PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z galeriami w wersji 1.5.10



DemonKM
08-07-2009, 12:06
Joomla! 1.5.10 Production/Stable - to moja wersja joomla.

mam problemu z galeriami, albo nie da sięich zainstalować albo nie działają jak trzeba, tz na nie da się wgrać zdjęć itd. Czy może mi ktoś poradzić jaka mam wgrać galerię by wszystko śmigało jak trzeba albo jaki moze być powód. najbardziej zależąło mi na smoothgallery bo jest to dobra galeria na której pracowałem kilka lat temu i wszystko było ok. teraz nie rozumiem co jest nie tak. Ewentualeni pod jaką wersją joomla chodzi ta galeria. Powinna włąsnie pod tą, ale nie działa. Rs gallery - nie wyświetlaja się zdjęcia tylko, można je tak jakby pobrać. smooth nie che się zainstalować, expose nie wyświetla mi moich zdjęć jakie dałem tylko te co były na bazie. Proszę o pomoc.

zwiastun
08-07-2009, 13:23
albo nie da sięich zainstalować albo nie działają jak trzeba, tz na nie da się wgrać zdjęć itd.
To nie problem skrzypiec, tylko skrzypka!
Zaczyna się od tego, że wersja 1.5.10 była wydana tak że 4 miersiące wstecz, a aktualna ma numerek 1.5.12. To pewno nie jest powód, ale wskazuje na podejście skrzypka, który wie, że na skrzypcach się gra i myśli, że to mu wystarczy. Tutaj na pewno nikomu nie wystarczy, żeby Ci doradzić cokolwiek więcej, oprócz lektury.

DemonKM
08-07-2009, 13:34
Zupełnie nie rozumiem twojego komentarza. Co ma to do tego, że wybrałem taką wersję, Stronę stawiałem właśnie wtedy i wtedy to była najnowsza wersja co z tego, że pojawiły się dwie nowsze. czyli co miałem zainstalować tę starą z przed kilku lat? Jeśli nie jesteś w stanie mi doradzić nic więcej poza lekturą to może chociaż podasz linka do najbardziej zbliżonej tematem.

zwiastun
08-07-2009, 13:48
Proszę czytać uważniej!
Jeśliby było, jak piszesz, to nikt by nie korzystał z galerii, a forum byłoby pełne postów: nie da się zainstalować albo nie działa, jak trzeba.
Jeśli pierwsze, to dlatego, że nie umiesz instalować albo masz nieodpowiednie środowisko, a nikt tu z kuli nie wróży.
Jeśli drugie (zainstalowało się), a nie działa jak należy, to albo się nie zainstalowało, albo - znowu to samo - nie umiesz obsługiwać).
Dziwne tylko, że po kilku latach używania Joomla nie umiesz sensownie przedstawić swojego problemu.

DemonKM
08-07-2009, 14:52
Po pierwsze joomli używałem na studiach jeszcze dwa lata temu, robiłem własną stronę na zaliczanie i smoothgallery mi działało, instalowałem wiele komponentów i wszystko hulało. jak można nie umieć czegoś instalować, wybierasz wersję z którą ma współgadą instaleca i wybierasz plik. To chyba małpę by się dało nauczyć. Problem pojawi się potem, bo albo brak pliku xml, albo, że niby podwójnie spakowany. Jak się coś innego zainsataluje to nie wyświetla mi zdjęć w galeriach do których je dodam.

zwiastun
08-07-2009, 14:59
Dyskutuj dalej i nie myśl, a na pewno dojdziesz do rozwiązania albo jakaś wróżka Ci wywróży. Nie sprawdzałem, ale małpę dało by się być może nauczyć nie tylko instalować, ale i odpowiednio przedstawiać problem.

DemonKM
08-07-2009, 15:11
Stary sory, nie jestem ekspertem i nie wiem czego ode mnie oczekujesz. Powiedz co mam ci podać to podam. Płytki jestem w tym temacie więc płytko przedstawiam problem.
W smoothgallery pojawi mi się, to samo co w innych czyli galeria się pokazuje pokazuje, że są zdjęcia czyli np, że powinny być 4, ale nie widać żadnego. To musi być coś z jakimiś ustawieniami. Nie wiem.

zwiastun
08-07-2009, 15:15
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21594
+ regulamin forum

DemonKM
08-07-2009, 16:02
Wiadomość diagnostyczna
Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.10 Production/Stable [ Wohmamni ] 27-March-2009 23:00 GMT
configuration.php: Niezapisywalny (Tryb: 444 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: Linux 2.6.27.10-grsec-xxxx-grs-ipv4-32 ( i686) | Strona Serwer: Apache/2.0.59 (Unix) mod_ssl/2.0.59 OpenSSL/0.9.8g ( planszomaniak.pl ) | PHP Wersja: 5.2.5-pl1-gentoo
PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: [color=red]Niezapisywalny[color] | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.0.44 ( Localhost via UNIX socket )

Informacje rozszerzone:
SEF: Wyłączone (bez mod_Rewrite) | FTP Layer: Wyłączone | htaccess: Nie zaimplementowano
PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php są identyczni (prawdopodobnie zainstalowano PHP/suExec)
PHP Środowisko: API: cgi | MySQLi: Tak | Max. Memory: 32M | Max. Upload Size: 2M | Max. Post Size: 8M | Max. Input Time: 60 | Zend Wersja: 2.2.0
Wyłączone Funkcje:
MySQL Klient: 5.0.44 ( latin1 )


Co mogę jeszcze zrobić?

http://img200.imageshack.us/img200/1713/beztytuufrb.jpg (http://img200.imageshack.us/i/beztytuufrb.jpg/)

DemonKM
10-07-2009, 09:55
Zwiastun możesz mi to zinterpretować? Nie wiem co się może dziać, a blokuje mnie to strasznie z pracą :(