PDA

Zobacz pełną wersję : SOBISEF - problem z przyjaznymi adresami



goral605
07-07-2009, 20:09
Witam
Mój problem dotyczy strony http://www.dobry-katalog-stron.com.pl (http://www.dobry-katalog-stron.com.pl/).
Przy pomocy Sobi zrobiłem Katalog stron (w menu), zainstalowałem do tego SobiSEF lecz niestety dalej po kliknieciu kategorii adres nie zmienia się na nazwę kategorii, lecz jest jedynie cat id. Co dziwniejsze w pierwszych dwóch a nieraz trzech kategoriach adresy są dobrze "tłumaczone" np biznes-i-ekonomia, natomiast w reszcie kategorii jest jedynie cat id jak już pisałem wczesniej. Z czego to może wynikać? Czyściłem cache, usuwałem linki i jeszcze raz przeliczałem kategorie i niestety dalej jest ten sam problem.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
Rafał


SOBI2 version = RC 2.9.2.1
SobiSEF plugin version = RC 1.3
mod_sobi2menu = v1.8
Oprócz tego zainstalowane: SOBI2_MostReviewed_Module, SOBI2_TopRated_Module, SOBI2_Latest_Module, com_joomlapack-2.2, com_xmap-1.2.1, xmap_com_sobi2-1.0.0-j15

Rybik
07-07-2009, 20:51
on to robi sukcesywnie, możesz zmienić w ustawieniach sobisef, żeby nie limitował zapytań do bazy to Ci od razu wszystkie machnie a najlepiej po prostu poklikać - wejść raz do każdej kategorii i sobie to na spokojnie zamapuje

goral605
08-07-2009, 21:15
on to robi sukcesywnie, możesz zmienić w ustawieniach sobisef, żeby nie limitował zapytań do bazy to Ci od razu wszystkie machnie a najlepiej po prostu poklikać - wejść raz do każdej kategorii i sobie to na spokojnie zamapuje


Dziękuje bardzo za pomoc!!!!!!!! Pisałem na innych forach i nikt mi nie pomógł:). Dlatego tym bardziej dziękuje bo zadziałało w końcu:).

Pozdrawiam
Rafał

kasia80
23-08-2009, 16:45
Witam,
Jestem nowicjuszką na tym forum, więc wybaczcie ewentualne potknięcia. Mam podobny problem i nadzieję że ktoś będzie w stanie mi pomóc. Otóż mam katalog na bazie SOBI2 i próbuję ustawić w nim proste adresy, ale udaje się to tylko w przypadku artykułów. Problem pojawia się przy wpisach do katalogu. Po włączeniu sobiSEF nagle okazuje się, że wszystkie odnośniki prowadzą tylko w jedno miejsce: do głównego katalogu. Szczegóły danego wpisu mogę obejrzeć tylko z poziomu wyszukiwarki. Mam też SOBI2_MostReviewed_Module oraz SOBI2_TopRated_Module, ale w tej sytuacji są one bezużyteczne, aczkolwiek bardzo mi potrzebne. Włączałam też mod_rewrite, ale to w niczym nie pomaga. Mam stronę na serwerze home.pl i wydaje mi się że właśnie tutaj tkwi główny problem, ale może się mylę. Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc, będę wdzięczna. Próbowałam już innych sposobów na proste adresy, ale żaden nie daje rezultatu. A jak tak dalej pójdzie to Google mnie znienawidzi :((((


SOBI RC 2.9.2.1
SobiSEF Plugin RC 1.5