PDA

Zobacz pełną wersję : TinyMCE 2.0 przestał działać



ncl
06-07-2009, 12:16
Witam

Na jednej z moich stron przestał mi działać TinyMCE.
Gdy wchodzę w edycje starego lub tworzenie nowego artykułu to mam widok jak bez edytora. :confused:

Używam:
Joomla 1.5.12
TinyMCE 2.0

W Global Configuration mam ustawiony jako domyślny edytor: TinyMCE 2.0
W Plugin Manager mam TinyMCE 2.0 jako włączony
.

Czyli wszystko powinno być ok... a nie edytor działa :confused::confused::confused:

Mam ktoś pomysł co może być nie tak?

p.s. Gdy zmieniam edytor na np. Xstandart Lite - to jest OK, problem jest tylko z Tiny...

moje
06-07-2009, 12:49
Polecam ten temat: www.joomla.pl/forum/showthread.php?t=29800 (http://www.joomla.pl/forum/showthread.php?t=29800)

EDIT:

On wcale nie przestał działać, tylko user/admin jest za przeproszeniem leń i nie chciało mu się poczytać :załamany:

_____
Do administracji: do zestawu emotek powinna być dołączona taka, która przedstawia największe załamanie tego świata wraz z psychicznym wykończeniem.

zwiastun
06-07-2009, 14:22
@moje odpowiedział Ci już w pierwszym poście! Bądź zatem łaskaw i odczytaj raz jeszcze to, do czego Cię odesłał!

ncl
06-07-2009, 14:41
Polecam ten temat: www.joomla.pl/forum/showthread.php?t=29800 (http://www.joomla.pl/forum/showthread.php?t=29800)

EDIT:

On wcale nie przestał działać, tylko user/admin jest za przeproszeniem leń i nie chciało mu się poczytać :załamany:


Może kasując w takim razie wypowiedzi z wątku, będziesz łąskawy wskazać gdzie jest odpowiedź na moje pytanie.

Bo nie ma jej ani w linku który podałeś ani w twoich uwagach dotyczących TinyMCE z tegoż linku.

Mi Tiny nie działa poprawnie w żadnym z trybów (prostym, rozszerzonym czy wzbogaconym).

zwiastun
06-07-2009, 14:55
Na przedstawionej, a wywalonej ilustracji widać było, że działa w trybie prostym. Zatem opowiadaj dalej bajki dzieciom!

ncl
06-07-2009, 15:51
Na przedstawionej, a wywalonej ilustracji widać było, że działa w trybie prostym. Zatem opowiadaj dalej bajki dzieciom!

No problem w tym że przełączam Functionality na Simply, Advanced, Extended i ciągle mam to samo - tylko na tej jedenej domenie. Mam kilkanaście innych stron www z identyczną konfiguracją i tam ten problem nie występuje.

Macie na to rozwiązanie?

zwiastun
06-07-2009, 16:09
Spróbuj wyciągnąć wniosek z tego co piszesz: wszędzie działa, jak trzeba, a na tej jednej domenie źle. To gdzie jest błąd? W TinyMce? W Joomla? Czy może w przeprowadzonej przez Ciebie aktualizacji.

ncl
06-07-2009, 16:16
Spróbuj wyciągnąć wniosek z tego co piszesz: wszędzie działa, jak trzeba, a na tej jednej domenie źle. To gdzie jest błąd? W TinyMce? W Joomla? Czy może w przeprowadzonej przez Ciebie aktualizacji.

Właśnie postawiłem kilka minut temu jedną stronę dla znajomego. Wszystko działało pięknie. Dla testów, zaczęłem przełączać tryby Edytora MCE z (rozszerzonego na wzbogacony, wzbogaconego na prosty, prostego na wzbogacony) i...

Po przełączaniu bodajże z prostego na wzbogacony wystąpił ten sam problem! Kolejne próby zmiany już nic nie dają. Na wzbogaconym czy rozszerzonym ekran wygląda jak na prostym. Nie było tu jak widzisz żadnych błędów w aktualizacji. Świeża instalka, jedyna co robiłem to zmieniałem tryby edytora Tiny MCE i coś siadło i to już nie działa.

zwiastun
06-07-2009, 16:24
Może masz felerną paczkę Joomla?

ncl
06-07-2009, 16:29
Może masz felerną paczkę Joomla?

Sciągałem z tej strony:
http://www.joomla.org/download.html

Postaram się jutro postawić nową witryne i podeśle ci hasla do admina. Zobaczysz jak to wygląda w praniu. Wg mnie coś zaczyna się sypać przy zmianach trybu Tiny MCE. Po któreś zmianie wygląda jakby na stałe została tylko opcja prosta, bez możliwości zmiany na inną.


Plugins
Update to TinyMCE 3.2.4.1 (12376)
Updated installer SQL to correspond with TinyMCE upgrade (17005)
Added missing language strings for TinyMCE after initial upgrade (16977)

ncl
06-07-2009, 16:53
Zwiastun - wysłałem ci na PW hasła do tej nowej strony. Świeża instalka i nic nie było ruszane (oprócz zmiany konfiguracji Tiny MCE). Działo i nie działa.

Może tobie uda się rozgryźć temat bezpośrednio.

ncl
06-07-2009, 17:22
OK. Przełączyłęm na IExplorer i zuważyłem że jest błąd na stronie przy dodawaniu nowego artykułu.


Line: 123
Char: 5
Error: Expected indentifier, string or number
Code: 0
URL: .../administrator/index.php?option=com_content&task=add

Co oznacza w tym przypadku że mamy przecinek po layout:

// Layout
,
// Advanced theme

Na stronie, na ktorej jest wszytsko OK w tym samym miejscu mamy:

// Layout
content_css : "http://xxx/templates/system/css/editor.css",
// Advanced theme


Co teraz z tym zrobić?

zwiastun
06-07-2009, 20:00
Przypuszczalnie usunąłeś plik editor.css z systemowego szablonu i tinyMCE nie może go odnaleźć. Ustaw opcję Klasy CSS szablonu na Tak (masz zrobione).

Przy okazji: Polskie tłumaczenie w dymku jest nieaktualne. Poprawimy je w kolejnym wydaniu Joomla! Jeśli nie jest używany arkusz stylów szablonu, TinyMCE szuka arkusza editor.css w katalogu /templates/css

ncl
06-07-2009, 22:24
Przypuszczalnie usunąłeś plik editor.css z systemowego szablonu i tinyMCE nie może go odnaleźć. Ustaw opcję Klasy CSS szablonu na Tak (masz zrobione).

Przy okazji: Polskie tłumaczenie w dymku jest nieaktualne. Poprawimy je w kolejnym wydaniu Joomla! Jeśli nie jest używany arkusz stylów szablonu, TinyMCE szuka arkusza editor.css w katalogu /templates/css

Po pierwsze, wielkie dzięki i szacuneczek - udało Ci się http://www.polnews.co.uk/forum/images/smiles/applause.gif

Co do pliku editor.css jak powiedziałem, dziewicza instalacja i nic nie ruszałem (no chyba że nowa templatka namieszała). Zreszta zglądałem poprzez ftp i w templates/system/css mam editor.css więc nie wiem skąd wyszły te problemy.

Ustawienie klasy szablonu CSS na tak pomogło i w dwóch innych stronach (był ten sam poblem) - uffff, nie będe miał problemów w pracy.


Wielkie dzięki!

szopik
09-07-2009, 22:01
Witam dołączam się do pytania, mam podobne problemy, mimo sparwdzenia wszystkiego coś nie funkcjonuje. Mam zdefiniowany własny arkusz styli i do tej pory wszystko działało po aktualizacji już nie. Edytor pojawia się dopiero gdy usunę ścieżkę do własnego arkuszu styli. Jednak stedy pobiera mi style z pliku template.css :/ Jak to obejść ? ścieżka jaką mam ustawioną: http://xxx/templates/nazwa_szablonu/css/typo.css

moje
09-07-2009, 22:24
Gdzie ten edytor ma się pojawić front/back?

szopik
09-07-2009, 22:25
back no czyli na zapleczu. I pojawia się ale dopiero jak usunę ścieżkę do własnego arkusza styli.

moje
09-07-2009, 22:33
A kolega próbował zmienić nazwę typo na np. moj-styl?
A ten własny arkusz to część własnego szablonu czy tylko własny styl podpiety do jakiegoś szablonu?

szopik
09-07-2009, 22:39
Zmiana nazwy nic nie dała, i myślę że to nie tu tkwi problem. Jak już pisałem edytor znika podczas definiowania ścieżki, a dodanie ścieżki jednocześnie deaktywuje "Klasy CSS szablonu" tyle tylko że przed aktualizacją to śmigało po już nie. Co do szablonu to kupiony.

moje
09-07-2009, 22:48
Może przedstawić zrzuty ekranu, bo nie wiem czy dobrze rozumiem.
A próbowałeś nadpisać pliki używając Kompletnego Pakietu Instalacyjnego1.5.12 pobranego stąd (www.joomla.pl/content/view/431/1/)?

szopik
09-07-2009, 22:58
Mam świeżą instalację nowej joomli i niestety to samo się dzieje :/ załączam zrzut ekranu konfiguracji Tiny

moje
09-07-2009, 23:11
Niech kolega najedzie myszką na własny arkusz stylów i przeczyta, co pisze w dymku.

szopik
09-07-2009, 23:14
Przeczytałem wiele razy ale nadal nie wiem co jest nie tak ? Bo przecież wpisałem pełną ścieżkę, tak jak podawałem we wcześniejszych postach, chyba że zrobiłem błąd, tylko jaki ?

moje
09-07-2009, 23:24
Fragment dymku:

... Jeśli zdecydujesz się użyć tej funkcji parametr "Klasy CSS Szablonu" przestanie działać.
A więc co do dezaktywacji klas, to nie jest błąd tylko konsekwencja świadomego działania.
Co do zanikania edytora, to albo jest to błędny wpis w pliku typo.css albo błąd podczas instalacji Joomli/wgrywania plików- jeśli to drugie, to nadpisanie załatwia sprawę.
Ta aktualizacja była z 1.5.x na 1.5.12 czy może migracja z 1.0?

szopik
09-07-2009, 23:41
Fragment dymku:

A więc co do dezaktywacji klas, to nie jest błąd tylko konsekwencja świadomego działania.
Co do zanikania edytora, to albo jest to błędny wpis w pliku typo.css albo błąd podczas instalacji Joomli/wgrywania plików- jeśli to drugie, to nadpisanie załatwia sprawę.
Ta aktualizacja była z 1.5.x na 1.5.12 czy może migracja z 1.0?

Co do deaktywacji to wiem że to konsekwencja a nie błąd - chodzi raczej o to że podczas właśnie tej deaktywacji coś nie działa tylko nie wiadomo co że edytor się nie wyświetla w ogóle

W typo.css nie ma błędów i nie ma błędów podczas wgrywania plików

Aktualizacja z 1.5.11 do 1.5.12

moje
09-07-2009, 23:47
Osobiście nie bawię na tyle edytorami ale sporo to jest po up'ie do 1.5.12 to nadpisz pliki z paczki, którą podałem z linku wyżej, być może to jest jakiś bug.

zwiastun
10-07-2009, 01:49
@szopik:
Obawiam się, że jest to jednak błąd w uaktualnionym edytorze TinyMCE.
Przekopiuj arkusz z regułami typograficznymi do template.css i włącz opcję
Klasy CSS szablonu. Projektanci zamierzyli zaimplementować tam obsługę dwóch arkuszy stylu - systemowego i własnego, ale systemowy nie jest dopisywany - powstaje luka w kodzie javascript i błąd.

zwiastun
10-07-2009, 02:11
Rozwiązanie, ale nie na 100% poprawne:

1. Wyedytować plik /plugins/editors/tinymce.php
2. Przejść do wiersza 114, który wygląda tak:


if ( $content_css_custom ) {
$content_css = 'content_css : "'. $content_css_custom .'", ';
}

3. Poprawić, aby wyglądał tak:


if ( $content_css_custom ) {
$content_css = 'content_css : "'. $content_css_custom .', ' . JURI::root() .'templates/system/css/editor.css"';
}

Jola
10-07-2009, 05:00
Witam,
wygląda na to, że poprawka @zwiastuna jest w 100% poprawna :)
Pozdrawiam

ncl
11-11-2010, 14:11
Witam,

Po kilkunastu miesiącach znowu mam ten sam problem na tylko jednej ze stron.
Brak ikonek edytora Tiny - czyli wygląda tak jakby był on wyłaczony

Używam:
Joomla 1.5.22
TinyMCE 2.0

W Global Configuration mam ustawiony jako domyślny edytor: TinyMCE 2.0
W Plugin Manager mam TinyMCE 2.0 jako włączony
Template CSS classes ustawione na Yes (to było problemem ostatnio, a teraz nie pomaga)

Zresztą wszytskie ustawienia w Plugin Manager dla Tiny mam identyczne jak na innej stronie (co używa identycznej templatki) i tam to działa a tu nie. Identyczne też są tinymce.php

Macie jakieś pomysły co jest nie tak?

Jola
11-11-2010, 19:54
Witam,
czy masz wpisaną ( i czy jest poprawna) ścieżka do pliku css - Własny arkusz stylów?
Czy masz plik templates/system/css/editor.css ?

ncl
11-11-2010, 21:29
czy masz wpisaną ( i czy jest poprawna) ścieżka do pliku css - Własny arkusz stylów?
Czy masz pliktemplates/system/css/editor.css ?

A gdzie mam to sprawdzić? Tzn. czy masz na myśli Extensions >> Plugin Manager >> Editor - TinyMCE 2.0 >> Custom CSS Classes?

Jeżeli tak, to to pole jest puste.


Czy masz pliktemplates/system/css/editor.css ?
Tak

Jola
11-11-2010, 22:10
Przy okazji zajrzałam do editor.css - nie ma tam nic, co może decydować o wyświetlaniu ikonek.
Za wyswietlanie ikonek odpowiada
plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/themes/advanced/img/icons.gif

ncl
12-11-2010, 08:44
Przy okazji zajrzałam do editor.css - nie ma tam nic, co może decydować o wyświetlaniu ikonek.
Za wyswietlanie ikonek odpowiada
plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/themes/advanced/img/icons.gif

Rzeczywiście, w katalogu:
plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/themes/advanced/img/
nie miałem icons.gif (czy też colorpicker.jpg), ale dogranie tych plików nic nie pomogło.

Czy jest jakiś sposób żeby na nowo nadpisać swiężą instalacje samego edytora? Może to by pomogło?

Jola
12-11-2010, 19:56
Trudno zgadywać dlaczego zniknęły Ci pliki edytora.
Myślę, że najbezpieczniej będzie nadpisać cały katalog plugins z instalki Joomla (oczywiście zgodnej z Twoją wersją).