inputbox" onchange="document.adminForm.submit();" />
</td>
<?php endif; ?>
<?php if ($this->params->get('show_pagination_limit')) : ?>
<td align="right" width="40%" nowrap="nowrap">
<?php
echo '&nbsp;&nbsp;&nbsp;'.JText::_('Display Num').'&nbsp;';
echo $this->pagination->getLimitBox();
?>
</td>
<?php endif; ?>
</tr>
</table>
</td>
</tr>
<?php endif; ?>
<?php if ($this->params->get('show_headings')) : ?>
<tr>

<?php if ($this->params->get('show_title')) : ?>
<td class="sectiontableheader<?php echo $this->params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>" width="45%">
<?php echo JHTML::_('grid.sort', 'Item Title', 'a.title', $this->lists['order_Dir'], $this->lists['order'] ); ?>
</td>
<?php endif; ?>
<?php if ($this->params->get('show_date')) : ?>
<td class="sectiontableheader<?php echo $this->params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>" width="25%">
<?php echo JHTML::_('grid.sort', 'Date', 'a.created', $this->lists['order_Dir'], $this->lists['order'] ); ?>
</td>
<?php endif; ?>
<?php if ($this->params->get('show_author')) : ?>
<td class="sectiontableheader<?php echo $this->params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>" width="20%">
<?php echo JHTML::_('grid.sort', 'Author', 'author', $this->lists['order_Dir'], $this->lists['order'] ); ?>
</td>
<?php endif; ?>
<?php if ($this->params->get('show_hits')) : ?>
<td align="center" class="sectiontableheader<?php echo $this->params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>" width="5%" nowrap="nowrap">
<?php echo JHTML::_('grid.sort', 'Hits', 'a.hits', $this->lists['order_Dir'], $this->lists['order'] ); ?>
</td>
<?php endif; ?>
</tr>
<?php endif; ?>
<?php foreach ($this->items as $item) : ?>
<tr class="sectiontableentry<?php echo ($item->odd +1 ) . $this->params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>" >

<?php if ($this->params->get('show_title')) : ?>
<?php if ($item->access <= $this->user->get('aid', 0)) : ?>
<td>
<a href="<?php echo $item->link; ?>">
<?php echo $item->title; ?></a>
<?php $this->item = $item; echo JHTML::_('icon.edit', $item, $this->params, $this->access) ?>
</td>
<?php else : ?>
<td>
<?php
echo $this->escape($item->title).' : ';
$link = JRoute::_('index.php?option=com_user&task=register');
?>
<a href="<?php echo $link; ?>">
<?php echo JText::_( 'Register to read more...' ); ?></a>
</td>
<?php endif; ?>
<?php endif; ?>
<?php if ($this->params->get('show_date')) : ?>
<td>
<?php echo $item->created; ?>
</td>
<?php endif; ?>
<?php if ($this->params->get('show_author')) : ?>
<td >
<?php echo $item->created_by_alias ? $item->created_by_alias : $item->author; ?>
</td>
<?php endif; ?>
<?php if ($this->params->get('show_hits')) : ?>
<td align="center">
<?php echo $item->hits ? $item->hits : '-'; ?>
</td>
<?php endif; ?>
</tr>
<?php endforeach; ?>
<?php if ($this->params->get('show_pagination')) : ?>
<tr>
<td colspan="5">&nbsp;</td>
</tr>
<tr>
<td align="center" colspan="4" class="sectiontablefooter<?php echo $this->params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>">
<?php echo $this->pagination->getPagesLinks(); ?>
</td>
</tr>
<tr>
<td colspan="5" align="right">
<?php echo $this->pagination->getPagesCounter(); ?>
</td>
</tr>
<?php endif; ?>
</table>

<input type="hidden" name="id" value="<?php echo $this->category->id; ?>" />
<input type="hidden" name="sectionid" value="<?php echo $this->category->sectionid; ?>" />
<input type="hidden" name="task" value="<?php echo $this->lists['task']; ?>" />
<input type="hidden" name="filter_order" value="<?php echo $this->lists['order']; ?>" />
<input type="hidden" name="filter_order_Dir" value="" />
</form>2. Wklej go do jakiegoś edytora (np Notepad++) i nadaj mu nazwę default_items.php

3. Przejdź do katalogu nazwa_twojego_szablonu/html/com_content/category

4. Wklej do niego utworzony przed chwilą plik default_items.php

5. odśwież stronę, nie powinno już być numeru - u mnie działa :)

rosciak
05-07-2009, 16:32
Hmm ten plik ma magiczne właściwości. Ja właśnie zabierałem się do zlokalizowania przyczyny mojego problemu. Problem otóż polegał na tym ze mam w menu kilka pozycji które wywołują klasyczną listę artykułów. Początkowo była ona ślicznie sformatowana (chodzi mi już o samą tabelę listującą tytuły artykułów autora odsłony i takie tam) i wyglądała bosko. Na skutek czegoś tam w bliżej nieokreslonym momencie przestała czytac odpowiednie deklaracje CSS i zaczęło to wyglądać średniawo - brak odstępów brak backgroundu... Szczególnie ohydnie wyglądało to że tytuł artukułu poprzedzony był jego numerem - bez odstępu.

Dziś chciałem zlokalizowac problem i zacząłem szukać rozwiązania, wlazłem więc na forum i kliknąłem w formatowanie a tu proszę jakże podobny temat. Niewiele myśląc skopiowałem sobie ten plik i nie dość że zniknęły numery (i tak nie były potrzebne) to definicje css dla tej listy znów zaczęły działać. Naszykowałem się na kilkugodzinne posiedzenie a tu po 3 minutach problem z głowy.

magdaa - normalnie dzięki wielkie i reputacją Ci jeszcze zarzucę. (http://forum.joomla.pl/member.php?u=2850)

zwiastun
05-07-2009, 16:41
hehehe
Plik nie ma żadnych cudownych właściwości. Jest plikiem ze standardowej instalacji Joomla!, z którego usunięto 6 linijek tekstu.

magdaa
05-07-2009, 16:44
hehehe
Wszystko, czego się dotykam ma magiczną moc! Zwiastunie!:D

rosciak, dzięki za punkty do reputacji :)

ziaro
05-07-2009, 23:52
no dokladnie :) wrzucilem to i dziala przyznaje chociaz troche przerabia wyglad ale jest ladnie

moje
05-07-2009, 23:55
W takiej sytuacji musisz je utworzyć.

jamas
08-07-2009, 13:49
Witam !
Mam podobny choć bardziej uciążliwy problem dlatego w tym wątku.
W przeglądzie lista artykułów w kategoriach nie pojawiają się tytuły artykułów, jest tylko ten nr o, którym wyżej, autor i odsłony.
Problem występuje w każdym z 3 podstawowych szablonów.
Próbowałem nowe sekcje, kategorie artykuły -bez zmian.
Aplikacja pliku default_items.php od magdaa'y usuwa tylko nr ale tytuły nie wracają. Nie wiem co mogło być przyczyną gdyż po instalacji działało wszystko prawidłowo.

Dzięki z góry za pomoc.

Joomla 1.5.12

magdaa
08-07-2009, 14:08
sprawdziłeś, czy w pozycji menu, tej w której masz przegląd art. nie masz przypadkiem wyłączonego pokazywania tytułów artykułów - parametry komponentu.

jamas
08-07-2009, 15:40
Wszystkie możliwe ustawienia w tym menu jak i dotyczące artykułów są ustawione na pokazywanie tytułów. Na innych próbnych istalacjach joomli w xampie i joomla2go wyświetla się ok., ta jest na IIS7