PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie blogów użytkowników (IDoBlog)



mike20
10-07-2009, 00:31
Witam :-)
Niestety ale na stronę wlazł mi złośliwy kod przez który została zniszczona baza danych... nadawała się tylko do odczytu więc postanowiłem zrobić stronę od nowa... przeniosłem co się dało... czyli użytkowników ale artykuły gdy przenosiłem powstawał błąd z którym nie mogłem sobie poradzić więc zacząłem odbudowwać bazę od podstaw (prostą metodą dodawania artykułów przez joomle) jednak mam problem :-(

Nie mogę dodać blogów użytkowników gdyż: gdy dodaje artykuł nie mam opcji wyboru autora z rangą "Rejestrowany" a takie osoby mają możliwość pisania bloga...

myślę już nad tym cały tydzień :confused:

Pomóżcie proszę.

zwiastun
10-07-2009, 01:19
Niezbyt jasno to opisałeś.
Niemniej, takie przenoszenie nie za bardzo ma sens.
Co to znaczy, że baza nadawała się tylko do odczytu - a do czego się nie nadawała w takim razie?
Skoro nadawała się "do odczytu", to dane można przenieść do nowej bazy nawet tabela za tabelą. Na pewno łatwiej i skutecznie, niż metoda, którą wybrałeś.

mike20
10-07-2009, 01:34
Niezbyt jasno to opisałeś.
Niemniej, takie przenoszenie nie za bardzo ma sens.
Co to znaczy, że baza nadawała się tylko do odczytu - a do czego się nie nadawała w takim razie?
Skoro nadawała się "do odczytu", to dane można przenieść do nowej bazy nawet tabela za tabelą. Na pewno łatwiej i skutecznie, niż metoda, którą wybrałeś.

chodzi o to, że ja trochę tam namieszałem już później... pliki były zarażone tm kodem więc instalowałem na nowo i tylko bazę podmieniałem... jakaś tabela później musiała się nie zgadzać i po dodaniu nowego artykułu baza się "wysypywała" może i więcej pracy nad tym ale przynajmniej mam pewność, że będzie ok... nie mogę pozwolić by strona znikła choćby na dzień dlatego nie chciałem już się bawić tylko wolałem odbudować jak najszybciej