PDA

Zobacz pełną wersję : Różne szablony dla różnych części serwisu



Jaceka
30-06-2006, 09:57
Czy istnieje możliwość zdefiniowania kilku szablonów dla serwisu ?- np. wybieram drugą pozycję w menu i przechodzę do strefy linków, a tam powinien być inny układ np. dwie kolumny, góra banery reklamowe itp. Zupełnie inaczej niż na stronie głównej. Serwis oparty nie na tabelach, tylko na warstwach :).
Chciałbym wymusić konstrukcjami typu if w php, aby w zależności od wybranej pozycji z menu, był widoczny taki a nie inny układ warstw. Ale czy istnieje jakiś odnośnik (zmienna), który poinformuje skrypt, jaka opcja z menu została wybrana?
Pozdrawiam

zwiastun
30-06-2006, 10:05
Istnieje. Poradnik Pierwsze kroki jest na www.joomla.pl/demo, a podstawowa pomoc na www.joomla.pl/pomoc

Jaceka
30-06-2006, 10:22
tak, przeczytałem pomoc i pierwsze kroki, ale chodzi mi oto, aby po kliknięciu na określonej pozycji menu, całkowicie zmienić układ ... np. strona główna opiera sie na czterech warstwach o określonych wymiarach, a strona z linkami np. tylko dwie warstwy. Faktycznie źle określiłem problem ... przepraszam wiem, że istieje możliwośc stosowania kilku szablonów, mnie interesuje raczej całkowita przebudowa szaty graficznej po wybraniu odpowiedniej pozycji w menu.

ryszard555
30-06-2006, 11:33
A "pokombinuj" z przyciskiem przypisz w Szablony\Szablony witryna
Przeciez tam mozna dla kazdej pozycji menu przypisać innego templaka

Jaceka
03-07-2006, 22:26
no fakt - inny szablon i inny css, to jest rozwiazanie - dzięki