PDA

Zobacz pełną wersję : Favicon w domyślnym szablonie



badger
12-07-2009, 10:03
Witam wszystkich!
Mam stronkę w joomla 1.5.10 z różnymi szablonami przypisanymi do poszczególnych podstron. Mój problem dotyczy faviconek. We wszystkich podstronach udało mi się je zmienić, ale nie potrafię zmienić faviconki w szablonie ustawionym jako domyślny. Komponent Phoca Favicon tu nie pomaga.
Czy miał ktoś podobny problem? Jeśli tak - co mam zrobić?
Dzięki i pozdrawiam!

bazyl2
12-07-2009, 10:37
W 1.5 wystarczy wrzucić ikonę do głównego katalogu Joomla! oraz "głównego" katalogu szablonu.
Żadne dodatki nie są potrzebne.

Może w 1.0 jest podobnie.

badger
12-07-2009, 10:47
No właśnie teoretycznie powinno to wystarczyć, ale niestety nic mi to nie dało :( dalej, tak jak poprzednio - w podstronach favicona jest ok, zaś na stronie głównej, z szablonem domyślnym - wyświetla się favicona joomli...
W ogóle bardzo proszę administratorów o przeniesienie, jeśli jest mozliwość, do działu z joomlą 1.5.

PeFik
12-07-2009, 10:55
1) wyczyść cache przegladarki
2) wpisz w pasek adresu pełny adres URL z ikonką falvicon i kliknij - odśwież - od teraz powinno byc okey

na drugi raz sprawdź u kolegi czy ją widać! nim zadasz tak proste pytanie

badger
12-07-2009, 11:06
Zrobiłem tak jak napisałeś. Po wpisaniu dokładnej ścieżki wyświetla mi się odpowiednia ikona, jednak w pasku przeglądarki dalej jest joomla. Cache przeglądarki czyściłem za każdym razem.

big_krzysiek
12-07-2009, 13:01
zobacz w zrodle strony skad pobierana jest ikona...czy nie masz doinstalowanego "czegos" co ja wymusza....
jesli z miejsca, w ktorym ja podmieniles...jest to wina przegladarki..
zrob dokladnie to co napisal PeFik...
jesli masz opere i wlaczone proste adresy...czasami jeszcze pomoze wyczyszczenie ciasteczek i restart komputera..