PDA

Zobacz pełną wersję : Po aktualizacji XAMPP nie otwiera strony



nagaj83
08-07-2009, 14:08
witam,

mam problem otóż, zaktualizowałem XAMPPa z wersji 1.6.7 na wersje 1.7.1 i nie mogę otworzyć teraz stronki na localhoście. Mam zainstalowaną Joomle 1.5.8. zrobiłem sobie stronkę wszystko pięknie dopóki nie zrobiłem tej aktualizacji XAMPPa :(. Teraz jak wpisuję adres do tej stronki to wywala mi takie coś :
Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL :(
Czytałem na forach aby zmienić dane mysql w pliku php.ini, ale nic to nie dało. Proszę pomóżcie bardzo, ale to bardzo zależy mi na odzyskaniu tej stronki.

pozdrawiam

zwiastun
08-07-2009, 14:17
Uruchom xamppa, wywołując localhost i posprawdzaj połączenia z bazą danych (nazwę użytkownika, hasło dostępu), tak jak przy instalacji.

nagaj83
08-07-2009, 14:35
w xampie poustawiane są hosty i usery jak trzeba. Ale jak wchodzę przez phpmyadmin to jest moja baza danych do tej stronki, ale jak wchodzę do mysql przez konsole (cmd) to mam tylko baze test i information_schema, o co tu chodzi ?

zwiastun
08-07-2009, 15:01
Możliwe, że masz w różnych miejscach katalog mysql/data

nagaj83
08-07-2009, 15:16
w folderze xampp\mysql\data mam tą bazę od stronki, stąd odpalam mysql z konsoli i jej nie ma na liście. Czy mogę przenieść jakoś tą stronkę na drugi komputer razem ze wszystkimi komponentami i modułami, jak mogę uratować to co zrobiłem ?

zwiastun
08-07-2009, 15:20
A nie masz na pewno jeszcze raz powtórzonego katalogu w innym miejscu?
I spokojnie - baza jest, to nie zginie :)

nagaj83
08-07-2009, 15:39
powoli kopiuje stronkę na drugi komputer i chyba coś z tego będzie :) mam nadzieję że moduły i komponenty będą działały, przeniosłem bazę odpaliłem stronkę ale niektóre komponenty nie chodzą, wywala błędy

zwiastun
08-07-2009, 15:45
E..... tam
Pobierz mov'AMP, rozpakuj na kluczu USB, przekopiuj tabele bazy danych do katalogu data, przekopiuj joomla do katalogu /var/www/twoj_joomla
Zmień w razie potrzeby wpisy w configuration i zadziała (xamppa trzeba wyłączyć).

Inne rozwiązanie:
Przerzucić do innego katalogu katalog z danymi bazy danych i katalogi ze stronami (z httdocs), odinstalowac xamppa, zainstalowac nową wersję, przenieść z powrotem wspomniane katalogi