PDA

Zobacz pełną wersję : Nie widac templatek w panelu admina



Vobo
09-07-2009, 15:29
po instalacji przez ftp templatek nie widac ich w panelu admina- w zwiazku z czym nie moge ich zmienic. Z pozycji strony przez modul zmiany szat graficznych da sie to zrobic tylko teoretycznie- w praktyce jedna sie nie wyswietla, a przy drugiej wyskakuje 'access denied (chyba, bo nie chce mi sie sprawdzac :p)

Mam Joomle 1.5 w polskiej wersji, templatki sa na wersje 1.5

magdaa
09-07-2009, 15:35
jeśli nie chce się Tobie sprawdzać, to my też mówimy ci :p

Vobo
09-07-2009, 15:50
o masz,

chodzi generalnie o to, ze dostep jest zabroniony, co za roznica czy tam jest denied czy forbidden? ;p


ale zeby nie bylo: sprawdzilem i jest access denied

zwiastun
09-07-2009, 15:54
No masz! Żadna różnica! W takim razie, o co pytasz - wszak wiesz, co to znaczy!

Vobo
09-07-2009, 15:55
nie chce sie klocic :). problem jest generalnie w tym, ze panel admina nie widzi nowych templatek :(

moje
09-07-2009, 16:00
Samo wgranie na ftp'a nowych templatek, nie jest jednoznaczne z ich zainstalowaniem. W PA Ci się instalator zepsuł?

zwiastun
09-07-2009, 16:00
Skoro dostęp zabroniony, to co mamy Ci jeszcze napisać? Powtórzyć to, co piszemy dziesiątkom użytkowników: poczytaj o prawach dostępu?
@moje: można i tak, ale trzeba wiedzieć kiedy można!

Vobo
09-07-2009, 16:03
Nie moge uzywac instalatora, bo mam safe moda on. Z tego co wszedzie opisuja wystarczy wgrac do katalogu templates rozpakowana templatke




Skoro dostęp zabroniony, to co mamy Ci jeszcze napisać? Powtórzyć to, co piszemy dziesiątkom użytkowników: poczytaj o prawach dostępu?
@moje: można i tak, ale trzeba wiedzieć kiedy można!


czemu sie skupiasz na tym co najmniej istotne? przy drugiej templatce nie wyskakuje access denied i tez jej nie widac w panelu administratora...

zwiastun
09-07-2009, 16:13
Nie skupiam się na drugorzędnych kwestiach. Jak się instaluje Joomla! w środowisku tego typu, to trzeba uwzględnić również skutki swojego działania.
Skoro piszesz, że szablony są dla 1.5, to jedynym powodem ich niewyświetlania (o ile, oczywiście ktoś nie narobił jeszcze dodatkowych byków w pliku templateDetails) jest brak odpowiednich uprawnień do plików i katalogów. A jakie są odpowiednie w Twoim przypadku, to Ty i Twój administrator może wiedzieć, bo tutaj nikt szklanej kuli do wróżenia nie ma.
O prawach dostępu nic więcej ponad to, co zostało w naszych zasobach już opisane, nie mamy do powiedzenia!

Vobo
09-07-2009, 16:14
prawa dostepu do plikow sa takie same jak te, ktore sa ustawione dla skorek standardowych

moje
09-07-2009, 16:15
... @moje: można i tak, ale trzeba wiedzieć kiedy można!
Wiem, dlatego napisałem, ze nie jest to jednoznaczne, bo w niektórych przypadkach się da, w innych nie.