PDA

Zobacz pełną wersję : błędne linki w przeglądach i listach



szycha
06-07-2009, 19:34
Mam joomla 1.5.10 + joomfish 2.0.3
Gdy daję Przegląd lub listę kategori lub sekcji to tak powstała lista błędnie linkuje.

Zamiast artykułu otrzymuję


No valid database connection You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ':test-alias' at line 1 SQL=SELECT sectionid FROM jos_content WHERE id = 79:test-alias

Jak mogę rozwiązać ten problem?
Po co alias jest dodawany do url'a skoro artykuł wyświetla się i bez niego?

Z góry dzięki za podpowiedź.

szycha
06-07-2009, 21:58
Może chociaż ktoś pomoże mi i wskaże gdzie jest składany ten adres to z tego co wygrzebałem jak utnę ten alias to będzie działało.

szycha
07-07-2009, 13:54
Wiecie co troszkę mnie rozbraja to forum. Nie wiem czy mnie tu się ogólnie nie lubi czy o co tu biega.

Zadałem na tym forum kilka pytań. Na żadne nie uzyskałem odpowiedzi. W efekcie czego musiałem poradzić sobie sam. Nie wiem czy przedstawiam problemu z kosmosu czy źle coś tłumaczę czy powtarzam wątki, które już były.

Jeśli tak to niech chociaż ktoś napiszę że to już było (szukałem na forum i w googlach ale nic nie znalazłem) albo że nic nie jest zrozumiałe z tego co napisałem.

To forum jest dla jakieś zamkniętej grupy ludzi czy jak?

zwiastun
07-07-2009, 14:11
Może masz wstrętny pyszczek, odstręczający głos albo capisz tak, że Cię wszyscy omijają z daleka. :)
W kwestii wcześniejszych pytań: projektanci zwykli projektować rozszerzenia spełniające powszechniejsze oczekiwania niż wydumane przez jedną osobę - takie realizują, ale na zlecenie. Zadane poprzednio pytania dotyczyły takich właśnie pomysłów.
Aktualne pytanie - nie wiem, jak innych, ale mnie zastanawianie się nad problemami, jakie sprawia wydanie Joomla 1.5.10 zupełnie nie interesuje. Ale to nie jedyny pewno powód, że nikt Ci nie odpowiada, cztery kolejne, to:
a) najprostszy:nikt Ci odpowiadać nie musi, zwłaszcza jeśli nie ma nic do powiedzenia
b) nikt się z takim problemem nie spotkał, nie rozwiązywał i nie zna rozwiązania
c) po prostu nikt nie zna rozwiązania, a nawet jeśli ktoś zna to może mu się nie chce pisać.
d) użytkownikami tego forum są zwyczajni użytkownicy Joomla, a nie programiści - projektanci wszystkich znanych i nieznanych rozszerzeń, potrafiący odpowiedzieć na każde pytanie.

Ponadto: między "nie otrzymałeś odpowiedzi" a "nie otrzymałeś zadowalającej Cię odpowiedzi" jest może niewielka, acz istotna różnica!

szycha
07-07-2009, 15:55
Może masz wstrętny pyszczek, odstręczający głos albo capisz tak, że Cię wszyscy omijają z daleka. :)

Jakoś nic z tych rzeczy do mnie nie pasuje.

Co do pytania to w takim razie jakie Cię interesuję 1.5.12 ok uaktualnię czy wtedy ktoś pomoże?

Nie jestem aż tak straszną lamą jeśli ktoś mnie naprowadzi na temat to sam sobie dam radę. Nie oczekuję gotowego rozwiązania.

W moim problemie do adresu dodawany jest alias a właściwie do zapytania do bazy.


No valid database connection You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ':test-alias' at line 1 SQL=SELECT sectionid FROM jos_content WHERE id = 79:test-alias

W jeśli ktoś mnie naprowadzi gdzie jest składany w Joomla! adres url poszczególnych podstron to to rozgryzę.

Czy ja proszę o zbyt dużo ?

Rybik
07-07-2009, 15:57
includes/router.php

tyle, że router moze być osobny dla każdego komponentu - wtedy tylko dziedziczy z oryginału.

zwiastun
07-07-2009, 15:59
Zaktualizuj, może błąd zniknie. Jeśli nie - napisz na forum Joomfisha.
Nie prosisz za dużo, ale - jak napisałem - jeśli nie ma co napisać, to co i po co pisać? (oczywiście - tekst o pyszczkach i capieniu był żartem :) )

szycha
07-07-2009, 16:07
Spoko żart zrozumiałem :) nie ma problemu nie należę do troli pokojowych czy do obrażalskich. Ale sytuacja była co najmniej dziwna więc napisałem.

Zaktualizuję i zobaczymy jak to się potoczy i router.php też sprawdzę

Spasiba.

zwiastun
07-07-2009, 16:13
PS Alias jest po dwukropku - zatem alternatywa ID lub alias / tak to rozwiązano pewno po to, by można w odwołaniach stosować jedno lub drugie. Choć w SQL to bez sensu...

szycha
07-07-2009, 16:22
No i jak mnie przeczucie nie myli to przez to jest problem.
Dziś wieczorem się tym zajmę. Dam znać co z tego się wykluło.

Jola
07-07-2009, 18:10
Witam,
to pytanie sql występuje w components/com_sef/sef_ext/com_content.php linia 34.

$query = 'SELECT sectionid from #__content WHERE id = '.$id;Podejrzyj co kryje się pod zmienną $id.
Pozdrawiam

szycha
08-07-2009, 02:17
Dzięki wielkie za naprowadzenie gdzie trzeba :)

Jak usunąć alias dodawany do adresu url, id, zapytania.

W pliku includes/router.php dodajemy do funkcji _createURI jedną linijkę oraz funkcję zwrotną dla perg_replace_callback.

function replace_callback($match)
{
$replace = '';
$m1 = $match[1];
$m2 = $match[2];
$m1_ = str_replace($m2, $replace, $m1);
return str_replace($m1, $m1_, $match[0]);
}

function &_createURI($url)
{
$url = preg_replace_callback('#&id=.*?((:[^<]*))?&#si', array( &$this, 'replace_callback'), $url);

......
}Śmiga bez problemu.

zwiastun
08-07-2009, 02:27
Kliknął Słoneczku w słoneczko?

szycha
08-07-2009, 11:51
Nie zatrybiłem o co biega. Jeśli chodzi o dodanie pozytywa to tak :)

Dodałem jeszcze do posta słowo kluczowe jakby ktoś też miał z tym problem.

zwiastun
08-07-2009, 13:18
Zatrybił :)