PDA

Zobacz pełną wersję : Sobi2 następny wpis



piotreczek100
06-07-2009, 04:26
Witam
Mam pytanko do osób zaznajomionych z komponentem Sobi2. Mianowicie czy jest możliwośc ustawienia opcji dalej, kolejny wpis? Zrobiłem z tego komponentu bazę ogłoszeniową i chciałbym ułatwić użytkownikom przeglądanie wpisów. Do tej pory mam tak że po wejściu w poszczególne ogłoszenie trzeba się cofnąć aby wejść w następne. Czy jest możliwość zrobienia czegoś takiego jak przy artykułach "następny" Będę wdzięczny za każdą pomoc
Pozdrawiam

Mayster
07-07-2009, 19:36
Komponent Sobi2 nie posiada wbudowanej takiej opcji. Pozostaje napisanie pluginu który zrealizuje to zadanie.
Zadania wtyczki:
Pobieramy z bazy listę identyfikatorów ID wszystkich wpisów należących do tej samej kategorii co aktualnie wyświetlany wpis. Lista powinna być posortowana w/g tego samego klucza co 'lista kategorii'
Mając identyfikatory wszystkich wpisów zapisane w tablicy, pobieramy sąsiednie wartości dla ID wyśietlanego wpisu i tworzymy linki <-poprzedni następny->1 pkt można zrealizować wzorując się na funkcji buildListing() z pliku frontend.class.php.

piotreczek100
08-07-2009, 19:53
Jak się jednak okazuje jest to dla mnie zbyt skomplikowane :( Dziwię się trochę że do tej pory niekt nie napisał takiego dodatku, przecież wydaje sie to bardzo przydatne zarowno przy katalogu firm jak i ogłoszeniach.
Pozdrawiam Cię Mayster

Mayster
09-07-2009, 12:54
Też się dziwię. Przez weekend popracuję nad pluginem ponieważ sam potrzebuję w/w funkcjonalności. Pozdrawiam.

piotreczek100
09-07-2009, 15:44
Mam nadzieję Mayster, że podzielisz się swoją pracą. Z chęcią odwdzięczę się piwkiem, lub dobrą wodą ognistą.
Pozdrawiam

Mayster
10-07-2009, 12:54
Gotowy plugin obiecuję opublikować na łamach forum. Z chęcią przekażę wersję roboczą do testów. Osoby zainteresowane proszę o przesłanie adresu email na PW.

Mayster
15-07-2009, 14:15
Ochrzciłem wtyczkę nazwą : 'Previous Next Items Navigation'.
Paczka z pluginem znajduje się tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=30169).