PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Joomla 1.08 PL stable - problem



szpaks
30-06-2006, 15:06
Witam

Chcę zainstalował polską wersję joomli Joomla 1.08 PL stable, już 3 razy próbuję zainstalować tą wersję, ale po zakończeniu instalacji zamiast strony z zainstalowanym cmsem pojawia się jeszcze raz instalator, który chce ponownie zainstalować stronę. Czy ktoś mial taki problem. Najciekawsze jest to, że cala instalacja przebiega bez żadnych komunikatów o błędzie. Zastanawiałem się, że może jest to wina ustawień np. Register Globals:: powinno być na OFF: a na serwerze jest ON
allow_url_fopen powinno być na OFF a jest ON
short_open_tag zalecane OFF a ja mam ON
Zgodnie z instrukcją pozmieniałem prawa dla podanych katalogów i plików
na 707. Problem ma też z configuration.php , przy którym jest komunikat zapisywanie niemożliwe nawet jeśli zmienie prawa dla tego pliku na 777.
Przy instalcji korzystam ze strony http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/325/28/

vj_
30-06-2006, 15:16
Ale mam rozumiec, ze zainstalowales Joomla! i potem wykasowales katalog "installation" i potem nadal masz problem?

szpaks
30-06-2006, 16:53
Tak, kiedy wyrzucam katalog "installation" nic się nie pojawia tylko "Nie można odnaleźć strony" i błąd w IE HTTP 404 Nie znaleziono strony. Też po instalacji zawartość pliku configuration.php-dist zamieniam na podane zmienne konfiguracyjne.

Dylek
30-06-2006, 17:08
masz utworzyc plik configuration.php, a nie grzebac w configuration.php-dist

szpaks
30-06-2006, 17:41
Bardzo Ci dziekuję, udalo się, na komputerze stworzylem pusty plik configuration.php i wrzuciłem na serwer i wszystko pięknie chodzi. Mam tylko pytanie czy pozostawić prawa dla pliku 777 czy zmienić na inne.

vj_
30-06-2006, 19:34
Bardzo Ci dziekuję, udalo się, na komputerze stworzylem pusty plik configuration.php i wrzuciłem na serwer i wszystko pięknie chodzi. Mam tylko pytanie czy pozostawić prawa dla pliku 777 czy zmienić na inne.

644 :)