PDA

Zobacz pełną wersję : Kosztorys w Joomla- np dla firmy budowlanej



raczkujący
08-07-2009, 22:04
Witam! Właśnie zaczynam swą przygodę z Jooml'ą. Chcę umieścić na swej stronie kosztorys-kalkulator który mnożył by ilość podanych m2, przez cenę i tak sumował kilka pozycji. Przejrzałem już wszystko co znalazłem w sieci, ale nadal nie wiem jak się uporać ze stworzeniem tego kalkulatora. Jest to podobny wątek do tego: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=10992&highlight=kalkulator
natomiast nie rozwiązuje on w zupełności mojego problemu.
Bardzo proszę o poradę z Waszej strony, jak się zabrać do zrobienia takiego kalkulatora.
Pozdrawiam

Dylek
08-07-2009, 23:24
wlasny skrypt php i wpiecie go czymkolwiek w Joomle?

przemoz
08-07-2009, 23:40
Bardzo proszę o poradę z Waszej strony, jak się zabrać do zrobienia takiego kalkulatora.
Na początek - najlepiej poznać JavaScript ...
Php nie jest tutaj konieczne; wpięta statyczna strona + javascript wystarczy w zupełności.

Pozdrawiam.

moje
09-07-2009, 00:29
Tak, jak radzi Dylek, z tym, że ja bym poszedł nieco dalej i ten kod napisał jako komponent do Joomli.

raczkujący
09-07-2009, 11:36
Świetnie! dziękuję Wam koledzy za szybką odpowiedź! Czy istnieje jakiś wizualny kreator php którym mógłbym się posłużyć? Jeśli chodzi o programowanie to jestem zupełna noga, a pisanie według tutoriali zajmie mi 1,5 roku codziennej udręki:D

moje
09-07-2009, 12:11
Może to zlecić- jest taki dział na tym forum.
A o wizualnym kreatorze nie słyszałem, bo skąd niby ten ów magiczny kreator miałby wiedzieć jaki "kod wykonywalny" ma przypisać do danego obrazka/wyglądu?
WYSIWYG tak ale dla HTML.

raczkujący
15-07-2009, 16:33
Posluchalem Twojej rady i zlecilem juz zrobienie komponentu znajomemu. Za jakiś czas będę się cieszył profesjonalnym, komponentem, ktory wystarczy zainstalowac. Dziekuję za pomoc. Pozdrawiam:)