PDA

Zobacz pełną wersję : Skrypt Ewardsa uszkadza linki w IE6



miniol
12-07-2009, 03:43
Witam,

Mam kilka modułów w tle których są pliki png. Dlatego też, żeby IE6 je poprawnie odczytywał dołożyłem skrypt Ewardsa. I w tych właśnie modułach wszystkie linki zamierają. Stają się "nieklikalne". W komponentach, gdzie niema żadnego tła linki działają bez zarzutu.

Po usunięciu skryptu Ewardsa linki znowu stają się klikalne, jednak tło paskudnie wygląda. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Dodam, że w css te moduły niemają określonego background-repeat ani background-position.

miniol
14-07-2009, 23:39
Zamieniłem pliki png plikami gif, ale i tak jestem ciekaw, czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu.

PS: Skrypt Ewardsa pomija style VM. Dlatego ten skrypt zupełnie się nie nadaje przy VM.

zwiastun
14-07-2009, 23:49
Trochę to szokujące informacje. Jakieś szczegóły, dowody?

miniol
14-07-2009, 23:55
Dowód zaraz dam, tylko prześlę cały portal (sklep) na serwer, bo narazie na localhost pracuję. Za kilka minut dam tutaj linka do tego sklepu.

miniol
15-07-2009, 00:44
http://www.advertisnet.pl/test/

Obecnie jest wstawiony skrypt zgodności z MSIE7, ale z MSIE8 jest identycznie.

Jak widać na IE6 nie można kliknąć w linki znajdujące się w module jeśli skrypt jest włączony. Po usunięciu skryptu wszystko wraca do normy.

Należy też zwrócić uwagę na to, że style virtuemart. są pomijane przez IE6. Jeśli skryptu niema, to style pracują normalnie. Aczkolwiek widzę, że chyba tylko obrazków w tle nie wyświetla, a reszta stylu działa poprawnie.

zwiastun
15-07-2009, 03:08
Mogę klikać w linki, otwiera strony do których linki prowadzą. I to zarówno w IE6, jak i w IE8

miniol
15-07-2009, 03:19
To dziwne. Być może w mojej przeglądarce coś szwankuje, ponieważ miałem IE6, zaktualizowałem do IE7, potem IE8, a następnie je usunąłem i wróciłem do IE6. Może dlatego mam problemy z klikaniem.

Bo w opcjach przeglądarki żadnych ustawień raczej nie zmieniałem.

Jutro spróbuje na innym komputerze sprawdzić.

zwiastun
15-07-2009, 03:30
Wpływu na IE8 skrypt nie powinien mieć żadnego (i chyba nie ma).
Natomiast z obrazkami może być problem:

Skrypt obsługuje przezroczystość obrazków PNG, które nazwano z przyrostkiem -trans: *-trans.png, np. obrazek-trans.png.
Niestety, nie można wykorzystać go do wypełnienia tła przez powtarzanie, a więc używając własności background-repeat. Nie można także zastosować we własności background-position.

miniol
16-07-2009, 00:03
Skrypt obsługuje przezroczystość obrazków PNG, które nazwano z przyrostkiem -trans: *-trans.png, np. obrazek-trans.png.
Niestety, nie można wykorzystać go do wypełnienia tła przez powtarzanie, a więc używając własności background-repeat. Nie można także zastosować we własności background-position.
Tak to wiem, ale ja celowo nie użyłem ani background-repeat ani też background-position w tych modułach. Pliki oczywiście mają przyrostek -trans. Można sprawdzić w źródle.

Właśnie odpaliłem tą stronkę na innym komputerze, na którym również mam IE6. Tam IE nie był nigdy aktualizowany. Mimo to linki także są nieklikalne.

Z szczegółów mogę dodać:
IE 6.0.2900.2180 Windows XP Professional + service pack 2 (komp na którym przeglądarka niebyła aktualizowana)
IE 6.0.2900.5512 Windows XP Professional + service pack 3 (komp na którym przeglądarka była aktualizowana do IE7, IE8, a następnie powrót do IE6)

Przed chwilą usunąłem wszystkie background-repeat i background-position jakie miałem w cssie, a linki nadal bez zmian.

Warto żeby ktoś to jeszcze sprawdził, ale w miarę szybko, bo będę musiał usunąć ten sklep z serwera niebawem.


edit:
Usunąłem wszystkie background-repeat i background-position jakie były w stylu, a następnie przywróciłem. Linki już mi działają. Nie mam pojęcia co może być powodem takiej nagłej zmiany. Wydaje mi się, że to mogą być jakieś problemy z plikami tymczasowymi. Aczkolwiek za każdym razem kiedy coś zmieniałem w szablonie usuwałem całą zawartość offline, więc style były pobierane za każdym razem.
Teraz znikają tylko obrazki w cssie VM. Warto zaznaczyć, że na stronie głównej, gdzie znajdują się produkty promowane powinno być tło obrazkowe, ale niestety znika w IE6. To tło także niema background-repeat i background-position, więc teoretycznie powinno wyświetlać się bez problemów.